קורס רישום וציור

ללמוד, ליצור, ליהנות ולהרוויח

קורס רישום וציור
הציור הוא אחת מהאמנויות העתיקות ביותר וכבר בימי קדם קישט האדם הקדמון את קירות מערותיו בציורים שונים. באלפי השנים שחלפו מאז ליווה הציור את האדם כמעט בכל תרבויותיו, והשפיע רבות (וכמובן גם הושפע) על התרבות האנושית. הציור והרישום, בדומה לאמנויות אחרות - כגון פיסול וכתיבה יוצרת, לדוגמא, הם דרך אידיאלית לביטוי אישי יצירתי ולהבעת רגשות ודעות, ורבים רואים בהם את דרך המלך להתפתחות אישית מעצימה.

כיוון שציור ורישום יכולים להתאים (כמעט) לכל אחד – הם אינם דורשים חומרים נדירים, כושר רב, או השקעה כספית אדירה, אלא רק דמיון, יצירתיות וכשרון – רבים מבקשים ללמוד את התחום. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי ציור ורישום במכללות המובילות בישראל.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הציור והרישום, המשתייכים לקטגוריית האמנות הפלסטית, הם דרך נהדרת לביטוי אישי אמנותי, בו יכול כל אחד לעסוק בפרטיות ובנוחות של ביתו (או סדנאתו) האישית.

כמו כן, בניגוד לדעתם של רבים – ניתן בהחלט "ללמוד" לצייר, ואמנם דרוש כשרון טבעי מסוים, חוש אסתטי, יצירתיות ודמיון על מנת "להצליח" בציור, אך הטכניקה, אותה לומדים בקורסים לציור, היא בעלת חשיבות מכרעת להתפתחותו של כל אמן או צייר חובב, ויכולה לשפר את כשרון הציור והרישום של כל אחד פלאים. בעמוד זה תוכלו לקרוא שלל פרטים על אפשרויות הלימודים בקורסים השונים לציור ורישום.

קהל יעד

לימודי ציור ורישום מיועדים לאנשים יצירתיים המחפשים אפיק ביטוי חדש בתחומי האמנות, התורם רבות להתפתחות האישית – הלימודים מתאימים הן לחסרי כל ניסיון בציור ורישום, אשר משנות הילדות לא החזיקו בצבע, כמו גם לאנשים בעלי ניסיון, המעוניינים ללמוד טכניקות חדשות ולפתח את יכולותיהם.

אם אתם מתעניינים בלימודם בקורס ציור ורישום, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודי התואר ראשון באמנות או בלימודי קורס איור, קורס אנימציה, קורס פיסול, ומגוון קורסים נוספים מתחומי האמנות והיצירה.

תנאי קבלה

בדרך כלל פתוחים לימודי ציור ורישום למתחילים בפני הקהל הרחב, ואין הם מציבים כל תנאי קבלה. יחד עם זאת, לעיתים נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, ולפעמים אף מתקיימים ראיונות קבלה, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים.

הקבלה לקורסים מתקדמים בתחום מיועדת, כמובן, רק לבוגרי הקורסים הבסיסיים או לבעלי ניסיון מעשי ברישום וציור (או אמנויות רלוונטיות אחרות). הקבלה לקורסים המתקדמים מותנית, לעיתים, בהצגת תיק עבודות.

משך לימודים

משך לימודי ציור ורישום משתנה בהתאם לעומקו של הקורס והיקפו, כמו גם בהתאם למטרתו ומידת ההכשרה לה זוכים התלמידים:

לצד סדנאות בנות שעות ספורות, הכוללות מפגשים אחדים בלבד, ואשר נועדו לפתוח צוהר אל העולם המרתק של הציור ולהקנות לתלמידים כלים בסיסיים, קיימים גם קורסים ארוכים יותר, הכוללים בין 50 ל-200 שעות לימוד ונמשכים מספר חודשים. כמו כן, ניתן להירשם גם ללימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד, הכוללים מעל ל- 300 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים בין שנה לשלוש שנים, ומכשירים את הבוגרים במיטב הכלים, הידע והמיומנויות בתחומי הציור והרישום.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים ויצירתיים אלו, אך חוששים כי לא תמצאו לכך פנאי, עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות מסלולי לימוד בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים למצוא את הזמן המתאים להם ביותר, ולהירשם ללימודים המרתקים.  

נושאי לימוד

לימודי ציור ורישום כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד תרגולים רבים והתנסויות מעשיות חווייתיות בסדנאות יצירה.

מובן כי קיימים הבדלים בנושאי הלימוד המדויקים בין קורסים שונים בתחום, וכי קורס קצרצר אינו כולל את כל התכנים מהם נהנים תלמידי הקורסים הארוכים יותר, אך בדרך כלל נהנים התלמידים (בקורסים המקיפים) מלימודים של הנושאי והתכנים הבאים:

תולדות הציור והרישום, פיתוח חשיבה יצירתית, מושגי יסוד בציור ורישום – קו, קומפוזיציה, צורה, חלל, פרופורציה, אור וצל, צבע, חומרי עבודה – עפרון, צבעי מים, פחם, דיו, צבעי שמן וכו', סגנונות ציור ורישום, שימוש במכחולים שונים, טכניקות ציור ורישום בסיסיות ומתקדמות, ציורי נוף, ציורי פורטרטים, טבע דומם, ציורי עירום ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא.

תעודה

בסיום הלימודים יהיו זכאים הבוגרים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים לעסוק בציור ורישום להנאתם, או אף לנסות ולהשתלב בעולם האמנות – להציג ציוריהם בגלריות ולמכור את יצירותיהם.
 

אפשרויות המשך לימודים

בוגרי קורס ציור ורישום יכולים להמשיך ולהתפתח מקצועית בעזרת לימודים מתקדמים – הם יכולים להשתלב בלימודי הכשרת מדריכים לאמנות או טיפול באמנות, ולאחריהם להשתלב בעבודה מרתקת המביאה לידי ביטוי את כישוריהם בציור ורישום.

סיכום

לסיכום, אם תמיד נמשכתם לתחומי האמנות והיצירה, אם ציורים מעוררים בכם התפעמות, ואם אתם חולמים לבטא עצמכם בציור או רישום, אך מרגישים כי אתם חסרים את המיומנויות והכלים הנדרשים – לימודי ציור ורישום מיועדים עבורכם.

המגוון הרחב של קורסים בתחום, המתאימים לכל רמה ומטרה, מציע לכם הזדמנות פז למלא את חייכם בצבע ויצירתיות, ולקבל הכשרה איכותית שתשפר פלאים את יכולות הציור והרישום שלכם. אז בואו ליהנות מלימודים אמנותיים ומעשירים במיוחד – בואו ללמוד בקורס ציור ורישום.
איפה אפשר ללמוד קורס רישום וציור?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס רישום וציור
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?