קורס משחק

שחקו אותה בלימודים מרתקים

קורס משחק
המשחק הוא תחום המושך את ליבם של רבים, שכן מי לא חולם להשיל מעליו את עורו לרגעים ספורים ולהיכנס לתור עורן של דמויות אחרות, ולגלם אותן בהצלחה? הזוהר האופף שחקנים רבים בקולנוע ובתיאטרון, והתהילה וההצלחה לה הם זוכים, מביאים רבים לחלום להפוך גם הם לשחקנים.

אולם, עולם הזוהר לא תמיד זוהר כפי שהוא נראה מבעד למסך, ושחקנים רבים משקיעים מאמצים כבירים על מנת להצליח בעבודתם, אשר היא אינה עבודה קלה או פשוטה כלל וכלל ודורשת לימודים ואימונים רבים. אם גם אתם מרגישים כי המשחק הוא הייעוד שלכם, או אף אם אתם רוצים ללמוד את התחום לצורך העשרה אישית וכתחביב, תוכלו להירשם לקורס משחק. בואו לקרוא עוד על לימודי משחק.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

"כל העולם במה, וכל איש ואישה רק שחקנים הם" כתב שיקספייר, אחד מגדולי המחזאים, וככל הנראה – צדק רב היה בדבריו, שכן מי מאתנו לא מצא את עצמו בסיטואציה בה הוא "שיחק" תפקיד – בארוחת ליל הסדר המשפחתית, בדייט ראשון, ולמעשה – כמעט בכל סיטואציה, אנו שמים על עצמנו מסכות (פיגורטיביות, כמובן).

אם כן, ברור כי בכולנו קיים כשרון כלשהו למשחק, כשרון אותו ניתן לפתח, כך שניתן יהיה לשחק לא רק תפקידים - אלא גם דמויות.

עבודת השחקן היא עבודה זוהרת במיוחד, מרתקת, מאתגרת ומלאת סיפוק, אולם היא אינה פשוטה כלל וכלל, ועל מנת לבצעה כהלכה דרוש, בדרך כלל, לא רק כשרון טבעי, אלא גם לימודים מעמיקים.

חשוב לזכור כי גם לימודי משחק לא מבטיחים לכם קריירה סוערת, אולם הם בהחלט מעלים פלאים את סיכוייכם להשתלב כשחקנים מקצועיים בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע.

אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע רב אודות אפשרויות הלימודים בקורסים השונים למשחק.

קהל יעד

הלימודים בקורס משחק מיועדים לכל מי שחולמים להיות שחקנים ומעוניינים בידע ומיומנויות שיעזרו לכם לשפר פלאים את כישורי המשחק שלהם. הלימודים מתאימים הן לחושקים בהעשרה אישית מרתקת ומפתחת, והן למעוניינים בהשתלבות בעבודה בתחום (אם כי, כדאי לדעת כי להצליח להתפרנס ממשחק זו אינה משימה פשוטה כלל וכלל, וקורס המשחק הוא רק צעד ראשוני בדרך לכך).

אם אתם מתעניינים בלימודי משחק, אולי תתעניינו גם בלימודי תואר ראשון בקולנוע או תואר ראשון בתיאטרון, כמו גם בלימודים בקורס בימוי, קורס הפקה, קורס פיתוח קול וקורסים אחרים מתחום אמנויות הבמה.

תנאי קבלה

רבים מהקורסים ללימודי משחק פתוחים בפני הקהל הרחב ואין הם מציבים בפני המועמדים כל תנאי קבלה. חלק מהקורסים בתחום, לעומת זאת, מקיימים מבחני קבלה מעשיים, בהם נבחן כשרון המשחק של המועמד, ולעיתים אף מתקיימים ראיונות אישיים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים. כמו כן, חלק מהקורסים בתחום פתוחים בפני בני 18 ומעלה בלבד.

הלימודים בקורסים מתקדמים למשחק מיועדים, כמובן, רק לבוגרי הקורסים הבסיסיים או למי שצברו ניסיון מעשי במשחק.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס משחק משתנה בהתאם לאופי הקורס ומטרותיו: לצד סדנאות קצרות יחסית, הכוללות בין 40 ל-100 שעות לימוד אקדמיות ונמשכות, בדרך כלל, בין שלושה חודשים לחצי שנה, קיימים קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, בהם הלימודים נמשכים בין שנה לשלוש שנים.

אם אתם משתוקקים ללמוד בקורס משחק, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע! חלק גדול מהמכללות בתחום מציעות לכם קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עמוסים יכולים ליהנות מהלימודים המרתקים בשעות הנוחות להם ביותר.

נושאי לימוד

לימודי משחק הם לימודים מרתקים ומעשירים במיוחד הכוללים הן מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל התנסויות מעשיות חווייתיות ומפתחות. חלק מהמכללות אף מקיימות סדנאות אומן, בהן זוכים הסטודנטים לפגוש את השחקנים, הבמאים ואנשי המקצוע המפורסמים והמובילים בתחומם בארץ.

בד"כ כוללים לימודי משחק את הנושאים והתכנים הבאים: משחק מול מצלמה ומשחק מול קהל, ההיסטוריה של המשחק, אימפרוביזציה, שפת גוף, סגנונות משחק, פיתוח קול, תקשורת עם הקהל, בניית דמות, דיקציה, שינון טקסטים ולמידתם בעל פה, פנטומימה, עבודה על מונולוגים ודיאלוגים, יציבה נכונה, פיתוח הביטחון העצמי, עבודה על טקסטים, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, המלווים בשלל תרגולים, כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

תעודה

בוגרי קורס משחק, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום לימודי משחק יוכלו הבוגרים לנסות את מזלם ולהשתתף באודישנים ואולי הם יצליחו להשתלב כשחקנים מקצועיים בתיאטרון, בטלוויזיה או בקולנוע. כן יוכלו הבוגרים להשתלב במשחק חובבני בתיאטרונים קהילתיים.
 

אפשרויות המשך לימודים

בוגרים אשר יבחרו להמשיך ולהתפתח בתחום יוכלו להירשם ללימודי משחק מתקדמים, ללימודי תואר ראשון בקולנוע או ללימודי טיפול במשחק – פסיכודרמה.

סיכום

לסיכום, אם "חיידק" המשחק תקף גם אתכם – למה שלא תעשו משהו בנדון? לימודי משחק הם לימודים מהנים במיוחד, מעשירים ומפתחים, אשר יכשירו אתכם במגוון מיומנויות וטכניקות להופעה על במה ומול מצלמה וכמובן – למשחק.

לימודים אלו, אשר יתרמו להתפתחותכם, ואף להעצמתכם האישית, יפתחו לכם, כמובן, גם שלל הזדמנויות להשתלב כשחקנים מקצועיים בעולמות התיאטרון, הטלוויזיה והקולנוע. אז בואו "לשחק אותה" בלימודים מסוג אחר – בואו ללמוד בקורס משחק.
איפה אפשר ללמוד קורס משחק?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס משחק
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?