קורס אדריכלות נוף

לימודים מלאי יופי

קורס אדריכלות נוף
אם נופים ממלאים את לבכם שמחה, אם התברכתם בחוש אסתטי ועיצובי מפותח – וגם ביכולות תכנוניות והנדסיות, ואם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת ומאתגרת, בה תתרמו לאיכות הסביבה ותסייעו בפיתוחם ועיצובם של המרחבים הפתוחים והירוקים בארץ– פארקים, כיכרות, גינות, טיילות וכו' – הלימודים בקורס אדריכלות נוף יכולים להתאים לכם עד מאד!

קורס אדריכלות נוף, המתאים במיוחד למי ששוקל להשתלב בלימודי תואר ראשון ולימודי הנדסאי בתחום, אך מעוניין ראשית להבין קצת יותר מה כולל תחום זה, יקנה לכם היכרות עם תחומיה השונים של אדריכלות הנוף והכלים המשמשים בה, ולאחריו אף תוכלו להתקבל בקלות ללימודים מתקדמים בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס אדריכלות נוף.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל היעד

הלימודים בקורס תכנון נוף ואדריכלות נוף מיועדים לאנשים בעלי תפיסה עיצובית ואסתטית מעולה, חוש טכני ויכולות בתחומי ההנדסה, המעוניינים בהכשרה לתחום פורח ומלבלב זה. הלימודים מתאימים במיוחד למי שמתלבטים אם להירשם ללימודי תואר ראשון באדריכלות נוף או לימודי הנדסאי אדריכלות נוף – אך רוצים קודם להכיר את התחום מקרוב – על מנת להבין אם כדאי להשקיע בו שנות לימודים רבות.

אם אתם מתעניינים בלימודי אדריכלות נוף, אולי תגלו עניין גם בקורס עיצוב גינות, קורס גינון אקולוגי ופרמקלצ'ר וקורסים "ירוקים" נוספים.

תנאי קבלה

בעוד בחלק מהמכללות אין תנאי קבלה ללימודים בקורס אדריכלות נוף – מכללות אחרות דורשות מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, ולפעמים אף נערכים ראיונות אישיים ומבחני קבלה ייעודיים, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.
 

משך לימודים

הלימודים בקורס אדריכלות נוף ותכנון נוף נמשכים, בדרך כלל, בין חצי שנה לשנה, בהתאם למתכונת הלימודים – מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש. קורסים בסיסיים יותר בתחום – כקורס גינון אקולוגי וקורס עיצוב גינות – נמשכים, בדרך כלל, זמן קצר יותר (לרב בין שלושה חודשים לחצי שנה).

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף נמשכים, בדרך כלל, בין שנתיים לשלוש שנים, ואילו לימודי תואר ראשון באדריכלות נוף נמשכים כארבע שנים.

אם אתם מעוניינים להירשם לקורס אדריכלות נוף – אך לא בטוחים כי תמצאו די זמן פנוי לקדיש ללימודים – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות אחדות בתחום מציעות לימודי אדריכלות נוף בשעות הערב או בימי שישי בבוקר – כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות בלימודים מלבלבים אלו.
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס אדריכלות נוף משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי אינטרדיספלינרי בתחומי ההנדסה, האדריכלות, הגינון והאקולוגיה, לבין שלל תרגולים, סיורים מקצועיים מעשירים והתנסויות מעשיות מרתקות – ובחלק מהמכללות בתחום אף משתתפים התלמידים בביצועו של פרויקט גמר מונחה.

לעיתים קרובות כוללים לימודי אדריכלות נוף את התכנים הבאים: תכנון אדריכלי, מבוא ותולדות אדריכלות נוף, אקולוגיה של הנוף, גינון, נוף וסביבה, עיצוב בסיסי, תורת המבנה, תורת הקרקע, תכנון נוף, תורת המדידה, ארכיטקטורה של מבנים, מבנה פרטי וגנים, הכרת צמחי נוי, שיקולים כלכליים בבנייה, היבטים חברתיים של תכנון עירוני, ייעור, אקלים, יחסי אדם- סביבה, קרקע והשקיה, תכנון מערכות השקיה, שרטוט רישום ומדידה, מתמטיקה, אנגלית טכנית ועוד.

תעודה

בוגרי קורס אדריכלות נוף, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס אדריכלות נוף יוכלו להשתלב בעבודות במשרדי ארכיטקטים, במחלקות העירייה הרלוונטיות – או לעבוד כעצמאיים בתחום – ולטפח ולעצב גינות בבתים פרטיים ובנייני מגורים.
 

אפשרויות המשך לימודים

לאחר שתסיימו את הלימודים בקורס תכנון נוף ושטחים פתוחים (אדריכלות נוף), תוכלו להתקבל ביתר קלות ללימודים מתקדמים בתחום – לימודי הנדסאי אדריכלות נוף ולימודי תואר ראשון באדריכלות נוף – אשר יכשירו אתכם כאנשי מקצוע מן השורה הראשונה בתחום מבוקש זה ויפתחו בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות ובכירות בתחום.

כן יכולים הבוגרים לפנות ללימודי גינון טיפולי – ולפתוח לעצמם אפיקי תעסוקה מרתקים בעולם הטיפול והייעוץ.
איפה אפשר ללמוד קורס אדריכלות נוף?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס אדריכלות נוף
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?