הפקה לקולנוע ולטלוויזיה

ליהנות מהכשרה איכותית במיוחד

הפקה לקולנוע ולטלוויזיה
המפיק בעולם הטלוויזיה והקולנוע הוא, למעשה, המנהל הראשי של הליך יצירת הסרט/ תכנית / סדרה והפצתם – ועל כן תחומי אחריותו הם רבים: הוא אחראי על גיוס המימון לסרט, על גיוס וניהול אנשי הצוות והשחקנים, על ההיבטים המנהלתיים המלווים את ההפקה (תיאום רישיונות צילום וכו') ועל תיאום הפצתה של היצירה.

תחומי אחריות רבים אלו דורשים, כמובן, לימודים מעמיקים ומקיפים – על מנת שניתן לבצעם כהלכה, אולם דרוש גם ניסיון רב בעבודה בתחום – על מנת לשלוט בכל רזי ההפקה. אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת בתחומי ההפקה – תחילה בתפקידים זוטרים ולבסוף אולי אף בתפקיד מפיק ראשי – הצעד הראשון שיהיה עליכם לעשות הוא להשתלב בלימודי הפקה לקולנוע וטלוויזיה, אשר יקנו לכם ידע רב ושלל כלים בתחום. בואו לקרוא עוד על לימודי הפקה לקולנוע ולטלוויזיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס הפקה לטלוויזיה וקולנוע מיועדים לכל המעוניינים להשתלב בעבודה בתחום, כמו גם לעובדים אחרים בתחומי הקולנוע והטלוויזיה – במאים, תסריטאים וכיו"ב, המעוניינים בהיכרות מעמיקה עם תחומי ההפקה.

אם אתם מתעניינים בלימודי הפקה, אולי תגלו עניין גם בלימודים נוספים מהתחום: לימודי תואר ראשון בקולנוע, לימודים בקורס בימוי, קורס תסריטאות, קורס הפקת הצגות וכיו"ב.

תנאי קבלה

מכללות רבות אינן מציבות כל תנאי קבלה ללימודי הפקה לקולנוע ולטלוויזיה, ואילו במכללות אחרות נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום. מכללות אחדות אף דורשות מהמועמדים להיות בעלי ידע או ניסיון בעבודה בעולמות הקולנוע והטלוויזיה, על מנת שיוכלו להתקבל ללימודים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הפקה לטלוויזיה ולקולנוע משתנה בהתאם למטרות הקורס והיקפו (האם מדובר בקורס העשרה בסיסי או בקורס הכשרה מקצועית מעמיק) , כמו גם לדרגת ההכשרה ההתחלתית של התלמידים (האם התלמידים הם חסרי כל רקע בתחום, או שמא הם כבר בעלי ניסיון בעולמות הקולנוע והטלוויזיה – במאים, תסריטאים, בוגרי תואר ראשון בתחום וכו').

קורסים בסיסיים בתחום נמשכים, בדרך כלל, חודשים אחדים, ואילו קורסים מקצועיים ומקיפים ומעמיקים – נמשכים כשנתיים – שלוש. לימודי תואר ראשון בקולנוע, המעמיקים גם הם בתחומי ההפקה, נמשכים שלוש שנים.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לימודי הפקה לקולנוע וטלוויזיה בשעות הערב ואחר הצהריים, ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב, בקלות יחסית, בלימודים מעשירים אלו, בשעות והזמנים הנוחים להם ביותר.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס הפקה לטלוויזיה ולקולנוע משלבים בין שלל נושאים עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לבין מגוון התנסויות מעשיות מעשירות ומפתחות – לרבות תרגולי הפקה, סיורים מקצועיים, מפגשים מרתקים עם מפיקים ובמאים בכירים בתעשייה ועוד (בחלק מהמכללות בתחום).

לעיתים קרובות כוללים לימודי הפקה לקולנוע ולטלוויזיה את הנושאים הבאים: הפקה, עריכה, בימוי, צילום, מדיה דיגיטאלית, פס קול, תסריטאות; ז'אנרים קולנועיים וטלוויזיוניים; השתתפות בסדנאות בימוי, סדנת מולטי קאם, סדנת עריכת תוכן, סדנת מדיה ואודיו, סדנת רעיונאות ותסריטאות, סדנא לתכנים דוקומנטריים, התנהלות באולפן והיכרות עם הסט ואנשי המקצוע הנמצאים בו; היכרות עם הציוד הבסיסי להפקת קולנוע וטלוויזיה והשימוש בו, סיורים באולפני הפקה וסטים פעילים ועוד.

תעודה

בוגרי קורס הפקה לקולנוע ולטלוויזיה, אשר יעמוד בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים בקורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה יוכלו להשתלב בעבודה בחברות הפקה ובעולם הזוהר והמרתק של תעשיית הקולנוע והטלוויזיה. תחילה ישתלבו הבוגרים בתפקידים זוטרים יחסית – כעוזרי הפקה, מלהקים וכו', ולאחר שיצברו ניסיון מעשי בעבודה – הם יוכלו אף להתקדם לתפקיד מפיק אחראי ותפקידים בכירים נוספים.
איפה אפשר ללמוד הפקה לקולנוע ולטלוויזיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
הפקה לקולנוע ולטלוויזיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?