קורס תדמיתנות

להשתלב בעולם עיצוב האופנה

קורס תדמיתנות
יצירתו של בגד או פריט אופנה אחר הינו תהליך ארוך ומורכב, אשר אחד מהשלבים הראשוניים בו הוא שלב התדמיתנות – השלב המרכזי בו הופך הבגד מרעיון מופשט של מעצב אופנה לתדמית ממשית במציאות – לגזרה מעוצבת הלוקחת בחשבון את מבנה הגוף, עיצוב הבגד וסוג הבד, כך שניתן יהיה להתחיל בייצורו של הבגד.

לימודי תדמיתנות, הנחשבים כבסיסיים למדי, יפתחו לכם שער להשתלבות בעבודה מרתקת בתעשיית האופנה, ולאחריהם תוכלו להמשיך לקורסים מתקדמים יותר בתחום – דוגמת קורס דיגום חופשי. אז אם גם אתם חיים ונושמים אופנה ורואים את עתידכם המקצועי בתחום – הגעתם למקום הנכון. בואו לקרוא על אפשרויות הלימודים בקורס להכשרת תדמיתנים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אחד התחומים המסעירים ביותר בו ניתן לעבוד הוא תחום עיצוב האופנה – תחום אשר משתנה כל הזמן ומערב יצירתיות ויכולת שיווק, כישורים טכניים ודמיון עז, צורות עבודה מסורתיות וטכנולוגיות חדישות, וכמובן – עבודה דינאמית ומלאת סיפוק. הרי אין הרבה דברים מהנים כמו לראות את הבגד אשר עזרתם והשקעתם בפיתוחו הופך ללהיט ומעטר את גופותיהם של אנשים ברחוב.

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעולם זוהר זה ולפתח קריירה אופנתית במיוחד – תוכלו להירשם ללימודי תדמיתנות, המהווים שלב בסיסי בהכשרתם של מעצבי אופנה רבים. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודים מרתקים אלו.

קהל יעד

הלימודים בקורס תדמיתנות מיועדים לאנשים יצירתיים וחובבי אופנה, המעוניינים בכלים, מיומנויות וידע בתחום הכנת הגזרות – בין אם לצורך העשרה אישית, פיתוח תחביב ויצירת בגדים ייחודיים למלתחתם הפרטית, ובין אם לצורך השתלבות בעבודה בעולם הדינאמי והתוסס של עיצוב האופנה.

אם אתם מתעניינים בלימודי תדמיתנות, סביר להניח כי תגלו עניין גם בלימודים בקורס עיצוב אופנה, קורס דיגום חופשי, קורס תפירה, קורס עיצוב שמלות כלה ובגדי ערב וקורסים אחרים מתחומי האופנה.

תנאי קבלה

כיוון שקורס תדמיתנות הוא קורס בסיסי וראשוני בתחום עיצוב האופנה, רבים מהקורסים בנושא פתוחים בפני הקהל הרחב ואין הם מציבים כל תנאי קבלה בפני המועמדים. יחד עם זאת, חלק מהמכללות מקבלות אל שורותיהן רק בוגרי 12 שנות לימוד, בעלי ניסיון בסיסי או ידע קל בתחומי התפירה ועיצוב האופנה (לעיתים נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות).

חלק מהמכללות אף מקיימות מבחנים ייעודיים (כגון מבחן תפירה, לדוגמא) וראיונות אישיים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

הקבלה לקורס תדמיתנות למתקדמים מותנית, כמובן, בהשלמת הקורסים הבסיסיים בתחום, או בצבירת ניסיון מעשי בעבודה בו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס תדמיתנות משתנה בהתאם לעומק הלימודים בקורס והיקפם, מידת ההכשרה לה זוכים התלמידים, וכמות הזמן המוקדשת לתרגולים ותרגילים במהלך הקורס.

הקורסים הקצרים בתחום כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, ואילו הקורסים המקיפים יותר כוללי, לרב, בין 200 ל-300 שעות לימוד. הלימודים בקורסים השונים נמשכים, בדרך כלל, בין חצי שנה לשנה, בהתאם לכמות המפגשים השבועית ואורכו של מפגש לימודים.

אם אתם חושקים בלימודים מרתקים ומעשירים אלו, אשר יהוו את צעדיכם הראשוניים בעולם הסוער של עיצוב האופנה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס ימנע מכם לעשות כן – יש לנו חדשות משמחות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות מציעות קורסים בשעות אחה"צ והערב, ולעיתים אף בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים, הורים טרודים, או סטודנטים עמוסים – תוכלו למצוא את הזמן המתראים ביותר בו תוכלו להשתלב בלימודים המהנים בקורס תדמיתנות.

נושאי לימוד

לימודי תדמיתנות הם לימודים מקיפים ומעמיקים, הכוללים שלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד תרגולים רבים והתנסויות מעשיות מעשירות.

בד"כ כוללים לימודי תדמיתנות את הנושאים הבאים: מבוא לתדמיתנות, שרטוט יסוד, תדמיתנות ממוחשבת, תפירה, יצירת גזרות של חצאיות, חולצות, סריגים, שמלות, סריגים, מכנסיים, מחוכים, מעילים, מקטורנים, צווארונים ועוד, טבלת מידות וחישובי מידות, איור אופנה, יישור קווים, כיסים, שיטות עבודה בסיסיות ומתקדמות, כלי העבודה של התדמיתן, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים.

שימו לב: לא בכל הקורסים נלמדים כל הנושאים (יש קורסים רבים ללא לימודי תפירה ו/או תדמיתנות ממוחשבת). כמו כן, קורסים ייחודיים בתדמיתנות – כגון קורס תדמיתנות לבגדי גברים או קורס תדמיתנות ממוחשבת, כוללים מגוון מצומצם יחסית של נושאי לימוד.

תעודה

בוגרי לימודי תדמיתנות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס – לרבות הגשתו של פרויקט הסיום – יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו בוגרי קורס תדמיתנות להשתלב במגוון עבודות נחשקות בעולם עיצוב האופנה – בבתי אופנה ומפעלים, בסטודיו לשמלות כלה ובגדי ערב, בחנויות בגדים ואצל מעצבים מובילים.
 

אפשרויות המשך לימודים

בוגרי קורס תדמיתנות יכולים להמשיך בלימודיהם ולהתקדם לקורסים מקצועיים יותר – דוגמת קורס דיגום חופשי או תואר ראשון בעיצוב אופנה וטקסטיל, אשר יעזרו להם להשתלב במשרות בכירות יותר בעולם עיצוב האופנה, ואף לצאת לדרך עצמאית ולפתח קולקציה משל עצמם.

סיכום

לסיכום, אם תמיד חלמתם להשתלב בעבודה זוהרת בתחומי האופנה – כעת יש לכם הזמנות להגשים את החלום. אחד הצעדים הראשונים אותם ניתן לעשות בדרך לגיבושה של קריירה מפוארת בתחום, הוא להירשם ללימודי תדמיתנות, אשר יקנו לכם את הידע והכלים לפיתוח גזרות, ולהוצאתו לפועל של הרעיון העיצובי. אז בואו ליהנות מלימודים יצירתיים ואופנתיים – בואו ללמוד בקורס תדמיתנות.
איפה אפשר ללמוד קורס תדמיתנות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תדמיתנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?