קורס קריינות

להשתלב בעבודות בעולם התקשורת

קורס קריינות
הקריין, הידוע גם כשדרן ולעיתים אף כמגיש, הוא דמות מרכזית בעולם התקשורת, אשר תפקידו להגיש לקהל המאזינים (או הצופים) טקסטים כתובים, או להמציא את הטקסטים תוך כדי הגשתם. על הקריין להיות בעל קול ערב לאוזן, דיקציה ואינטונציה מעולות, יכולת ביטוי גבוהה, ושליטה טובה בשפה העברית, ועל כן לא כל אחד יכול למלא תפקיד זה בצלחה. אולם, אם ניחנתם ביכולות ותכונות אלו – תוכלו להשתלב בעבודות המרתקות והמבוקשות בתחום זה, ואולי אף להיות הכוכבים הבאים.

מקצוע הקריינות מאפשר לכם אף להתמחות בתחומים המעניינים אתכם במיוחד – בין אם מדובר בשדרנות ספורט או הגשת מהדורות חדשות, כך שההנאה מהעבודה היא רבה. בואו לקרוא על אפשרויות הלימודים השונות בקורס להכשרת קריינים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

בשנים האחרונות שוק התקשורת הישראלי (והעולמי) נמצא בפריחה – תחנות טלוויזיה ורדיו חדשות רבות נפתחות, ואיתן עולה הביקוש לקריינים איכותיים ומקצועיים, אשר יוכלו להגיש את התכניות השונות. עולם הפרסום מספק אף עבודה רבה לקריינים, עובדה התורמת לביקוש הרב בתחום.

אם התברכתם בקול ערב לאוזן, והיכרותכם עם השפה העברית רבה היא – תוכלו גם אתם להשתלב בשלל העבודות המרתקות בתחום. אולם, על מנת למקסם את סיכוייכם להשתלב בעבודה, מומלץ מאד להירשם לאחד מהקורסים המעולים להכשרת קריינים, אשר ידאגו לא רק להכשירכם במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים, אלא אף יוכלו לסייע לכם להשתלב בעבודה, וליצור רשת קשרים אשר תתרום להזנקת הקריירה שלכם.

אז אם גם אתם שוקלים להצטרף ללימודים אלו, המוצעים לכם על ידי מספר מכללות מובילות, אך מעוניינים, ראשית, לקבל מעט מידע על הליך ההכשרה הצפוי לכם – הגעתם למקום הנכון. בעמוד זה תמצאו שלל פרטים אודות הלימודים בקורסי הקריינות השונים.

קהל יעד

הלימודים בקורס קריינות מיועדים לאנשים בעלי קול נעים, הבקיאים בשפה העברית, ומעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת בתחומי התקשורת – ברדיו, ובטלוויזיה ובתחנות רדיו באינטרנט. כן מיועדים הלימודים לקריינים מתחילים, המעוניינים להתמקצע בתחום ולרכוש כישורים חדשים בו.

אם אתם מתעניינים בלימודי קריינות במיוחד לצורך קריינות והגשה של שידורי ספורט – תוכלו להירשם ללימודי קורס שדרים וכתבי ספורט.

כמו כן, אם אתם מתעניינים בלימודי הקריינות, ייתכן כי תמצאו עניין גם בקורס פיתוח קול, קורס משחק, או לימודי תואר ראשון בתקשורת.  

תנאי קבלה

בחלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד אין כלל תנאי קבלה ללימודי הכשרת קריינים, וכל החושק בלימודים – מוזמן להצטרף. חלק אחר ממוסדות הלימוד בתחום, לעומת זאת, מקבל לשורותיו רק את מי שיעברו בהצלחה את מבדקי ומבחני הקול (הבודקים את הפוטנציאל הקולי של המועמד) ואת מי שיעברו בהצלחה את הריאיון האישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

כמו כן, חלק מהמכללות מקבלות ללימודים רק מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד, ולעיתים אף נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה.

משך לימודים

בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס קריינות בין 40 ל-70 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין חודשיים לארבעה חודשים, אולם קיימים גם קורסים מעט קצרים יותר, כמו גם קורסים מעמיקים, מקיפים וארוכים יותר. בדרך כלל נערכים הקורסים בתחום במתכונת של מפגש אחד בשבוע.

אם גם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מרתקים ומעשירים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס, המלא בעבודה ולימודים, יקשה עליכם לעשות זאת, יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע – חלק ניכר מהמכללות בתחום (ולמעשה, רובם) מציעות קורסים בשעות אחה"צ והערב, כך שגם אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים, תוכלו למצוא את הזמן הנוח והמתאים לכם ביותר על מנת להשתלב בלימודים המעשירים, ללא שתצטרכו לוותר ולו על יום עבודה או לימודים אחד.

נושאי לימוד

לימודי קריינות כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד הכשרה מעשית נרחבת, הכוללת שלל תרגולים והתנסויות חווייתיות, אשר יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לקריין המקצועי והאיכותי.

הלימודים בקורס הכשרת קריינים כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: מבוא לעולמות הרדיו והטלוויזיה, עקרונות השפה העברית וחוקי הדקדוק, הגייה נכונה, דיקציה ואינטונציה, פיתוח קול, התנהגות באולפן, משחק מול מיקרופון, קריינות לפרסומות, קריינות חדשות, קריינות ספורט, קריינות משחקית, קריינות לסרטי תדמית, ביצוע ראיונות, הגשה מול מצלמה, שגיאות נפוצות, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים המלווים בתרגולים שוטפים.

תעודה

בסיום הקורס יהיו זכאים הבוגרים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי קריינות יוכלו להשתלב במשרות קריינות והגשה באמצעי המדיה השונים – ברדיו, בטלוויזיה ובאינטרנט, כמו גם בחברות הפקה ובסוכנויות טאלנטים. חלק מהמכללות בתחום מציעים לבוגריהם סיוע ועזרה בהשתלבות בעבודה בתחום, כך שדרכם המקצועית כמעט ומובטחת.

סיכום

לסיכום, אם תמיד אמרו לכם שיש לכם קול נעים, למה שלא תהפכו אותו למקור פרנסה, שיעזור לכם להשתלב בעבודה נחשקת ורווחית?

הקריינות היא עיסוק מעניין מעין כמוהו, המאפשר לכם לבחור בין הישארות מאחורי הקלעים או על מרכז הבמה, ולעסוק בתחומים הקרובים אל עולמכם האישי – אקטואליה או ספורט, דיבוב סרטים מצוירים או קריינות לסרטי היסטוריה תיעודיים. אז בואו ליהנות מלימודים שנותנים את הטון – בואו ללמוד בקורס קריינות.
איפה אפשר ללמוד קורס קריינות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס קריינות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?