קורס מחול ותנועה

לימודים שיגרמו לכם לרקוד

קורס מחול ותנועה
הריקוד והמחול אינם רק פעילויות מהנות למדי, אלא הן אף תורמות לבריאות ולכושר הגופני, מהוות התעמלות נפלאה – התורמת לגמישות ולחוזק הגוף, והם אף יכולים לשמש ככלי טיפולי לסיוע ועזרה במגוון הפרעות וקשיים. אז אם גם אתם אוהבים לרקוד – למה שלא תשלבו אהבתכם זו עם לימודים מרתקים ומהנים במיוחד – שאף יכולים להקנות לכם הכשרה מקצועית איכותית?

קורסים בתחום הריקוד, המחול והתנועה יכולים להיות פתרון מושלם עבורכם – בין אם אתם מחפשים לימודי העשרה מפתחים ובין אם ברצונכם להשתלב בעבודה ייחודית – ככוריאוגרפים, מורים לריקוד או מטפלים בתנועה. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס מחול, תנועה וריקוד, המוצע לכם על ידי המכללות המובילות בתחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודי מחול, ריקוד ותנועה מיועדים לכל מי שמחפש לימודים בקצב אחר – לימודים מהנים שיגרמו לזוז ולרקוד. הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית בלבד, והן למעוניינים בהכשרה להשתלבות בעבודה בתחום.

מי שמעוניין בהעשרה אישית יכול לפנות ללימודים בקורס מחול מודרני, קורס באלט, קורס ריקוד על עמוד וכו', ומי שמעוניין בהכשרה מקצועית בריקוד יכול לפנות לקורס הכשרת מורים ומדריכים לסגנונות הריקוד השונים, קורס הכשרת כוריאוגרפים, קורס טיפול בתנועה וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל אין כל תנאי קבלה לקורס מחול, ריקוד ותנועה שנועד להעשרה אישית, ואילו קורסים מעמיקים ומקצועיים יותר בתחום דורשים מהמועמדים לעמוד בשלל תנאים: להיות בעלי אישור המעיד על כשירותם הרפואית, להיות בעלי רקע וניסיון בתחומי הריקוד והמחול, להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעבור ראיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

הקבלה לקורס טיפול בתנועה מותנית, לעיתים, בדרישות נוספות - סיום תואר ראשון רלוונטי (פסיכולוגיה, לדוגמא), המלצות מעשיות על התאמה לעבודה טיפולית וניסיון בעבודה טיפולית/ שיקומית או הדרכתית.
 

משך לימודים

משך הלימודים בקורס תנועה, מחול וריקוד משתנה, כמובן, בהתאם לאופיו של הקורס ומטרתו:

קורסים להעשרה אישית, המתמקדים בסגנון ריקוד מסוים, נמשכים, בדרך כלל, חודשים אחדים (לרוב בין חודש לשלושה חודשים) ואילו קורס להכשרת מדריכי מחול וריקוד הם ארוכים יותר, ונמשכים בין חמישה חודשים לשנה.

קורסים להכשרת כוריאוגרפים נמשכים גם הם בין שלושה חודשים לשנה, בדרך כלל, וקורס טיפול בתנועה נמשך, בדרך כלל, בין שנתיים לארבע שנים. לימודי תואר ראשון במחול נמשכים כשלוש עד ארבע שנים.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודי ריקוד, מחול ותנועה, אך לא בטוחים כי תמצאו די זמן פנוי לשם כך – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע: מכללות רבות מציעות קורס ריקוד ומחול בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

מסלולי לימוד

תחום המחול, הריקוד והתנועה הוא עולם ומלואו – ומגוון הקורסים בתחום רב הוא, כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא את הקורס המושך את ליבם ומתאים להם ביותר – החל מקורסים קצרים להנאה והעשרה אישית (כקורס היפ-הופ, קורס ג'אז וקורס ריקוד על עמוד, לדוגמא), וכלה בקורסים מקצועיים, המקנים לבוגריהם הכשרה איכותית – כקורס הכשרת מדריכי מחול אירובי, קורס כוריאוגרפים או קורס טיפול בתנועה, לדוגמא.

אז אם גם אתם מחפשים לימודים שיגרמו לכם לזוז – כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את הקורס המתאים לכם ביותר – ולרקוד כל הדרך ללימודים.
 

תכנית לימודים

הלימודים בקורס מחול, תנועה וריקוד כוללים מגוון עשיר של נושאים עיוניים ותיאורטיים מרתקים – המלווים בחלק מעשי נרחב, ובו תרגולים ושלל התנסויות מעשיות מפתחות.

נושאי הלימודים משתנים, כמובן, בהתאם לסוג הקורס הספציפי בו בחרתם, אולם לעיתים קרובות יכללו הלימודים את הנושאים הבאים: אנטומיה ופיזיולוגיה, תזונה, פציעות נפוצות – מניעתן וטיפול בהן, כוריאוגרפיה, סגנונות ריקוד ומחול שונים, תולדות המחול ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורסי ריקוד, מחול ותנועה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

בוגרי קורסים להכשרת מדריכים בתחום (כגון קורס מדריכי מחול מזרחי, לדוגמא) יזכה את בוגריו בתעודת "מדריך/ מורה למחול/ ריקוד", בוגרי קורס להכשרת כוריאוגרפים יהיו זכאים לתעודת כוריאוגרף (המוכרת, לעיתים, על ידי איגודים מקצועיים רלוונטיים), ובוגרי קורס לטיפול בתנועה – יהיו זכאים לתעודת מטפל, מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים יוכלו להשתלב הבוגרים (של הקורסים המקצועיים בתחום) בעבודה – מדריכי מחול וריקוד יוכלו להשתלב בעבודה במתנ"סים, מכוני כושר וסטודיואים בתחום, או אף לעבוד כעצמאיים.

בוגרי קורס טיפול בתנועה יוכלו להשתלב בעבודה טיפולית – כשכירים או כעצמאיים, ובוגרי קורס כוריאוגרפים יוכלו להשתלב בעבודה בעולמות המחול, תיאטרון, הקולנוע והטלוויזיה, בהפקת מסיבות סיום של בתי ספר וכיו"ב.
איפה אפשר ללמוד קורס מחול ותנועה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מחול ותנועה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?