קורס NLP

לימודי דמיון מודרך

קורס NLP
ה-NLP -Neuro Linguistic Programming, ובעברית – נל"פ – ניתוב לשוני פיזיולוגי, הינה שיטה טיפולית ייעוצית אפקטיבית, הכוללת מגוון כלים וטכניקות לשינוי ושיפור התקשורת הבין אישית והתוך אישית כאחד.

שיטה יעילה זו, המשתייכת לעולם הרפואה המשלימה, נשענת רבות על שימוש בדמיון מודרך, הולכת וצוברת פופולאריות גדולה– ורבים מבקשים ליהנות מטיפול ייחודי זה. בואו לקרוא מידע אודות לימודי NLP.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

שיטה ה- NLP, פותחה בארצות הברית בשנות ה-70 של המאה ה-20 עלי ידי אנשי מחקר מתחומי הפסיכולוגיה, הבלשנות ומדעי המוח, אשר ניסו לבודד את מרכיבי התקשורת אשר הופכים מטפלים מפורסמים ואנשים מפורסמים אחרים, לאשפי תקשורת כה מוצלחים.

השיטה מתבססת על ההנחה כי קיימים קשרים בין תהליכים נוירולוגיים ולשוניים לבין דפוסים התנהגותיים אותם אנו רוכשים במהלך החיים, ועל כן ניתן לשנות דפוסים התנהגותיים לא אדפטיביים, כמו גם מחשבות, רגשות ואמונות, בזמן קצר יחסית, בעזרת שינוי ההתניות המפעילות אותנו.

השיטה, אשר הינה הוליסטית ברוחה (מאמינה כי קשרי הגוף נפש הינם, למעשה, מערכת אחת, וכי כל שינוי נפשי מוצא ביטויו גם בפן הפיזי ולהיפך) רואה את המחשבות כבעלות יכולת השפעה על הבריאות הפיזית והנפשית כאחד, ועל כן חלק מההתערבויות בשיטה עוסקות בשינוי תפיסות, אמונות ומחשבות, וחלק – בשינוי התנהגויות, במטרה לנתב ולתכנת מחדש את הגורמים הפוגעים ופוגמים בבריאותנו ותפקודינו.

בין העקרונות הנמצאים בשימוש רב בטכניקות הטיפוליות והייעוציות בשיטה ניתן למנות את הדמיון המודרך, את החתירה לקשר עם התת מודע, את פתרון הקונפליקטים הפנימיים, את שינוי האמונות המגבילות ושינוי היחס לחוויות העבר, וכמובן – שינוי ההתנהגויות.

קהל יעד

הלימודים בקורס -NLP  מיועדים עבור כל המעוניינים להכיר זו שיטה זו לעומקה – בין אם לצורך העשרה אישית, בין אם לצורך שילוב השיטה בעבודה ייעוצית וטיפולית, ובין אם לצורך שימוש בה לצורך תקשורת בין אישית טובה ואיכותית יותר.

הלימודים מתאימים במיוחד לפסיכולוגים, מטפלים באמנות, מנחי קבוצות, מאמנים (קואצ'רים), ואנשי טיפול מתחום הרפואה המשלימה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי טיפולי יעיל ורב עוצמה זה.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהקורסים בנושא פתוחים לקהל הרחב ואינם מציבים כלל תנאי קבלה, קורסים אחרים דורשים מהמועמדים להיות בעלי תואר ראשון ובעלי ניסיון בעבודה טיפולית (או בתחומי הייעוץ, ההדרכה והאימון). כמו כן, חלק ניכר מהקורסים בתחום דורשים מהמועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס -NLP משתנה בהתאם להיקפו של הקורס, עומקו, וההכשרה הניתנת לתלמידים בו. על כן, לצד קורסים קצרים יחסית, הכוללים כ-48 שעות לימוד אקדמיות בלבד, מתקיימים גם קורסים מעמיקים ומקיפים להכשרת מטפלים בתחום, הכוללים כ- 260 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מעוניינים ללמוד בקורס  NLP , אך חוששים כי עבודתכם הרבה, או לימודיכם הדורשניים, יקשו עליכם להשתלב בלימודים מרתקים אלו, יש לנו חדשות טובות בשבילכם – חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים הנלמדים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בקלות בלימודים מרתקים אלו, וליהנות מהכשרה איכותית בתחום.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס -NLP כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, כמו גם שלל התנסויות חווייתיות ותרגולים מעשיים מעשירים.

לימודי נל"פ כוללים, בדרך כלל, את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא ל NLP, טיפול NLP ליחידים ולקבוצות, תקשורת בין אישית ותקשורת תוך אישית, הגדרת מטרות והתפתחות אישית, יצירת תהליכי שינוי, שחזור זיכרונות, שיטות הרפיה, דמיון מודרך, שחרור מאמונות והרגלים מגבילים, קשר ללא מודע, טיפול בחרדות, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל מטופל, תקשורת לא מילולית, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים, מלווים בתרגול שוטף של החומר הנלמד.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בדרישות הקורס, יהיו זכאים לקבל תעודת "מטפל/ יועץ NLP" מטעם המוסד המלמד. פעמים רבות אף מוכרת התעודה המוענקת לתלמידים על ידי הארגון הבינלאומי IN-NLP או על ידי איגודים וארגונים בינלאומיים ומקומיים רלוונטיים נוספים.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס ה-NLP  יוכלו להשתלב בעבודה כיועצים ומטפלים ב-NLP ולהשתלב הן בעבודה כמנחי קבוצות והן בעבודה במתן טיפולים פרטניים בתחום. בוגרי הקורס, אשר הינם מטפלים מוסמכים בתחום נוסף, יוכלו לשלב כלי עוצמתי זה בעבודתם, וליהנות מהרחבה משמעותית של קהל היעד אליו הם פונים.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים לרכוש כלי אפקטיבי ועוצמתי, התורם רבות להתפתחות והצמיחה האישית, ואשר יכול לשמש אתכם הן בעבודה טיפולית וייעוצית, הן בעבודה הדרכתית, ולמעשה – בכל סיטואציה המערבת תקשורת בין אישית, לימודי - NLP יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודים מרתקים אלו יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למטפל ויועץ ה-NLP האיכותי והמקצועי, ויפתחו בפניכם עולם חדש ומרהיב של יכולות טיפוליות אותן לא הכרתם.
איפה אפשר ללמוד קורס NLP?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס NLP
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?