קורס גינון אקולוגי

לימודי Permaculture

קורס גינון אקולוגי
גינון אקולוגי, המוכר גם במינוחו הלועזי Permaculture, היא שיטת גינון המקפידה על יצרנות, חסכנות במשאבים ושיפור ביחסי הגומלין שבין האדם לסביבתו. מטרתו של הגינון האקולוגי היא לחסוך ככל האפשר בהשקעה כלכלית ובהשקעת משאבי הטבע, תוך הפקת תנובה מרבית.

את מטרותיו משיג הגינון האקולוגי באמצעות שימוש בעקרונות כגון חיסכון בחשמל, שימוש במעט מים להשקיה, שתילה של עצים וצמחים חסכוניים ומותאמים לסביבה, תכנון הגינה על פי האקלים וסוג הקרקע על מנת לחסוך במשאבים, יצירה של חיפויים ושיפועים שיסייעו באגירת טל ומי גשם לשימוש מים חוזר וגינה לחה ועוד. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס גינון אקולוגי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

תחומי איכות הסביבה זוכים לאחרונה למודעות הולכת וגדלה בקרב קובעי המדיניות כמו גם בקרב הציבור הכללי. החשיבות של שמירה על הסביבה הופכת ברורה יותר ויותר, וכיום רבים יודעים כי על מנת שהכדור עליו אנו חיים ישרוד עוד שנים רבות, יהיה על כולנו לשנות מעט את הרגליי חיינו ואת הבזבוז האדיר של משאבי הסביבה הנפוץ בעולם המערבי.

הגינון האקולוגי נהנה אף הוא מהמגמה המקדמת את השמירה על איכות הסביבה, ותחום זה זוכה אף הוא לפופולאריות גדולה, שכן הוא מאפשר לכם להקים ולתחזק גינה יפיפייה, תוך שמירה על הסביבה.

אז אם גם אתם מעוניינים ללמוד תחום זה לעומקו, ולרכוש את כל הידע, הכלים והמיומנויות שיעזרו לכם להקים גינה אקולוגית על פי עקרונות הפרמקלצ'ר, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע רב אודות לימודי גינון אקולוגי, וליצור קשר עם המכללות ובתי הספר המובילים המציעים קורסים בתחום.

קהל יעד

הלימודים בקורס גינון האקולוגי ובקורס פרמקלצ'ר וקורס גינון קהילתי מיועדים לכל המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם בתחום, להעמיק היכרותם עם נושא מרתק זה ולהקים גינה קהילתית משל עצמם.

הלימודים מתאימים במיוחד לשוחרי איכות הסביבה, לפעילים בתחום הגינות הקהילתיות, לגננים ומעצבי גינות, ולבעלי תפקידים העוסקים באיכות הסביבה ברשויות המקומיות, בבתי הספר וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

ברוב רובן של המכללות בתחום אין כל דרישות קבלה ללימודים בקורס גינון אקולוגי – וכל מי שמעוניין להעשיר את עצמו בידע וכלים בתחום, מוזמן לבוא ליהנות מלימודים אלו.

משך לימודים

לימודי גינון אקולוגי כוללים, בהדרך כלל, בין 20 ל- 100 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים חודשים אחדים (בין חודש לחצי שנה).

מכללות רבות בתחום מציעות מסלולי לימודי נוחים במיוחד, המתקיימים בימי שישי בבוקר או בשעות הערב ואחר הצהריים, במטרה להקל על אנשים עובדים, סטודנטים ואנשים עסוקים אחרים ליהנות אף הם מלימודים מעשירים אלו.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס גינון אקולוגי וקורס פרמקלצ'ר כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: מבוא לגננות אקולוגית; היכרות עם גישות שונות הקיימות בגינון קהילתי בארץ ובעולם; בעיות הנוגעות לחסכנות במשאבים לצד פוריות; עיצוב של גינות נוי; מערכות השקייה; מערכות טיהור מים - הקמה ותחזוקה; חיפוי וקומפוסט; כיצד לתכנן את הגינה על פי עקרונות הקיימות; מהן השיטות לטיפוח פוריות הקרקע; כיצד לטפח גינה מתחשבת בסביבה; גידול ירקות וצמחי תבלין; טיפול ראוי בעצים.

כן כוללים הלימודים את הנושאים הבאים: ההבדלים בין צמחייה חד שנתית לעומת צמחייה רב שנתית; כיצד לתחזק את הגינה; יצירת אקלים; מיפוי השטח; מיקום יחסי של הצמחייה; איך ליצור גן מגוון ונקי מרעלים ואיך לשמור על יחסי גומלין חיוביים בין אדם לצומח ולבעלי החיים בסביבתנו הקרובה; כיצד לנצל את המים האפורים להשקיית הגינה; כיצד לשדרג גינה קיימת לחסכונית במים; תכנון גינה על פי עקרונות הקיימות ועוד.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס גינון אקולוגי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?