קורס ספרות סת"ם

הכשרה איכותית ומעמיקה בתחום

קורס ספרות סת"ם
קורס ספרות סת"ם הוא קורס מתחום מקצועות היהדות וההלכה שמטרתו להכשיר מומחים ברזי כתיבת סת"ם אשר יכתבו ספרי תורה, תפילין ומזוזות (ודברי קודש נוספים). סופר סת"ם הינו מקצוע בעל אחריות רבה שכן על כתיבת דברי הקודש להיות ללא דופי וכל טעות בכתיבה עלולה לפסול את הכתוב.

המקצוע דורש מבעליו סבלנות רבה, דייקנות, התמדה, יכולת ריכוז וכמובן – כוונה רוחנית, ידע הלכתי ושמירה על הטוהר. כתיבת סת"ם דורשת, אם כן, רכישת שלל ידע וכלים, ועל כן מציעים מספר מכללות ומוסדות לימוד איכותיים קורסים להכשרת סופרי סת"ם. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס ספרות סת"ם.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ספרות סת"ם (ספרי תורה, תפילין, מזוזות) היא תחום עתיק, מרתק ומלא קדושה, העוסק בכתיבת דברי קודש. ספרות הסת"ם נכתבת על פי כללים ייחודיים, ולרוב נכתבת בעזרת קולמוס עשוי קנה או נוצה ודיו מיוחד. כתיבת הסת"ם כפופה לדינים המופיעים בספרי הלכה שונים, כגון "קסת הסופר", "משנת סופרים" ואחרים.

על סופר הסת"ם מוטלת אחריות גדולה, שכן הוא עוסק בדברי קדושה, ועליו לשים לב לפרטים הקטנים ביותר של כתיבתו, שכן כל טעות, ולו הקטנה ביותר, יכולה לפסול את כל שכתב עד כה. על כן נדרשת מיומנויות רבה מצד הסופר, ועליו להיות בקיא בהלכות השונות.

על מנת לקבל הכשרה כסופר סת"ם דרושים, אם כן, לימודים מקיפים ומעמיקים, ועל מנת לקבל הסמכה יוקרתית, נדרשים המעוניינים לעמוד בבחינות "משמרת סת"ם", הארגון האחראי בימינו לאישור והסמכת סופרי סת"ם מקצועיים.

קהל יעד

לימודי ספרות סת"ם מיועדים למעוניינים להעמיק ידיעותיהם ומיומנותם בתחום, ולמעוניינים להתחיל לעסוק בכתיבת סת"ם לפרנסתם.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת סופרי סת"ם, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחום היהדות וההלכה – קורס משגיחי כשרות, קורס טוענים רבניים, קורס חופה וקידושין וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל, נדרשים המועמדים ללימודים בקורס סופרי סת"ם לעבור ריאיון אישי הבודק את התאמתם לקורס, לנהל אורח חיים דתי השומר תורה ומצוות, ולעיתים אף להביא המלצה עדכנית מרב המכיר אותם (ראש כולל, מרא דאתרא).

בחלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום הלימודים פתוחים בפני גברים בלבד.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס סופרי סת"ם כולל, בדרך כלל, בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות.

קיימים מסלולי לימוד רבים בקורס להכשרת ספרות הסת"ם – קורסים הכוללים מפגש שבועי אחד (בשעות הבוקר או הערב) ונמשכים בין חודשיים לארבעה חודשים, וכן קורסים מרוכזים (הנלמדים, לעיתים, בחופשת בין הזמנים) ונמשכים כשלושה שבועות בלבד, כך שכל אחד, לרבות אנשים עובדים או לומדים, יכולים להשתלב בלימודים מרתקים אלו בזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

נושאי הלימוד בקורס ספרות סת"ם הם רבים ומגוונים, ומכשירים את בוגריהם בכל ההלכות הרלוונטיות. כן כוללים הקורסים בתחום תרגול רב ושלל התנסויות, כך שהכשרת הבוגרים הינה יסודית ושלמה.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים להכשרת סופרי סת"ם: מבוא לספרות סת"ם, הכנת הקולמוס, ההיסטוריה של צורת האותיות, שולחן ערוך – אורח חיים, אימון היד, לימוד כל סוגי הכתבים, תיוגים, מחיקות, בחירת קלף, דילול דיו, איסור מחיקת ה', ועוד מגוון נושאי לימוד, המכשירים את הלומדים בכל סודות המקצוע.

תעודה

בוגרי קורס הכשרת סופרי סת"ם, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד.

בוגרים אשר יעברו בהצלחה את הבחינות של משמרת סת"ם יהיו זכאים גם לתעודה מטעם משמרת סת"ם.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם ללמוד לעומק את כל סודות ספרות הסת"ם, ואף להתחיל לעסוק בתחום מרתק זה לפרנסתכם – קורס סופרי סת"ם מיועד עבורכם. קורס איכותי זה יעניק לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, ואף יכין אתכם למעבר מוצלח של בחינות משמרת סת"ם.

אז בואו לעבוד התחום הקדושה ולהתפרנס ממנו – בואו ללמוד בקורס כתיבת סת"ם.
איפה אפשר ללמוד קורס ספרות סת"ם?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ספרות סת"ם
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?