קורס מדריך מוסמך לאמנות

הכשרה איכותית לעבודה מרתקת

קורס מדריך מוסמך לאמנות
האמנות והיצירה מכניסים, פעמים רבות, את הטעם לחיינו – הם תורמים להתפתחות הקוגניטיבית והמנטלית, מעוררים בנו רגשות, מעניקים לנו חוויה אסתטית מהנה, ואף יכולים לסייע בשיקום וטיפול במגוון אוכלוסיות. הציור, האיור, הפיסול, העיצוב ושאר האמנויות השונות מהווים כולם את דרך המלך לחיים מלאים ועשירים, וחיים ללא אמנות כמוהם כאוכל ללא תיבול.

בשנים האחרונות עולה המודעות לחשיבות הרבה של האמנות ולתרומתה להתפתחותם של בני כל הגילאים, ועל כן גם עולה הדרישה למדריכי אמנות, אשר ישתלבו בעבודה במסגרות שיקומיות ומסגרות חינוך בלתי פורמליות, ויעניקו למודרכים חוויה מעשירה. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו להכשרה של מדריכי אמנות בקהילה, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע אודות הלימודים בקורס מדריכי אמנות בקהילה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אם אתם מחפשים עבודה מרתקת, המשלבת בין תחומי האמנות השונים ותחומי החינוך וההדרכה, עבודה שהיא גם שליחות חברתית – לימודי הכשרת מדריכי אמנות מיועדים בדיוק עבורכם.

הקורסים בתחום מרתק זה, הנמשכים בין שנה לארבע שנים,  מקנים לכם ידע רב, כמו גם שלל כלים ומיומנויות, ומכשירים אתכם לעבודה מלאת סיפוק במסגרות החינוך הבלתי פורמליות, מסגרות שיקומיות שונות, ומסגרות נוספות בקהילה.

במהלך הקורס רוכש התלמיד ידע מעמיק על היישומים של שפת האמנות, מרחיב את ידיעותיו התיאורטיות בתחום ומתנסה במגוון סדנאות אמנות מעשית עפ"י בחירתו. 

קורס מדריך מוסמך לאמנות חושף את הסטודנט למגוון כלים אמנותיים ועובד על טיפוח השפה האישית של המשתתף, על פיתוח החשיבה היצירתית ויכולות הביטוי וההתפתחות האישית, כמו גם על התפתחותו המקצועית כמדריך לאמנות. 

קורס ייחודי זה מבוסס על היכרות עם היכולות והחוזקות של כל תלמיד והעצמתן, ומעניק לתלמידים חוויה יוצאת דופן – מעצימה ומפתחת במיוחד.

קהל יעד

לימודי הכשרת מדריכים לאמנות ויצירה מיועדים לאנשים יצירתיים וחובבי אמנות, בעלי גישה לתחומי ההוראה וההדרכה, המעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת, מאתגרת ומלאת סיפוק בחינוך הבלתי פורמלי ובקהילה.

הלימודים מתאימים במיוחד למורים, כמו גם לבוגרי תואר ראשון באמנות ולאמנים ויוצרים מתחומים שונים– פיסול, איור, ציור ורישום, וכיו"ב. אם אתם מתעניינים בקורס הדרכת אמנות, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בלימודי טיפול באמנות.

תנאי קבלה

חלק מהקורסים ללימודי הכשרת מדריכי אמנות בקהילה אמנם פתוחים בפני הקהל הרחב ואין הם מציבים בפני המתעניינים כל תנאי קבלה, אך בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (או, לכל הפחות, בוגרי 12 שנות לימוד), בעלי היכרות או ניסיון מעשי עם אחד מתחומי האמנות, ובעלי ניסיון קודם בהדרכה במסגרות חינוך פורמליות או בלתי פורמליות. כמו כן, לעיתים קרובות נערכים ראיונות קבלה הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

הלימודים בקורס להכשרת מדריכים בכירים לאמנות מיועדים, כמובן, רק לבוגרי הלימודים בקורס הבסיסי להכשרת מדריכי אמנות.

משך לימודים

קורס הכשרת מדריכי אמנות מוסמכים בקהילה הוא קורס מעמיק ומקיף במיוחד, ועל כן משך הלימודים בו אינו קצר כלל וכלל: לרוב נמשכים הקורסים בתחום בין שנה לארבע שנים, וכוללים בין 400 ל-650 שעות לימוד אקדמיות. לימודי הכשרת מדריכים בכירים לאמנות נמשכים, בדרך כלל, כשנה.

אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אך חוששים כי לא תוכלו ליהנות מהם עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות בשבילכם! חלק מהמכללות עושות את מירב המאמצים להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים המרתקים, ועל כן הן מציעות לימודים הנערכים בשעות הצהריים והערב, ואפשרות לפרוס את הלימודים על פני שלוש או ארבע שנים (במקום שנה או שנתיים) כך שניתן יהיה ללמוד רק יום אחד בשבוע, ולא לוותר על ימי עבודה רבים.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס מדריך מוסמך לאמנות כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל התנסויות מעשיות חווייתיות ומפתחות. חלק מהמכללות אף כוללות סיורים מקצועיים בגלריות, מוזיאונים ותערוכות כחלק מתכנית הלימודים, ולעיתים אף נהנים התלמידים מאפשרות להשתלב בעבודה מעשית בהדרכת אמנות במסגרות חינוך ושיקום, ולצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום כבר במהלך לימודיהם.

לימודי הכשרת מדריכי אמנות בקהילה כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: תפקידו של מדריך האמנות בקהילה, תולדות האמנות, בניית תכניות לימוד, מיומנויות הדרכה, היכרות והתנסות מעשית באמנויות השונות – ציור, רישום, איור, פיסול במגוון חומרים, צילום ועוד, התאמת ההדרכה לקהל היעד, היכרות עם קהלי היעד השונים – קשישים, ילדים, נערים בסיכון וכו', ועוד מגוון עשיר ונרחב של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצליחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "מדריך מוסמך לאמנות" , "מדריך אמנות בקהילה" או "מדריך בכיר לאמנות" (בהתאם לקורס אותו הם למדו), מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון עבודות הדרכה בחינוך הלא פורמלי, בקהילה, ובמסגרות שיקומיות שונות – במתנ"סים, בתי אבות, מועדוניות, הוסטלים, מסגרות החינוך המשלים וכיו"ב.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים עבודה מרתקת, מאתגרת, מלאה במשמעות ומספקת במיוחד – בה תפתחו בפני אוכלוסיות שונות צוהר אל עולמה העשיר והקסום של האמנויות השונות, תדריכו אותם בעבודות יצירה שונות ותעזרו להם לעבור תהליכי התפתחות אישית משמעותיים – לימודי הכשרת מדריכי אמנות בקהילה מיועדים עבורכם. בואו ליהנות מלימודים מלאי חדוות יצירה – בואו ללמוד בקורס מדריכי אמנות.
איפה אפשר ללמוד קורס מדריך מוסמך לאמנות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מדריך מוסמך לאמנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?