קורס גרפולוגיה

ללמוד כלי אבחוני מרתק

קורס גרפולוגיה
גרפולוגיה היא שיטה העוסקת בקשרים בין כתב ידו של האדם לבין מאפיינים באישיותו. שיטה זו זוכה לפופולאריות רבה בישראל וברחבי העולם, ולעיתים קרובות היא משמשת ככלי לניתוח אישיותי, סינון מועמדים לעבודה ואף לבדיקת ההתאמה בין בני זוג.

על פי הגרפולוגיה, תכונות ומאפיינים שונים של האדם באים לידי ביטוי בכתיבתו, ועל כן אין יכולת לאדם לשלוט או לשנות את צורת כתיבתו, ללא להשאיר סימנים לכך. לאור זאת, בחינה של כתב היד יכולה לעזור לנו לאבחן ולגלות שלל תכונות ומאפיינים על האדם, ואף להסיק על מצבו הרגשי והנפשי, והתאמתו לעיסוקים שונים, לדוגמא. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס גרפולוגיה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הגרפולוגיה, אשר שורשיה נטועים כבר בתרבויותיהן הקדומות של סין, יוון ורומי, קנתה לה מעריצים רבים במהלך ההיסטוריה, ועד ימינו אנו נחשבת השיטה כפופולארית ככלי לאבחונים אישיותיים ופסיכולוגיים שונים – לצורך התאמה למקומות עבודה, לצורך בדיקת התאמה בין בני זוג ואף לצורך אבחון רפואי.

כיוון שהניתוח הגרפולוגי אינו פולשני או חודרני בשום צורה, ואף לא דורש מהמאובחן לדבר על נושאים רגישים, שיטה זו הינה אידיאלית לצרכים האבחוניים השונים שהוזכרו לעיל.

תחום עיסוק נוסף השייך לתחום הגרפולוגיה הינו הגרפותרפיה, בו עוסקים גרפולוגים מיומנים רבים. תחום זה מבקש לחולל שינויים באופיו ואישיותו של אדם באמצעות שינוי צורת הכתיבה וכתב היד. שיטה זו אף משמשת לטיפול בשלל בעיות רגשיות. 

כיוון שאנשים רבים נמשכים לתחום מרתק זה, מציעות מספר מכללות קורסים בנושא. בעוד חלק מהקורסים נועדו להעשרה אישית בלבד בתחום ייחודי זה, חלקם הינם מעמיקים ומקיפים במיוחד ונועדו להכשיר גרפולוגים מוסמכים לעיסוק בתחום.

קהל יעד

לימודים בקורס גרפולוגיה מתאימים לכל אחד ואחת – בין אם ברצונם בהכשרה מקצועית על מנת להשתלב בעבודה בתחום, או בין אם ברצונם להכיר תחום זה לצורך העשרה אישית מרתקת.

קורס גרפולוגיה מתאים במיוחד למטפלים ברפואה משלימה ומטפלים בגישות שונות (פסיכולוגים, מטפלים באמנות וכו') המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים שלהם בכלי אבחוני נוסף.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל, קורס גרפולוגיה בסיסי אינו מציב בפני המועמדים תנאי קבלה (אם כי, לעיתים, נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה או לשלוח את כתב ידם לניתוח גרפולוגי). לימודי גרפולוגיה מתקדמים, המיועדים להכשיר גרפולוגים מקצועיים, גם אינם מציבים, בדרך כלל, תנאי קבלה מסובכים, וכל מי שיעבור ריאיון קבלה וניתוח גרפולוגי הבודק את התאמתו לתחום, יתקבל ללימודים.

חלק מהקורסים בתחום מיועדים לקהלי יעד ספציפיים- כגון קורס גרפולוגיה למטפלים ברפואה משלימה או קורס גרפולוגיה למנהלי משאבי אנוש, והקבלה לקורסים אלו מותנית, כמובן, בהשתייכות לקהל היעד הרלוונטי. 

משך לימודים

משך הלימודים בקורס גרפולוגיה משתנה בהתאם למטרת הקורס – העשרה אישית או הסמכה מקצועית מעמיקה.

בעוד הקורסים הבסיסיים יכולים לכלול פגישות אחדות בלבד, הקורסים המעמיקים – להכשרת גרפולוגים מומחים - יותר נמשכים, בדרך כלל, מספר חודשים.

מכללות רבות מציעות לימודי גרפולוגיה בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, במטרה להקל גם על אנשים עובדים, סטודנטים ואנשים עסוקים אחרים להשתלב בקלות ונוחות בלימודים המרתקים.

נושאי לימודים

נושאי הלימוד בקורס גרפולוגיה הם מגוונים ומרתקים, וכוללים הקניית ידע עיוני רב, לצד שלל התנסויות מעשיות בניתוח גרפולוגי.

לימודי גרפולוגיה כוללים, בדרך כלל, את התכנים הבאים: יסודות הגרפולוגיה, גודל אות, רוחב אות, זווית הכתיבה, קישור והפרדה בין מילים, מרווחים בין שורות, מהירות הכתיבה, השפעת המצב רוח על הכתיבה, ארגון הכתב, כלים לניתוח כתב היד, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם להכיר לעומק את התחום המרתק של אבחון על פי כתב היד, בין אם לצורך העשרה אישית או לצורך השתלבות בעבודה בתחום – במכוני מיון ואבחון, בחברות גיוס והשמה או באופן פרטי - לימודי גרפולוגיה מיועדים עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לגרפולוג המקצועי והאיכותי. אז בואו ללמוד מה אומר עליכם כתב ידכם, וכיצד לזהות ולאבחן מאפייני אישיות מקריאת כתב היד של אנשים – בואו ללמוד בקורס גרפולוגיה. 
איפה אפשר ללמוד קורס גרפולוגיה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס גרפולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?