קורס קרימינולוגיה

להבין את תופעת הפשיעה

קורס קרימינולוגיה
קרימינולוגיה עוסקת בעולמות הפשיעה והסטייה החברתית. הקרימינולוגיה משתייכת לשדה מדעי ההתנהגות, ומהווה תחום לימודים אינטר-דיסציפלינרי, המשלב בין לימודי סוציולוגיה, פסיכולוגיה, משפט ותחומים נוספים. הקרימינולוגיה עוסקת, בין היתר, בסיבות והגורמים השונים לפשיעה ובמאפייניה, כמו גם בדרכי האכיפה והטיפול בהתנהגות עבריינית ובפושעים, הן מזווית הראייה החברתית- מערכתית, והן ברמת האינדיבידואל.

על מנת להשתלב בעבודה בתחומי הקרימינולוגיה, יהיה עליכם ללמוד תואר ראשון בקרימינולוגיה, אולם, אם ברצונכם בקורס העשרה שיעזור לכם להכיר תחום מרתק זה מעט יותר לעומק, תוכלו להסתפק בלימודים בקורס קרימינולוגיה, אשר יכשיר אתכם בידע רב על הפשיעה בישראל ומערכת אכיפת החוק והטיפול בעבריינות בה. בואו לקרוא עוד על הלימודים בקורס קרימינולוגיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הפשיעה, העבריינות והסטייה החברתית מלוות את החברה האנושית עוד משחר ההיסטוריה. מאז הרים קין את ידו על הבל אחיו, לא חדל האדם מלפשוע, ואין תרבות אשר הרצח והגניבה לא העיבו על קיומה.

יתירה מכך, נדמה כי גם האוכלוסייה הנורמטיבית נמשכת אחר עולמות הפשיעה והעבריינות, ועל כך מעיד העיסוק הנרחב בעולמות אלו בתרבות הפופולארית – סרטי וסדרות הפשע הזוכים תמיד להצלחה גדולה, ואשר הופכות לגרפיות יותר ויותר בתיאורן את הפשעים המוצגים בהן.

אמנם הפשיעה לוותה את האדם עוד מימי קדם, אך רק באמצע המאה ה-18 צמחה הקרימינולוגיה כשדה מחקר מדעי ועלו לראשונה תיאוריות המנסות להסביר את תופעת הפשיעה. קיימות אסכולות שונות המנסות להסביר את גורמים אלו, ורובן מתבססות על מחקים ותיאוריות מתחומי הסוציולוגיה, הפסיכולוגיה, הביולוגיה, הפסיכיאטריה והמשפט.

כיוון שרבים מעוניינים ללמוד מעט יותר על תחומים מרתקים אלו, אך אין ברצונם בתואר אקדמי מלא בתחום, מציעות מספר מכללות קורסים בנושא, הפותחים שער להיכרות עם עולם הפשיעה והעבריינות. קורסים אלו יעזרו לכם להכיר את הבסיס של עולם הקרימינולוגיה ויספקו לכם ידע רב על עולם הפשיעה ואכיפת החוק הישראלי. 

אז אם מאז ומתמיד עולם הפשיעה עורר את סקרנותכם, וביליתם שעות רבות בצפייה בחיבוטי הנפש של טוני סופרנו, או בצפייה בסרטי וסדרות פשע ומשטרה, קורס קרימינולוגיה מיועד בדיוק עבורכם!

קהל יעד

הלימודים בקורס קרימינולוגיה מיועדים לכל המעוניין להכיר תחום זה מקרוב ולהעמיק ידיעותיו בו. הלימודים מתאימים במיוחד לעובדים בזרועות החוק השונות, לעורכי דין ומשפטנים, לסוציולוגים, עובדים סוציאליים ולמטפלים מהתחומים השונים (פסיכולוגים, מטפלים באמנות וכו').

אם אתם מתעניינים בלימודי קרימינולוגיה, אולי תגלו עניין גם בקורס התמכרויות, קורס טיפול בנוער בסיכון וקורסים נוספים מתחומי העבריינות והסטייה החברתית.
 

תנאי קבלה

בניגוד ללימודי התואר הראשון בקרימינולוגיה, בדרך כלל אין מציבים הקורסים בקרימינולוגיה דרישות קבלה בפני המועמדים, ולכל היותר נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה הבודק את מידת התאמתם לקורס.

חלק מהקורסים בתחום פונים לקהלי יעד ספציפיים - כקורס קרימינולוגיה לפסיכולוגים ומטפלים באמנות, לדוגמא, והקבלה לקורסים אלו מותנית, כמובן, בהשתייכות לקלה היעד הרלוונטי. 

משך לימודים

הלימודים בקורס קרימינולוגיה כוללים, בדרך כלל, בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים חודשים אחדים (בין חודשיים לשישה חודשים).

חלק מהמכללות בתחום מציעות לימודי קרימינולוגיה במסלול ערב, במטרה להקל על אנשים עובדים וסטודנטים ליהנות אף הם מלימודים מעשירים וחשובים אלו. 

אם ברצונכם ללמוד את תחום הקרימינולוגיה לעומקו, ואף להשתלב בעבודה בתחום, תוכלו להירשם ללימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה, הנמשך, בדרך כלל, כשלוש שנים.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס קרימינולוגיה הם רבים, מרתקים ומגוונים.

לימודי קרימינולוגיה כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: מבוא לקרימינולוגיה, מבנה מערכת המשפט, דיני עונשין, תיאוריות פסיכולוגיות של פשיעה ועבריינות, הסברים ביולוגיים לעבריינות, תיאוריות סוציולוגיות בתחום, גורמי אכיפה, בתי סוהר, סיבות להתמכרות והטיפול בה, פשע מאורגן בארץ ובעולם, עבריינות מין, עבריינות נוער, אכיפה, טיפול בעבריינים ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס קרימינולוגיה, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם להכיר מקרוב את תחום הקרימינולוגיה המרתק, להבין את התיאוריות השונות המנסות להסביר את הסיבות והגורמים לפשיעה וסטייה חברתית, ללמוד על דרכי האכיפה והטיפול הנהוגות בארץ ובעולם לתופעות אלו ולהציץ מעט אל עולם הפשיעה הישראלי – הלימודים בקורס קרימינולוגיה מיועדים עבורכם.
איפה אפשר ללמוד קורס קרימינולוגיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס קרימינולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?