קורס איכות הסביבה

לימודי אקולוגיה

קורס איכות הסביבה
השמירה על איכות הסביבה הולכת והופכת לאחד הנושאים המרכזיים והחשובים ביותר בכל הנוגע לעתיד קיום המין האנושי על כדור הארץ. המודעות לתחום הולכת וגוברת במהירות, ומאמצים רבים מושקעים בשמירה על הסביבה, בהפחתת הזיהום הרב לו גורם האדם, ובהצלת מיני בעלי חיים רבים הנמצאים בסכנת הכחדה.

לימודי קורס באיכות הסביבה הם הרבה מעבר ללימודי העשרה - שכן הם נועדו להציג בפני התלמידים את הנושאים המרכזיים בתחום, ואף לציידם בידע וכלים אשר יעזרו להם לתרום לשמירה על איכות הסביבה ולהעלות את המודעות לנושא בקרב הסובבים אותם. אז בואו ליהנות מלימודים "ירוקים" שיעזרו לכם לתרום לשמירה על הכדור עליו כולנו חיים – בואו ללמוד בקורס איכות הסביבה.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

מצבו של הכדור עליו אנו חיים הולך ומתדרדר במהירות, וחוקרים רבים פסימיים לגבי עתידו, באם לא יינקטו במהרה צעדים אשר יצמצמו ויימנעו את הרס הסביבה. הקרחונים הנמסים במהירות הולכת וגדלה, החור באוזון וזיהום האוויר המתפשטים ברחבי העולם, מגוון חיות הבר והצמחים ההולך ומצטמצם ובעיות רבות נוספות, מעידים כולם כי הכיוון בו צועד עולמינו אינו מעורר תקווה.

אולם, המודעות לנושא החלה לצבור תנופה בשנים האחרונות, וממשלות רבות בכל העולם, יזמים, חוקרים, מדענים ואנשים פרטיים, משקיעים מאמצים רבים בתיקון הנזקים ובשיפור איכות הסביבה, ועל כך יעדיו התקציבים הגדלים לתחום, פחי המחזור אותם נמצא בכל פינה, העיסוק הרב במציאת טכנולוגיות חליפיות וירוקות יותר לייצור אנרגיה, ואפילו האופנתיות ההולכת וגדלה של הצמחונות והטבעונות.

מגמה מבורכת זו מצליחה לעורר מעט תקווה כי עתידו של כדור הארץ טרם נחרץ, וכי ביכולתנו לשנות, לצמצם ולהאט את התהליכים ההרסניים העוברים עליו.

אם גם אתם מעוניינים לתרום למגמה החיובית של שמירה על איכות הסביבה, ללמוד להכיר את הנושא לעומק ולהצטייד בשלל כלים ומיומנויות שיעזרו לכם לתרום את חלקכם, לימודים בקורס איכות הסביבה יכולים להיות בדיוק מה שאתם צריכים. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי איכות הסביבה, ואף ליצור קשר עם המכללות המובילות שמציעות קורסים בתחום.

קהל יעד

הלימודים בקורס איכות סביבה מיועדים לכל מי שהנושא קרוב לליבו, והוא מעוניין לתרום את חלקו במאמצים להגנה על הסביבה וללמוד כלים וטכניקות לשמירה ותרומה לאיכות הסביבה בסביבתו.

אם אתם מתעניינים בלימודי איכות סביבה, אולי תגלו עניין במגוון קורסים "ירוקים" – קורס פרמאקלצ'ר, קורס בנייה ירוקה וכיו"ב.

חשוב לזכור כי הקורסים בתחום אינם מכשירים את בוגריהם להשתלבות בעבודה בתחום, ואם ברצונכם לעסוק בתחום באופן מקצועי, מומלץ כי תירשמו ללימודי תואר ראשון במדעי הסביבה, מדעי כדור הארץ, הנדסת מים, הנדסה כימית ותחומים קרובים נוספים.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל אין מציבות המכללות כל דרישות הקבלה בפני המועמדים לקורס איכות הסביבה, אולם בחלק מהמכללות מקיימים ראיונות קבלה, לבדיקת התאמת המועמד ללימודים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס איכות סביבה כולל, בדרך כלל, בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בקורס נמשכים חודשים אחדים.

לימודים לתואר ראשון באיכות הסביבה ומדעי הסביבה (ותחומים רלוונטיים נוספים), נמשכים , לרוב, כשלוש שנים בממוצע.

אם ברצונכם להשתלב בלימודים בקורס איכות הסביבה, ודאי תשמחו לדעת כי רבות מהמכללות בתחום מציעות מסלולי לימוד נוחים במיוחד, המתקיימים בשעות הערב ומתאימים לאנשים עובדים וסטודנטים, אשר אינם יכולים להשתלב בלימודים בשעות הבוקר והצהריים.

נושאי לימוד

לעיתים קרובות כוללים הלימודים בקורס איכות הסביבה את הנושאים הבאים: המשבר הסביבתי הגלובלי, החקיקה בתחום איכות הסביבה, חוקי עזר, הגופים המופקדים על שמירת איכות הסביבה, מושגי יסוד בנושא איכות האוויר, תקנים על פליטת מזהמים לאוויר, תמורות בסביבה עקב מעורבות האדם, מושגי יסוד לאיכות המים, מבנה משק המים בישראל, מושגי יסוד בנושא חומרים מסוכנים, חוקים בנושא חומרים מסוכנים, המשרד לאיכות הסביבה, אפקט החממה ועוד.

תעודה

בוגרי לימודי איכות הסביבה, העומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס איכות הסביבה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס איכות הסביבה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?