קורס פיתוח קול

לימודים שנשמעים טוב

קורס פיתוח קול
פיתוח הקול, כשמו כן הוא, נועד לפתח ולשפר את היכולת הקולית שלנו, שכן בדיוק כמו שספורטאים ומתעמלים זקוקים לאימונים קבועים על מנת לפתח את הכושר הגופני, כך גם זמרים חובבים ומקצועיים, כמו גם כל אדם אחר המשתמש רבות בקולו (כגון שחקנים או מגישי תכניות רדיו) זקוקים לאימונים וכלים שיעזרו להם לפתח את יכולתם הקולית, לשפר את איכות קולם והבעתם הקולית, ולמנוע שחיקה של מיתרי הקול.

לאור זאת, לימודי פיתוח קול (כמו גם אימונים עצמיים) הם כמעט בגדר חובה לכל מי שמשתמש בקולו באופן מקצועי (זמרים, שחקנים וכיו"ב), אולם גם זמרים חובבים – השרים בעיקר באמבטיה – ייהנו וייתרמו רבות מלימודים אלו. בואו לקרוא מידע נוסף אודות אפשרויות הלימודים בקורסים לפיתוח קול.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

על מנת לשיר באופן מקצועי אין די בנתונים טבעיים טובים, וגם מי שנולד עם קול יפה אינו יודע כיצד להשתמש בקולו בצורה אופטימלית, שכן, בדומה ליכולת שכלית וכושר גופני – גם היכולת הקולית שלנו ניתנת לפיתוח, ועל מנת להשתמש בקולנו בצורה הטובה ביותר עלינו להכיר את התרגילים התורמים לשיפור איכות הקול ושמירה על מיתריו, כמו גם ליכולת ההבעה הקולית שלנו.

למעשה, אין די בהכרת תרגילים אלו – עלינו יהיה גם לתרגל אותם בקביעות. אם גם אתם "חוטאים" באהבה עזה לשירה וברצונכם להתפתח בתחום, או אם קולכם הוא כלי העבודה שלכם -  לימודי פיתוח קול הם בדיוק מה שאתם צריכים. בעמוד זה תוכלו למצוא שלל פרטים אודות הלימודים המהנים שילמדו אתכם לשיר ולהשתמש בקולכם בצורה הטובה ביותר.

קהל יעד

הלימודים בקורס פיתוח קול מיועדים לזמרים חובבים וזמרים מתחילים (ולמעוניינים "להפוך" לזמרים), כמו גם לזמרים מנוסים, המעוניינים לשפר את יכולתם הקולית, ולפתח יכולות חדשות בשירה. כן מיועדים הלימודים לשחקנים, מגישים ושדרנים, הנאלצים אף הם להשתמש בקולם כחלק אינטגרלי מעבודתם.

לימודי פיתוח קול אף יכולים לתרום רבות לכל מי שמשתמש רבות בקולו ונושא הרצאות ארוכות – דוגמת מרצים באוניברסיטה ומורים בבתי הספר, שכן הלימודים ילמדו אתכם

להשתמש בקולכם באופן נכון, המונע שחיקה.
אם אתם מתעניינים בלימודי פיתוח קול, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי תואר ראשון במוסיקה, ובלימודים בקורס להכשרת שדרני רדיו.

תנאי קבלה

בעוד הלימודים בחלק מהקורסים לפיתוח קול פתוחים בפני הקהל הרחב (או לפחות לכל מי שיש לו שני מיתרי קול), מוסדות לימוד אחרים מקיימים מבחני קבלה, הבודקים את הפוטנציאל הקולי של המועמדים. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד בתחום מקבלים אל שורותיהם רק מועמדים אשר יודעים לקרוא תווים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס פיתוח קול משתנה בהתאם למטרת הקורס ומתכונתו: לצד קורסים בעלי תכנית לימודים מוגדרת, הכוללים, בדרך כלל, בין 30 ל-60 שעות לימוד אקדמיות, ומקנים לבוגריהם יכולת להמשך עבודה עצמית בתחום ומלמדים אותם תרגילים אותם יוכלו לבצע באופן עצמאי, קיימים גם קורסים רבים אשר משכם נקבע על פי קצב התקדמות התלמידים.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודי פיתוח קול, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס לא יאפשר זאת – יש לנו חדשות מעולות בשבילכם! כמעט כל המכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים בקלות להשתלב בלימודים. יתירה מכך – רבים מהקורסים בתחום מציעים לכם התאמה אישית של מערכת השעות, כך שתוכלו לקבוע מול המורה את הזמנים והמועדים המתאימים לכם.

נושאי לימוד

לימודי פיתוח קול כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, וכמובן – דגש רב על תרגולים ותרגילים לשיפור ופיתוח היכולת הקולית, ולימוד של שלל טכניקות לשירה ושימוש מיטבי בקול.

לעיתים קרובות כוללים לימודי פיתוח קול את הנושאים הבאים: טכניקות נשימה, פיתוח המנעד הקולי, טכניקות להפקה קולית, דיקציה, ישיבה ויציבה נכונות, פיתוח שמיעה מוסיקלית, עיצוב הקול, יכולת שירה במיקרופון, קריאת תווים, התייחסות לשיר והכרות עם סגנונות שירה שונים, עמידה על במה ומול קהל ושיפור הביטחון העצמי, הרעדת הקול (ויברטו), סלסולים, הבעת רגשות במהלך השירה, עבודה עם נגנים, ועוד מגוון נושאי לימוד, המלווים בתרגולים שוטפים, אשר יתרמו רבות לפיתוח יכולותיכם הקוליות.

תעודה

בוגרי קורס פיתוח קול, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לימודי פיתוח קול יכולים לתרום רבות עבור מי שמבקש להיות זמר, שחקן או קריין, אולם חשוב לזכור כי אין זה קל כלל וכלל להצליח בתחומים אלו, וכי לימודי פיתוח קול נועדו בעיקר להעשרה אישית מהנה.

סיכום

לסיכום, אם השירה ממלאת את ליבכם ובוקעת מגרונכם יום וליל – למה שלא תלמדו לשיר ולהשתמש בקולכם בצורה הטובה ביותר שיש?

לימודי פיתוח קול יקנו לכם לא רק ידע עיוני מרתק, אלא, בעיקר, יקנו לכם כלים אשר יעזרו לכם לשיר במקצועיות ולשמור על גרונכם ומיתרי הקול מפגיעות. אז בואו ליהנות מלימודים שנשמעים מצוין – בואו ללמוד בקורס פיתוח קול.
איפה אפשר ללמוד קורס פיתוח קול?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פיתוח קול
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?