קורס עיתונאות

להשתלב בתחום מרתק

קורס עיתונאות
העיתונות היא נדבך חשוב ומהותי לא רק בעולם התקשורת, אלא גם לקיומה ותפקודה של כל חברה דמוקרטית. דוגמא למרכזיותה של העיתונות וחשיבותה, ניתן לראות במעבר אותו ביצעו עיתונאים רבים לפוליטיקה המקומית והארצית, ובתרומתם הרבה להנעתם של שלל תהליכים המקדמים את חיינו ורווחתנו. 

יחד עם זאת, עולם העיתונות הוא רחב מאין כמותו, ולא כל העיתונאים עוסקים בנושאים אשר ברומו של העולם, שכן העיתונאות מקיפה את כל תחומי החיים, וכפי שחלקם עוסקים במדיניות, פוליטיקה וחשיפה שחיתויות, אחרים עוסקים באמנותבישול ורכילות, כך שכל אחד – במידה והוא יצירתי, סקרן ובעל יכולת ביטוי גבוהה, יכול להשתלב בתחום זה ולעסוק בדיוק בדברים הקרובים אל ליבו. בואו לקרוא מידע נוסף אודות אפשרויות הלימודים בקורס הכשרת עיתונאים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

העיתונות המודפסת, כפי שטוענים רבים, נמצאת כבר שנים מספר במשבר, עקב השתלטותה של רשת האינטרנט על רבים מתחומי חיינו – ובכלל זה גם על תחומי העיתונות וכתיבת החדשות.

אולם, לא רק שבינתיים העיתונות המודפסת עוד חיה ובועטת ולא מאבדת רבות מהשפעתה הגדולה, אלא שהעיתונאים עצמם לא זקוקים דווקא למהדורות הדפוס, ורבים מהם מוצאים עבודה בטלוויזיה ובאתרי האינטרנט – ואף טוענים כי הרשת מאפשרת לעיתונאים חופש רב יותר מזה הקיים במערכות העיתונים המסורתיות.

מכאן שעתיד מקצוע העיתונאות לא נמצא בסכנה בעתיד הנראה לעין, ואולי אף להיפך – השינויים שהוא עובר, הופכים את עבודת העיתונאים לנגישה מאי פעם. אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה בעולם העיתונות, אך רוצים ראשית לקבל מעט מידע על לימודי התחום, הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תמצאו שלל פרטים אודות הלימודים בקורסי העיתונות השונים.

קהל יעד

הלימודים בקורס עיתונאות מיועדים לאנשים סקרנים, אינטליגנטיים, בעלי תחומי עניין נרחבים ויכולת ביטוי גבוהה, המעוניינים להכיר מקרוב את עולם התקשורת ככלל והעיתונות בפרט – בין אם לצורך העשרה אישית מרתקת, ובין אם לצורך הכשרה מקצועית שתסייע בידם להשתלב בשלל העבודות בעולמה הסוער והדינאמי של העיתונות.

אם אתם מתעניינים בלימודי עיתונאות, סביר להניח כי תגלו עניין גם בלימודי התואר הראשון בתקשורת, לימודי כתיבה עיתונאית,  קורס דוברות ויחסי ציבור וכיו"ב.

תנאי קבלה

חלק קטן מהמכללות ללימודי עיתונאות אינן מציבות כל תנאי קבלה, והציבור הרחב מוזמן ליהנות מלימודים מרתקים ומרחיבי דעת אלו, אולם מרבית הקורסים בתחום מציבים בפני המועמדים שלל תנאי קבלה – לעיתים נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון (או, לכל הפחות, להיות סטודנטים לקראת סיום לימודיהם בתואר), ופעמים רבות נדרשים הסטודנטים להיות בעלי יכולת הבעה גבוהה בכתב ובעל פה בעברית (לעיתים מתקיימים מבחנים הבודקים זאת).

כמו כן, רבים ממוסדות הלימוד בתחום מקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס עיתונות משתנה בהתאם לעומק הלימודים, היקפם ומטרתו של הקורס:

מרבית הקורסים הבסיסיים בתחום, אשר נועדו לפתוח בפני התלמידים צוהר אל עולם מרתק זה, אך לא להכשירם להשתלבות בעבודה בתחום, אינם ארוכים במיוחד וכוללים בסביבות ה-50 שעות לימוד אקדמיות. הקורסים המקיפים והמעמיקים בתחום, המקנים לבוגריהם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לעיתונאי המקצועי, הינם ארוכים יותר, כמובן, וכוללים, בדרך כלל, בין 250 ל-400 שעות לימוד אקדמיות. קורסים אלו נמשכים, לרב, בין עשרה חודשים לשנה וחצי.

ניתן להתמחות בלימודי העיתונאות גם במסגרת לימודי התואר הראשון בתקשורת – לימודים הנמשכים כשלוש שנים.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס, המלא בעבודה ו/ או לימודים יקשה עליכם לעשות זאת, יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע! חלק גדול מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים מסלולי לימוד בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים עסוקים, תוכלו להשתלב בלימודים המעשירים בזמנים הנוחים והמתאימים לכם ביותר, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס עיתונאות הם לימודים מרתקים במיוחד, הכוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל התנסויות מעשיות חווייתיות ותרגולים רבים בכתיבה עיתונאית מסוגים שונים (אקטואליה ופוליטיקה, ביקורת תרבות ואמנות ועוד). חלק מהמכללות אף כוללות סדנאות אומן מרתקות, הכוללות מפגשים עם עיתונאים ואנשי תקשורת מובילים, כחלק מהליך ההכשרה בקורס.

לעיתים קרובות כוללים לימודי עיתונאות את הנושאים הבאים: ההיסטוריה של העיתונאות בארץ ובעולם, תקשורת המונים, תפקידיו של העיתונאי, חשיבותה של העיתונות, אמצעי התקשורת (המדיה) השונים – עיתון, רדיו, טלוויזיה, אינטרנט, מושגים ומונחים בסיסיים בעולם העיתונות, דיני תקשורת, כתיבה עיתונאית, איתור מקורות מידע, אימות והצלבה של מקורות מידע, המבנה הארגוני במערכות העיתון, הריאיון העיתונאי, הלשון העיתונאית, אתיקה מקצועית, צנזורה, צילום עיתונאי, עריכה, תקשורת שיווקית, יחסים עם יחצ"נים ודוברים, ועוד.

תעודה

בסיום הלימודים יהיו זכאים הבוגרים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרות תעסוקה

בוגרי קורס עיתונות יוכלו להשתלב בעבודה בעולם הדינאמי והסוער של העיתונות המודפסת, המשודרת והאלקטרונית (כלומר במערכות העיתונים, בטלוויזיה ובאתרי האינטרנט), בתפקידי כתיבה עיתונאית, תחקיר, הגשה וכיו"ב.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים עבודה מרתקת, מאתגרת וחשובה, אשר בה תסייעו, לעיתים, להכתיב את סדר היום הציבורי, ובה, למעשה, תעסקו בדיווח על כל מה שמעניין – לימודי עיתונאות יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. אז בואו ליהנות מלימודים שכולם מדברים עליהם – בואו ללמוד בקורס עיתונאות.
איפה אפשר ללמוד קורס עיתונאות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיתונאות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?