קורס קבלה

ללמוד את חוכמת הקבלה

קורס קבלה
הקבלה – תורת הסוד, הנסתר והמיסטיקה היהודית, הולכת וצוברת לה חסידים רבים בשנים האחרונות גם בקרב החילונים, ואף בקרב עמי הארצות, ורבים מבקשים להיכנס בעובי הקורה של תורה מרתקת זו. מובן כי לא ניתן ללמוד תורה זו לעומקה בקורסים קצרים, שכן הקבלה מהווה דרך חיים שלמה וניתן לה להעמיק בה חיים מלאים מבלי להגיע להבנת כל תגיה ופרטיה.

הלימודים בקורסי ההעשרה בתחום הקבלה מבקשים לפתוח בפני תלמידיהם צוהר לעולם מלא זה ולהקנות להם את מושגי הבסיס הנדרשים להמשך ההתעמקות והחקר של הקבלה, אותם הם יוכלו לרתום לצורך עבודתם הרוחנית, בדרכם למימוש הפוטנציאל האישי שלהם והגשמתם העצמית. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס קבלה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הקבלה, אשר שורשיה נטועים עמוק במחשבה היהודית המיסטית הקדומה, החלה להתגבש ולזכות בפרסום באירופה (בעיקר בדרום צרפת וספרד) החל מהמאה ה-12 לספירת הנוצרים.

ביסוד המחשבה הקבלית מצויה השאיפה להתאחד עם האל, ולצמצם את התהום הפעורה בין עולמינו הגשמי לספירות הרוחניות העליונות. בכך מזכירה הקבלה אי אלו תורות מסטיות אחרות, אך עומקה של הקבלה ומורכבותה (שכן הקבלה היא עולם ומלואו), כמו גם הישרדותה במשך מאות שנים, הופכות אותה לדי ייחודית בעולם התורות המיסטיות.

לקבלה נודעה השפעה גדולה במהלך השנים הן על מאפיינים רבים ביהדות, ואף על זרמים נוצרים ומוסלמים, כמו גם על שלל כתות אזוטריות, ונדמה כי קסמה לא נס ליחו, ואף בימינו אנו רבים נמשכים אל נפלאותיה ומבקשים להעמיק היכרותם עמה, במטרה להגיע להארה, או, למצער, למצוא תשובות לשאלות אישיות ושאלות קיומיות המעסיקות אותם.

אם גם אתם מתעניינים בלימודי קבלה, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו למצוא פרטים רבים אודות לימודי התחום. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסי הקבלה, המיסטיקה ותורת הנסתר היהודית.

קהל יעד

הלימודים בקורסים בתחום הקבלה ותורת הסוד מיועדים לכל המעוניינים להכיר עולם מרתק זה, ולהעמיק בו. במיוחד מתאימים הלימודים למי אשר נמשכים לתחומי המיסטיקה והנסתר, כמו גם למתעניינים בצדדים השונים של הדת היהודית.

כן מתאימים הלימודים לאנשים רוחניים, ולמי אשר מחפשים תשובות לשאלות קיומיות ואישיות שונות, ומעוניינים בלימודים אשר יכולים לתרום רבות להתפתחותם האישית, להעצמתם ולהגשמתם.

אם אתם מתעניינים בלימודי קבלה, אולי תגלו עניין גם בלימודים בקורס טנטרה, קורס יוגה, קורס מדיטציה וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

קורס קבלה למתחילים אינו כולל, בדרך כלל, כל תנאי קבלה, והלימודים בו פתוחים בפני הקהל הרחב (לעיתים מתקיימים ראיונות קבלה, הבודקים את התאמת המועמד ללימודים).

לעומת זאת, קורסים מתקדמים בתחום, מיועדים רק למי אשר הינם בעלי ידע והיכרות עם תורת הנסתר היהודית והקבלה, או לבוגרי הקורסים הבסיסיים בנושא.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס קבלה משתנה בהתאם לעומקו ומטרתו של הקורס הספציפי.

מגוון הקורסים בתחום נרחב במיוחד, ולצד סדנאות ממוקדות וקצרות, הכוללות מפגש אחד או מפגשים בודדים, מתקיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים הנמשכים בין חודשיים לשנה.

אם לימודי קבלה מעניינים אתכם, ודאי תשמחו לדעת כי רוב רובם של המכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים מגוון מסלולי נוחים המתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב (לעיתים במקום, ולעיתים בנוסף, לקורסי הבוקר), כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להירשם ללימודים מרתקים אלו בזמנים הנוחים להם ביותר.  

נושאי לימודים

הלימודים בקורס קבלה כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים. בין הנושאים הנלמדים בחלק גדול מהקורסים בתחום: מהי הקבלה?, ההיסטוריה של הקבלה, עקרונות בסיסיים בקבלה, ספר הזוהר, ספר היצירה, מהות האושר ומהות הסבל, קבלה ומדע, תורת הגלגולים, ארבעת היסודות, עשר הספירות, סודות הקיום, כוח האותיות, מבנה העולמות, טוב ורע בקבלה, חופש הבחירה, מדיטציה קבלית, עבודה פנימית רוחנית, ועוד מגוון נושאי לימוד.

סיכום

לסיכום, אם מיסטיקה ורוחניות מושכים את לבבכם, אם אתם רוצים להכיר את תורת הסוד והנסתר היהודית, אם אתם מחפשים תשובות לתהיות קיומיות או מעוניינים בהתפתחות אישית, או אם אתם מחפשים לימודי העשרה מרתקים במיוחד – קורס קבלה מיועד עבורכם.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס קבלה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?