קורס כתיבה יוצרת

לחובבי המילה הכתובה

קורס כתיבה יוצרת
כתיבה יוצרת היא כתיבה בעלת מטרה אומנותית, והיא כוללת בתוכה סוגות ספרותיות רבות – מחזות, פרוזה, שירה וכיו"ב. הכתיבה היוצרת היא כלי רב עוצמה לביטוי עצמי רגשי ואומנותי, ורבים מהעוסקים בה טוענים כי היא מהווה נקודת אור מעצימה בחייהם, התורמת רבות להתפתחותם והעצמתם האישית.

כיוון שרבים נמשכים לעולם היצירתי, רב ההשראה ועז הדמיון של הכתיבה, מציעות מספר מכללות מובילות קורסים חווייתיים מרתקים בתחום – אשר נועדו לחדד ולפתח את יכולות המבע האומנותי של משתתפיהם, ולהקנות שלל כלים ומיומנויות בתחום. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תמצאו מידע רב ושלל פרטים אודות אפשרויות הלימוד השונות בסדנאות וקורסים לכתיבה יוצרת.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אם גם אתם חולמים להוציא ספר שירה או פרוזה פרי עטכם, או לראות את המחזה שכתבתם מועלה על הבמות, אם אתם מעוניינים לקרוא דרור ליכולות השוכנות עמוק בתוככם, ולהוציא לאור את היוצר החבוי בכם, ואם אתם מעוניינים לעבור חוויה מעשירה, מפתחת ומצמיחה – לימודי כתיבה יוצרת יכולים להיות בדיוק מה שאתם צריכים.

אמנם רבים חושבים כי כשרון הכתיבה היא יכולת מולדת אשר לא ניתן לעשות דבר כדי לפתחה, אך אלפי בוגרים מרוצים של קורסי הכתיבה היוצרת מפריכים אמונה זו – לעיתים היכרות מעמיקה עם התחום, רכישת כלים ומיומנויות בו, ואולי החשוב מכל – התגברות על הפחד – הם ההבדל הגדול בין כתיבה בוסרית למגירה, לכתיבה ספרותית לעילא ועילא.

הקורסים והסדנאות לכתיבה יוצרת הפכו במרוצת השנים האחרונות לפופולאריים במיוחד, שכן השמועה על החוויה המפתחת והמעצימה עוברת במהירות מפה לאוזן, ורבים נוהרים ליהנות מלימודים מרתקים אלו, אשר יכולים לעזור לכם להפוך לסופרים, המשוררים והמחזאים הבאים של המדינה. בואו לקרוא מידע נוסף אודות אפשרויות הלימודים בקורסים וסדנאות כתיבה יוצרת.

קהל יעד

הלימודים בקורס כתיבה יוצרת מיועדים לאנשים יצירתיים, בעלי יכולת הבעה גבוהה וחובבי המילה הכתובה, המעוניינים בידע, כלים ומיומנויות שיעזרו להם לשפר את כתיבתם הספרותית – בין אם הם כותבים שירים, סיפורים, מחזות או כל צורה אחרת של כתיבה ספרותית.

הלימודים מתאימים במיוחד למי ש"כותב למגירה" ורוצה לצבור ביטחון בכתיבתו, כמו גם לעיתונאים, עורכי תוכן, בוגרי תואר ראשון בספרות, פרסומאים וקופירייטרים, המעוניינים להעמיק היכרותם ולשפר את סגנון כתיבתם גם בסוגת הכתיבה האמנותית.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהקורסים ללימודי כתיבה יוצרת פתוחים בפני הקהל הרחב – וכל מי שרוצה לבוא וללמוד – מוזמן, קורסים אחרים מציבים תנאי קבלה שונים: פעמים רבות נדרשים המועמדים להציג יצירה פרי עטם, ולעיתים קרובות אף מתקיימים ראיונות אישיים, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים. חלק מהקורסים בתחום פתוחים רק בפני בוגרי 12 שנות לימוד.

כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון בכתיבה (לאו דווקא ספרותית), על מנת שיוכלו להתקבל ללימודים.

קורס כתיבה יוצרת למתקדמים מיועד, כמובן, רק למי שהשלימו את הקורסים הבסיסיים בתחום, או לבעלי רקע וניסיון בכתיבה יוצרת.

משך לימודים

משך לימודי כתיבה יוצרת משתנה בהתאם לעומק והיקף הקורס או הסדנא: לצד סדנאות חווייתיות קצרות בנות יומיים, קיימים גם קורסים ארוכים ומעמיקים יותר, הכוללים, בדרך כלל, בין עשרה לחמישה עשר מפגשים, לרב במתכונת של מפגש אחד בשבוע.

אם אתם חושקים להירשם לקורסים אלו ולפתח את כשרון הכתיבה שלכם, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס, המלא בעבודה ולימודים יקשה עליכם לעשות זאת – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע! רוב רובם של הקורסים בתחום מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, וחלק מהקורסים אף מתקיים בימי שישי בבוקר (או כסדנאות סוף שבוע), כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים בקלות ונוחות ללמוד בקורס המרתק, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

קורס כתיבה יוצרת כולל מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים לצד שלל תרגולים והתנסויות חווייתיות מעשירות ומפתחות.

לימודי כתיבה יוצרת כוללים, בד"כ, את הנושאים והתכנים הבאים: מהי כתיבה יוצרת ובמה היא נבדלת מסוגי כתיבה אחרים (כתיבה עיתונאית, לדוגמא), ז'אנרים שונים של כתיבה, מוטיבים ספרותיים, פיתוח חשיבה יצירתית, היכרות עם יצירות קלאסיות וגדולי הסופרים בארץ ובעולם, הדמויות בסיפור, העלילה, הערכה ודיון של יצירות התלמידים, ועוד שלל נושאים מרתקים.

תעודה

בוגרי לימודי כתיבה יוצרת, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס או הסדנא, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים המרתקים, אשר ישכללו את יכולות ההבעה והכתיבה של בוגריהם, יפתחו את היצירתיות המפעמת בהם ויתרמו להתפתחותם האישית וליכולת הביטוי האישי שלהם, יוכלו הבוגרים לנסות את מזלם בפרסום יצירותיהם, אשר כעת תהיינה איכותיות במיוחד.

כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות אשר כתיבה הינה חלק מהותי בהן – קופירייטינג ופרסום, עריכת תוכן וכדומה.

סיכום

לסיכום, אם אתם להוטים לכתוב יצירות ספרותיות אך אתם מרגישים חסומים, אם אתם כותבים למגירה ומעוניינים בכלים שיינטעו בכם ביטחון ויכולת כתיבה טובה אף יותר, או אם אתם מעוניינים בהשחזת יכולת היצירתיות והכתיבה שלכם – קורס כתיבה יוצרת מיועד עבורכם.

קורס חווייתי ומרתק זה, אשר במרכזו עומד, כמובן, עולם הכתיבה היצירתית, יתרום רבות לא רק ליכולות הכתיבה שלכם, אלא יהווה חוויה מעצימה ומפתחת, אשר מפירותיה תיהנו לאורך הזמן. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי דמיון ועזי מבע – בואו ללמוד בקורס כתיבה יוצרת.
איפה אפשר ללמוד קורס כתיבה יוצרת?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס כתיבה יוצרת
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?