קורס ניהול פנאי

כל הפרטים על הקורס

קורס ניהול פנאי
שעות הפנאי, אותן השעות בהן אנו חופשיים מעבודה וממחויבויות אחרות, הינן נושא משמעותי וחשוב בחייו של כל אחד ואחת, שכן לניצול המיטבי של שעות הפנאי יכולת לתרום רבות לאיכות החיים, לרווחה הנפשית ולבריאות הגופנית, כפי שהעידו מחקים רבים. אולם, העולם המערבי המודרני טומן בחובו אי אלו איומים על שעותינו הפנויות – מחויבות לשעות ארוכות בעבודה, לחץ המעיק על שעות הפנאי, חרדה המתעוררת ברבים עקב "בטלה" ועוד מגוון סיבות.

על כן, על אף התחזיות שרווחו בשנות ה-60 וה-70 על עלייה תלולה בשעות הפנאי של האדם המערבי, אנו עדים בשנים האחרונות לירידה בשעות הפנאי במדינות רבות בשנים האחרונות. אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד לנצל את שעות הפנאי שלכם באופן אופטימלי – בואו לקרוא מידע נוסף על קורס העשרה חשוב – קורס ניהול פנאי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

שעות הפנאי הן בעלות יתרונות רבים לאיכות חיינו ולבריאותנו.

מחקרים מצאו כי ניהול נכון של שעות פנאי וההנאה מהן מביאים למניעה והורדה של דכאון, מתח וכעס, לעלייה בביטחון העצמי, לשיפור יכולות קוגניטיביות ואקדמיות, לפיתוח היצירתיות, למתן הרגשה של שליטה על החיים, לעלייה בתחושת הסיפוק העצמי, לשמירה על משקל מאוזן, להפחתת הסיכוי לחלות בסרטן, סכרת, מחלות לב ושלל מחלות נוספות, לשיפור תפקוד מערכת החיסון, לעלייה בתוחלת החיים,  למעורבות חברתית, לקשרים חברתיים ומשפחתיים טובים יותר, ולמגוון יתרונות נוספים בכל תחומי החיים.  

על כן, חשיבותו של ניהול נכון של הפנאי וניצולו הוא רב. אולם, רבים אינם מצליחים לגרוף את מירב היתרונות משעות הפנאי משלהם, מסיבות פנימיות או חיצוניות, ורבים אחרים אף אינם מצליחים ליצור לעצמם מספיק שעות פנאי.

אם ברצונכם, ללמוד כיצד להפיק את המיטב משעות הפנאי שלכם, תוכלו להירשם לאחד מהקורסים המעולים, המוצעים לכם על ידי מגוון מכללות, אשר זוהי בדיוק מטרתם – ללמד אתכם לנהל את הפנאי באופן אופטימלי.

קהל יעד

הלימודים בקורס ניהול פנאי מיועדים לכל המעוניינים להבין כיצד לנהל בצורה אופטימלית את שעות הפנאי שלהם וכיצד לבלות את שעות הפנאי בנעימים ולנצלן להתפתחות אישית במגוון תחומים. כן מיועדים הלימודים לכל המתעניינים בנושא מרתק זה, הנוגע לחייו של כל אחד ואחת מאתנו.

אם אתם מתעניינים בלימודי ניהול פנאי – אולי תמצאו עניין גם בקורס ניהול זמן.
 

תנאי קבלה

לימודי ניהול פנאי אינם מציבים בפני הנרשמים כל תנאי קבלה, אולם, לעיתים מיועדים קורסים בניהול הפנאי לקהלי יעד ספציפיים – כקורס ניהול פנאי למנהלים וקורס ניהול פנאי לאימהות עובדות, לדוגמא.

משך לימודים

משך הלימודים בקורסים בתחום ניהול הפנאי משתנה בהתאם למטרות הקורס והיקפו.

בעוד קיימות סדנאות קצרות וממוקדות לניהול פנאי, הכוללות בין מפגש אחד לשלושה מפגשים בלבד, קיימים גם קורסים מעמיקים ומקיפים יותר, הנמשכים בין חודשיים לארבעה חודשים, וכוללים בין 10 ל-15 מפגשים.

אם אתם מתעניינים בלימודי פנאי, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים המתנהלים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אם אין לכם פנאי בשעות הבוקר להקדיש ללימודים מרתקים אלו, מפאת עבודה או לימודים, תוכלו להשתלב בנוחות בקורס המעשיר לניהול הפנאי.

נושאי לימודים

לימודי ניהול פנאי כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: מהו פנאי? – הגדרות המושג, נורמות של ניהול פנאי, קבלה עצמית, מימוש צרכים, חיים על פי האפשרויות והתקציב, לקיחת החלטות ובחירה בין אפשרויות על פי ההעדפות והכישורים, ניצול הפנאי לפעילות קהילתית, מקומות ודרכי בילוי לשעות הפנאי, חוגים, תחביבים, התנדבות, היתרונות הבריאותיים והנפשיים של הפנאי, הפנאי בעולם המודרני, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים כיצד "להוסיף חיים לשנים, ולא רק שנים לחיים", וברצונכם להעמיק בנושא ניהול הפנאי – כך שתדעו לנצל שעות אלו על הצד הטוב ביותר ותלמדו ליהנות מערכן היקר מפז – קורס ניהול פנאי מיועד עבורכם.

בואו ליהנות מלימודים שהם חוויה מפתחת ומעשירה – בואו ללמוד בקורס ניהול פנאי.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול פנאי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול פנאי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?