קורס שפת גוף

ללמוד "לקרוא" את הזולת

קורס שפת גוף
שפת הגוף היא צורת תקשורת בלתי-מילולית בין בני אדם, הכוללת את הבעות הפנים, תנועות העיניים, תנועות ותנוחות הגוף ושלל המחוות הגופניות. בניגוד לשפה המילולית, אשר היא מודעת בעיקרה, שפת הגוף היא, ברובה, לא מודעת, הן בביטויה והן בפירושיה. כמו כן, חלקים גדולים משפת הגוף משותפים כמעט לכל האנושות, וחוצים תרבויות וזמנים (חיוך וצחוק מפורשים כהבעת שמחה ואושר, לדוגמא, בכל העולם).

שפת הגוף הינה מהותית להבנה ופירוש של מסרים בין בני אדם, וחוקרים רבים אף טוענים כי מרבית התקשורת הבין אישית (זו המבוצעת פנים מול פנים, כמובן) מורכבת משפת הגוף, וכי חלקה של השפה המילולית המכוונת בתקשורת הינו קטן ביותר. בואו לקרוא מידע נוסף אודות קורס שפת גוף.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

מרבית התקשורת בין בני האדם, כפי שטוענים חוקרים רבים, אינה מילולית ומודעת כלל וכלל – מרביתה נעשית באופן לא מודע (ואף נקלטת ומפורשת באופן לא מודע) באמצעות מסרים בלתי מילוליים שונים – הבעות פנים, תנועות גוף ועיניים ועוד, המכונים "שפת גוף" (Body Language). למעשה, אף החוקרים הזהירים ביותר מסכימים כי לפחות כ-50% מהתקשורת בין בני האדם מתבססת על שפה לא מודעת זו.

אף כי טבעה של שפה זו אינו מודע, ניתן לרכוש יכולת הן לשלוט בביטוייה, והן לקרוא ולהבין את שפת הגוף של האנשים הבאים אתנו במגע.

יכולת זו יכולה לתרום לכל אחד ואחד – החל משחקן הפוקר החובב, אשר אינו רוצה להסגיר בחיוך את קלפיו הטובים ומעוניין לקרוא בפני יריביו את מצבם, דרך הפוליטיקאי המנסה לשבות את קהל מאזיניו ולשדר ביטחון ומנהיגות בתנועות ידיו, וכלה במטפל ובפסיכולוג המעוניינים להבין כיצד חש מטופלם, דרך קריאת שפת גופו.

אפילו את מידת העניין שמגלה בכם בן הזוג בדייט הראשון תוכלו להבין ולפרש ביתר דיוק בעזרת קריאת שפת הגוף, וכמובן שתוכלו להרשים את המראיין בריאיון העבודה באמצעות מחוות בטוחות.

אז אם ברצונכם להכיר חלק כה מהותי זה בתקשורת האנושית, להבין את שפת הגוף, לשלוט בה ולדעת "לקרוא" אחרים, תוכלו להירשם לקורס שפת גוף, אשר ילמד אתכם את כל "סודות" התחום.

קהל יעד

קהל היעד ללימודים בקורס שפת הגוף הוא, כאמור, כל אחד ואחת, שכן קורסים אלו אינם מציעים העשרה מרתקת בלבד, אלא אף יכולים לתרום רבות לבעלי מקצועות שונים – למנהלים, לכל מי שעוסק בהופעה מול קהל (שחקנים, מוזיקאים, פוליטיקאים), למטפלים ויועצים בתחומים השונים, לאנשי מכירות, ולרבים אחרים.

כיוון ששפת הגוף מלווה אותנו בכל אשר נלך – לימודי התחום יתרמו רבות לכל אחד ואחת.
 

תנאי קבלה

לימודי שפת גוף אינם מציבים, בדרך כלל, כל תנאי קבלה בפני המעוניינים להירשם לקורס, אולם, בחלק מהמכללות בתחום, נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה הבודק את מידת התאמתם ללימודים.
 
כמו כן, קיימים קורסי שפת גוף המיועדים לקהלי יעד מסוימים – כגון קורס שפת גוף למטפלים או קורס שפת גוף למנהלים, והקבלה אל קורסים אלו מותנית, כמובן, בהשתייכות לקהל היעד הרלוונטי.

משך הלימודים

משך הלימודים בקורס שפת גוף משתנה בהתאם למטרת הלימודים ורמת ההכשרה לה זוכים המשתתפים:

לצד סדנאות שפת גוף מרוכזות וממוקדות, הנמשכות שבועות ספורים, מתקיימים גם קורסים מעמיקים ומקיפים במיוחד, הנמשכים כמספר חודשים.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס שפת גוף, ודאי תשמחו לדעת כי מכללות רבות בתחום מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים, כמו גם ללימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בלימודים בקלות ונוחות, ללא לפגוע יותר מידי בסדרי יומם.

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס שפת הגוף הם מגוונים ומרתקים: שפת גוף ככלי תקשורתי, מודעות לתנועות ומחוות, פרזנטציה עצמית, הקשבה אפקטיבית, חשיבות הרושם הראשוני, בניית תדמית מקצועית, אבחון הפרעות בתקשורת, סוגי מבטים, לחיצות ידיים, אברי הגוף המשמעותיים בתהליכי תקשורת, תנועות, תנוחות, מיומנויות תקשורת והתנהגות, שפת הגוף במצבי הסתרה, לבוש ויצירת תדמית, הבדלי תרבויות ונימוסים ועוד.
איפה אפשר ללמוד קורס שפת גוף?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שפת גוף
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?