קורס עיצוב גינות

לימודי גינון וטיפוח גינות

קורס עיצוב גינות
החלום הישראלי לבית צמוד קרקע עם גינה קטנה (או גדולה) לא נס ליחו, וגם בימינו רבים מבקשים ליהנות מגינה נאה, ירוקה ומלבלבת, אשר תרנין את ליבם. למעשה, חלום הגינה כה נפוץ, עד כי רבים מאלו אשר מאילוצים שונים נאלצים לגור בבית ללא גינה צמודה, מטפחים גינה במרפסת או על גג הבניין.

אולם, עיצוב ותחזוקת הגינה דורשים תכנון רב, ועל מנת ליהנות מגינה יפה מומלץ מאד להיעזר במעצב גינות (אשר אינו רק שם מכובד יותר לגנן – מדובר בשני מקצועות נפרדים, כפי שנראה להלן), ואכן, הביקוש למעצבי גינות איכותיים ומקצועיים נמצא בעלייה מתמדת בשנים האחרונות. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודי עיצוב גינות ונוף.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אם גם אתם חולמים על גינה מטופחת, בה תוכלו לתפוס תנומה קלה תחת צילם של העצים וליהנות מריחם המשכר של הפרחים, מומלץ מאד כי תיעזרו בשירותיו הטובים של מעצב גינות לצורך תכנון ובניית הגינה, או, לכל הפחות, תלמדו בעצמכם בקורס עיצוב גינות.

מעצב הגינות הוא איש המקצוע האחראי על תכנון הגן, בהתאם לדרישות, בקשות וצרכי הלקוח, והוא זה המכין את התוכניות על פיהן יעבוד הגנן ויפקח על עבודתו. כלומר – בעוד תפקידו של הגנן הוא ביצועי בלבד, מעצב הגינות הוא בעל תפקיד תכנוני בעיקרו.

מעצבי הגינות יכולים, עם תכנון נכון, להפוך גן חרב לגן פורח, מלבלב ומאיר עיניים, וכיוון שחלומם של ישראלים רבים הוא גינה נאה, הביקוש למעצבי גינות ונוף איכותיים הוא רב, ועבודתו של מעצב הגינות הינה מגוונת ומרתקת למדי.

אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בתחום עיסוק מרתק ופורח זה, אך מעוניינים תחילה, לקבל מידע נוסף אודות מסלולי הלימוד בתחום והלימודים הצפויים לכם – הגעתם למקום הנכון. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע אודות הלימודים בקורסים השונים בתחום עיצוב הגינות והנוף.

קהל יעד

הלימודים בקורס עיצוב גינות ונוף מיועדים לכל מי שמעוניין בקבלת ידע מעמיק, כלים ומיומנויות בתחום – בין אם לצורך העשרתו האישית ועיצוב גינתו הפרטית, ובין אם לצורך השתלבות בעבודה בתחום שוקק ומפתחת במהירות זה.

הלימודים בקורס מתאימים במיוחד לגננים המעוניינים להתפתח ולהתקדם מקצועית, כמו גם למעצבי פנים ואדריכלים, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהתפתח בכיוונים חדשים.

אם אתם מתעניינים בלימודי עיצוב הגינות, ייתכן כי תגלו גם עניין רב בלימודי אדריכלות נוף, או בקורס הגינון האקולוגי.

תנאי קבלה

חלק ניכר מהמכללות שמציעות את לימודי עיצוב הגן, אינן מציבות כל תנאי הקבלה בפני המעוניינים להירשם ללימודים. קורסים אחדים בתחום, לעומת זאת, פונים רק לבעלי ניסיון ורקע בתחומי הגינון או העיצוב, ולעיתים מתקבלים ללימודים רק בוגרי 12 שנות לימוד.

משך לימודים

משך לימודי עיצוב גינות משתנה בהתאם למטרתו של הקורס -  ולצד קורסים קצרים יחסית, המיועדים בעיקר להעשרה אישית וכוללים כ-50 שעות לימוד אקדמיות לערך, קיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים יותר, המעניקים לבוגריהם הכשרה מקצועית איכותית במיוחד. קורסים אלו כוללים, בדרך כלל, בין 150 ל-300 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים מספר חודשים.

נושאי לימוד

קורס עיצוב גינות ונוף כולל נושאי לימוד מרתקים רבים, לצד שלל התנסויות מעשיות חווייתיות וסיורים מקצועיים מעשירים בגינות ומשתלות ברחבי הארץ (בחלק ממוסדות הלימוד בתחום).

בד"כ כוללים לימודי עיצוב גינות ונוף את הנושאים הבאים: ההיסטוריה של עיצוב הגינות, תכנון הגן, סוגי גינות וגנים, היכרות מקיפה עם עולם הצומח, בחירת צמחים והתאמתם לגינה, שילובי צמחים, פיתוח שטח הגינה, הקמת בריכות ומסלעות, מערכות השקיה ומערכות דישון, הכנת הקרקע, גיזום וטיפול בצמחים, עקרונות השרטוט האדריכלי, יצירת קונצפט לגינה, הדברה, כלי עבודה בגינה, כללי בטיחות, תאורה בגינה, בניית גדר חיה, ועוד.

תעודה

בוגרים אשר יסיימו את הלימודים בהצלחה ויעמדו בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו הם השלימו את לימודיהם.

לעיתים משולבים לימודי עיצוב גינות עם קורסי גינון, ובוגרי קורסים אלו יהיו זכאים גם לתעודת מטעם משרד התמ"ת (הכלכלה) – "גנן סוג 1/2/3", בהתאם לדרגת ההכשרה אותה הם קבלו במהלך הלימודים.

אפשרויות תעסוקה

עם סיום הלימודים בקורס עיצוב נוף וגינות יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה בעולם הפורח והצומח של עיצוב הגינות ותכנון הנופים – הן כשכירים בחברות המתמחות בתחום, והן כעובדים עצמאיים בו.

ארכיטקטים, מעצבי פנים וגננים אשר יסיימו את הלימודים יוכלו להשתמש בכלים, בידע ובמיומנויות אותם הם קבלו, על מנת למשוך קהלי יעד חדשים ועל מנת להתפתח מקצועית בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אתם אוהבים ירוק בעיניים, אם יצירתיות ועיצוב גורמים לכם לפרוח, ואם אתם מעוניינים בהכשרה איכותית ומעמיקה בתחום מלבלב ומתפתח – לימודי עיצוב גינות ונוף יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודים מרתקים אלו, הנמשכים זמן קצר יחסית, יכשירו אתכם במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, כך שתוכלו במהירות להשתלב בעבודה בתחום ולעצב גינות יפות מראה להנאתכם ולהנאת לקוחותיכם. אז בואו ליהנות מלימודים מלבלבים – בואו ללמוד בקורס עיצוב גינות ונוף.
איפה אפשר ללמוד קורס עיצוב גינות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיצוב גינות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?