קורס דמיון מודרך

לימודי NLP

קורס דמיון מודרך
שיטת הדמיון המודרך היא שיטה יעילה להקלה, שיפור ופתרון לשלל בעיות -החל מפוביות וכלה בכאבי ראש, כמו גם ליצירת מציאות רצויה וטובה יותר עבור האדם ויצירת שינויים מבוקשים בחייו, כגון העלאת הביטחון העצמי והפסקת עישון, לדוגמא. שיטת הדמיון המודרך מתבססת על שימוש בדמיון במטרה לחולל את השינויים הרצויים בחייו של האדם, ולהשפיע על מצבו הפיזי והנפשי כאחד – ובכך היא מזכירה במעט את ההיפנוזה.

הליך הטיפול בשיטה ייחודית זו עושה שימוש רב בטכניקות הרפיה והירגעות (כמדיטציה), יצירת אווירה חיובית ותומכת, וכמובן - הפעלת הדמיון. חשוב כי הדמיון יפעיל את מירב החושים, ועל כן, בדרך כלל, עת טיפול בדמיון מודרך, יתבקש המודרך לדמיין לא רק מראות, אלא גם קולות וריחות. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי דמיון מודרך.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

"אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותייך" אמר רבי נחמן מברסלב, ותיאר, למעשה, את הבסיס של שיטת הדמיון המודרך – ניתן להשפיע על מציאות החיים ולשפרה, ואף להתגבר על קשיים ובעיות גופניות ונפשיות באמצעות שימוש בדמיון ובמחשבה, שכן הקשרים בין הגוף והנפש הם מורכבים ודו צדדיים, ושינוי באחד מהם מוביל לשינויים באחר.

ההתפתחות שחלה בשנים האחרונות במדעי המוח אף עוזרת לנו לראות בצורה ברורה כיצד מחשבה ודמיון משפיעים על גופינו: מחקר שהתבצע על ספורטאים ביקש מהם, בעודם נמצאים במצב מנוחה, לדמיין כי הם משתתפים בתחרות ריצה. החוקרים גילו כי הדמיון לבדו גרם לשחרור אנדרופינים במוחם של הספורטאים, ממש כאילו השתתפו בריצה אמיתית.

דמיון מודרך, אם כן, רותם את כוחם של המחשבות והדמיון בכדי ליצור בקרב המשתמשים בו שינויים בהם הם מעוניינים – התגברות על פחדים, טיפול במיגרנות, הרזייה, התגברות על מציאות לחץ ועוד. הטיפול בדמיון מודרך אינו ארוך, בדרך כלל, וגם לימודי התחום נמשכים זמן קצר יחסית.

שיטה ייחודית אשר צוברת פופולאריות רבה והתפתחה מהדמיון המודרך היא ה-NLP -Neuro-Linguistic Programming, אשר הינה שיטה טיפולית יעילה לשיפור התקשורת הבין-אישית והתוך אישית. 

לימודי דמיון מודרך מיועדים לכל מי שמבקש להשפיע באמצעות דמיונו ומחשבותיו על מציאות חייו, כמו גם עבור המעוניינים להשתלב בעיסוק בתחום ולסייע לאחרים באמצעות שיטה זו. ניתן ללמוד קורס בדמיון מודרך בשלל בתי ספר ומכללות ברחבי הארץ, ולזכות בהכשרה איכותית ומקיפה אשר תאפשר לכם להכיר לעומק שיטה ייחודית ומרתקת זו.

בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות השיטה והקורסים ללימודיה, ואף ליצור קשר עם מוסדות הלימוד המובילים המציעים קורסים בתחום. 

קהל יעד

לימודי הדמיון המודרך מיועדים לכל מי שמעוניין להכיר שיטה ייחודית ומרתקת זו לעומקה – בין אם לצורך שימוש אישי בה לשיפור המציאות והתגברות על בעיות, ובין אם לצורך טיפול, ייעוץ והדרכה לאחרים.

לימודי דמיון מודרך מתאימים במיוחד למטפלים באשר הם – פסיכולוגים, מטפלים באמנות, מטפלים ברפואה משלימה, יועצים, קואצ'רים (מאמנים) וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

במרבית הקורסים ומסלולי הלימוד בתחום הדמיון המודרך אין תנאי קבלה נוקשים במיוחד, ולרוב ריאיון קבלה, הבודק את התאמת המועמד ללימודים, הוא הדרישה היחידה.
קורסים מתקדמים ומקצועיים יותר בתחום מקבלים, לעיתים, רק מועמדים בעלי רקע לימודי או מקצועי רלוונטי בתחומי הטיפול, הייעוץ, האימון וההנחיה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס דמיון מודרך משתנה בהתאם למטרת הלימודים ורמת ההכשרה הניתנת לבוגרים.

לצד סדנאות קצרות וממוקדות, הכוללות מפגשים ספורים בלבד, מתקיימים גם קורסים ומסלולי לימוד ארוכים ומעמיקים, הנמשכים עד כשלוש שנים. אולם, מרבית לימודי דמיון מודרך נמשכים כחודשים אחדים, ומתקיימים במתכונת של מפגש אחד לשבוע.

מכללות רבות מציעות מסלולי לימוד נוחים במיוחד, המתקיימים בשעות הערב ואחר הצהריים (וימי שישי בבוקר) ומתאימים לאנשים עובדים וסטודנטים.

נושאי לימוד

לימודי דמיון מודרך ו- NLP כוללים, בדרך כלל, חלק מעשי נרחב, ובו התנסויות מרתקות בשיטה הייחודית, כמו גם לימודים עיוניים מרתקים. תלמידי הקורסים נהנים מרכישת מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הנדרשים על מנת להשתמש בשיטה.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: מהו דמיון מודרך, קשרי גוף – נפש, טכניקות הרפיה והירגעות, מדיטציה, שינוי הרגלים, שחרור זיכרונות, יחסי מדריך- מודרך ומטפל – מטופל, ועוד מגוון נושאים מרתקים.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים ללמוד שיטה ייחודית ומרתקת, אשר תוכל לתרום רבות לשיפור המציאות בה אתם חיים, להתגברות על בעיות וקשיים גופניים ונפשיים, ואף להשתלב בעבודה מרתקת בה תרתמו אל מיומנויותיכם וידיעותיכם לעזרה למודרכים או מטופלים רבים – הלימודים בקורס דמיון מודרך ובקורס NLP מיועדים עבורכם.
איפה אפשר ללמוד קורס דמיון מודרך?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס דמיון מודרך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?