קורס חופה וקידושין

הכשרה לניהול טקסי נישואין

קורס חופה וקידושין
קורס חופה וקידושין הינו קורס מרתק, המיועד לרבנים מוסמכים בלבד, ונועד להכשיר את משתתפיו לניהול ועריכת טקסי אירוסין וקידושין כדת וכדין ועל פי כל כללי ההלכה. הקורס מקנה לבוגריו את מיטב הידע והכלים בנושא, ואף דואג להכינם למעבר מוצלח של מבחני הרבנות הראשית לישראל.

אם גם אתם מעוניינים להתחיל לערוך טקסים חשובים אלו, מומלץ מאד כי תירשמו ראשית לאחד מהקורסים בתחום, אשר מוצעים לכם על ידי מכללות ומספר מוסדות לימוד מובילים. אז אם גם אתם רוצים לסייע לזוגות לערוך את אחד הטקסים החשובים והמשמחים בחייהם - בואו ליהנות מלימודים מרתקים מעולם היהדות וההלכה – בואו ללמוד בקורס חופה וקידושין.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

החופה והקידושין הם הטקסים המהווים את הדרך ליצירת קשר נישואין בין בני זוג במסורת היהודית. למעשה, החופה והקידושין הם שני טקסים שונים, אשר החל מימי הביניים אנו נוהגים לבצעם כמעט בו זמנית במעמד החתונה, אף כי בימים עברו הופרדו טקסי האירוסין ונישואין זה מזה בפרקי זמן ארוכים.

הקידושין הוא הטקס ההופך את בני הזוג למוכרים לאיש ואישה על פי החוק, והנישואין הוא הטקס המסמל את כניסת בני הזוג לביתם המשותף החדש (כאשר העמידה המשותפת תחת החופה מסמלת את התקרה המשותפת תחתיה יחיה הזוג).

טקסי החופה והקידושין הם מורכבים למדיי, ונדרש ידע רב על מנת להכירם לעומק ולבצעם בהתאם להלכות השונות. על כן, מומלץ כי המעוניינים להתחיל לערוך ולנהל טקסים חשובים ומשחמים אלו, יפנו תחילה ללימודים בקורס חופה וקידושין, הפורש בפניהם את כל הדרוש לדעת בנושא, בכדי לנהל את הטקסים כהלכתם.  

קורסים אלו מוצעים לכם על ידי המכללות המובילות לציבור הדתי וללימודי יהדות והלכה, ולהלן תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התחום.

תנאי קבלה

הלימודים בקורס החופה והקידושים מיועדים אך ורק לרבנים מוסמכים, המעוניינים להכיר תחום מרתק וחשוב זה מקרוב, או המעוניינים להתחיל לנהל טקסי אירוסין ונישואין. כן מיועדים הלימודים לרבנים העוסקים בפועל בניהול טקסי נישואין, המעוניינים לרענן את ידיעותיהם בתחום.

אם אתם מתעניינים בקורס עריכת חופה וקידושין, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי היהדות וההלכה – קורס ספרות סת"ם, קורס משגיחי כשרות, קורס טוענים רבניים וכיו"ב.

משך לימודים

בדרך כלל כוללים לימודי חופה וקידושין בין 8 ל-15 מפגשים, והם נמשכים בין חודשיים לשלושה חודשים.

אם אתם  מתעניינים בלימודי חופה וקידושין, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים מסלולי לימוד המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים לומדים או עובדים יכולים להשתלב בקלות ובנוחות בלימודים מרתקים וחשובים אלו.

נושאי לימודים

הנושאים הנלמדים בקורס סידור חופה וקידושין הם רבים ומרתקים, ומקיפים את כל הדרוש על מנת לערוך טקסים חשובים אלו.

בין התכנים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: מעמד אישה משודכת/ מאורסת/ נשואה עם כתובה/ נשואה בלי כתובה/ פילגש, נישואין אזרחיים, היתר נישואין בישראל, בירור יהדות, בירור רווקות, גרים, כתיבת הכתובה, יוחסי כהונה, עדי הקידושין, פסולי עדות, שטר הכתובה, מילוי הכתובה, נוסחי כתובות, יחסי ממון על פי הכתובה והסכמי ממון אזרחיים, סדר העמדת החופה בעדות השונות, סידור קידושין, סדר הברכות בחופה, שבע ברכות, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס חופה וקידושין, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד.

בוגרים העוברים בהצלחה את המבחן בהלכות חופה והקידושין, ואשר מקבלים אישור מועדת הנישואין שלמועצת הרבנות הראשית, זכאים לערוך טקסי חופה וקידושין בפועל. מובן כי סיום קורס חופה וקידושין באחד מהמוסדות המוכרים (כל המוסדות המפורסמים להלן הינם מוכרים ומאושרים) מהווה יתרון משמעותי במתן האישור מטעם מועצת הרבנות הראשית.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם בהכשרה איכותית, מעמיקה ומקיפה בעריכת טקסי חופה וקידושין, אשר תסייע בידכם לקבל את האישור לעריכת טקסים אלו, ובכך לשמח זוגות רבים ביומם המאושר, ואף להתפרנס בכבוד – קורס חופה וקידושין מיועד עבורכם.

קורס זה יקנה לכם את כל הידע הדרוש על מנת לערוך טקסים אלו על הצד הטוב ביותר, וידאג כי הכשרתכם תהא לעילא ועילא.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס חופה וקידושין
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?