קורס תפירה

ללמוד טכניקות תפירה חדשות

קורס תפירה
קשה לדמיין את חיינו ללא אמנות התפירה, ועל כן אין זה מפתיע כי התפירה מלווה את האדם משחר התפתחותו, ועדויות מעידות כי כבר בתקופה הפליאוליתית עסקו בני האדם בתפירה. מובן גם כי עולם עיצוב האופנה לא היה קיים כלל ללא התפירה, וכי כל העוסקים בתחומי האופנה (תדמיתנים, מעצבים וכו') חייבים לשלוט באמנות עדינה זו.

התפירה, המשלבת בין ידע עתיק לבין טכנולוגיה מתקדמת, הינה תחום מרתק, יצירתי ופרקטי אשר אף פעם לא יוצא מהאופנה! אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי התפירה, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי תפירה: כמה זמן נמשכים קורסים אלו, למי מתאימים הלימודים ועוד. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

התפירה היא אחת האומנויות הקדומות ביותר הקיימות והיא מלווה את האדם כבר עשרות אלפי שנים - ההיסטוריונים והחוקרים בתחום מאמינים כי כבר בתקופת האבן השתמש האדם בעצמות ושנהב לתפירת עורות ופרוות של בעלי חיים על מנת להכין פרטי לבוש, סלים וכיו"ב.

עד המאה ה-19 והמצאתה של מכונת התפירה, כל עבודות התפירה היו ידניות למהדרין, אולם גם כיום רבים מעדיפים את התפירה הידנית העדינה והאיכותית על שימוש באמצעי ייצור המוניים, ולמעשה – אופנת העילית (ההוט קוטור) עדיין מתבססת ברובה המוחלט על תפירה ידנית.

כיוון שהתפירה היא הבסיס המרכזי עליו בנוי כל עולם עיצוב האופנה, כישורי תפירה הם בגדר הכרח עבור כל מי שמעוניין בקריירה בתחום ובלימודי תדמיתנות, דיגום חופשי וכיו"ב.

לימודים מעשירים אלו, אשר שמים דגש נרחב על הקניית כלים מעשיים, אף מהווים העשרה עצמית מהנה במיוחד, ורבים, אשר אין ברצונם להשתלב בעבודות בעולם עיצוב האופנה, מבקשים ללמוד תפירה לצורך בילוי שעות הפנאי שלהם בהנאה. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודי תפירה.

קהל יעד

לימודי תפירה מיועדים לכל המעוניינים בידע, כלים ומיומנויות בתפירה – בין אם לצורך העשרה אישית מרתקת, פיתוח תחביב או תפירת מלתחה אישית, ובין אם כצעד הראשון בדרך לפיתוח קריירה בעולם עיצוב האופנה, שכן, פעמים רבות לימודי תדמיתנות, דיגום חופשי, עיצוב נעליים ועיצוב אקססוריז מיועדים רק לבעלי ידע וניסיון בתפירה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תפירה משתנים בהתאם לרמת הקורס (קורס תפירה מתחילים לעומת קורס תפירה מתקדמים).

ברוב רובן של המכללות אין כלל תנאי קבלה לקורס תפירה למתחילים (לא נדרש רקע או ניסיון בתפירה) והלימודים פתוחים בפני הקהל הרחב. חלק קטן יחסית ממוסדות הלימוד בתחום מקיימים ראיונות קבלה, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים ולהמשך ההתפתחות המקצועית בתחום.

הלימודים בקורסים מתקדמים בתפירה מיועדים, כמובן, רק לבעלי ניסיון מעשי בתפירה ולבוגרי הקורסים הבסיסיים בתחום.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס תפירה משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים (והתרגולים) ודרגת ההכשרה לה זוכים התלמידים.

מרבית קורסי התפירה למתחילים כוללים בין 40 ל-80 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בהם נמשכים בין חודשיים לחמישה חודשים, ואילו קורסי התפירה למתקדמים יכולים להימשך קרוב לשנה ולכלול מעל ל-150 שעות לימוד אקדמיות. לצד קורסים מעמיקים ומקיפים אלו קיימת אפשרות ללמוד גם בסדנאות תפירה, הכוללות מפגשים ספורים בלבד, ומכשירות את הבוגרים בכלים ומיומנויות בסיסיות בתפירה.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים המעשירים בקורס תפירה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות לכם קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים, תוכלו להשתלב בלימודים בקלות ומוחות, בזמנים המתאימים לכם ביותר, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

לימודי תפירה כוללים מגוון נושאי לימודים מעשירים לצד תרגולים רבים, אשר יכשירו את הבוגרים בכל הכלים והמיומנויות הדרושים לתופר האיכותי.

בדרך כלל כוללים לימודי תפירה את הנושאים הבאים: בחירת בד, הכנת גזרות, מושגי יסוד בתפירה, הפעלת מכונת תפירה, תפירת פרטי לבוש, עיבודים, קפלים, סוגי כיסים, מכפלות, תיקוני בגדים, תפירת שרוולים, מבוא לתדמיתנות, רוכסנים, יסודות הטקסטיל, מדידות, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים.

תעודה

בוגרי לימודי תפירה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, לרבות הגשת פרויקט סיום (במידה ויש), יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות המשך לימודים

קורס תפירה המעשית הוא הצעד רק הצעד הראשון בדרך לקריירה מבטיחה בתחומי עיצוב האופנה, וכבבוגרי הקורס תוכלו להשתלב בקלות יחסית בלימודי תואר ראשון בעיצוב אופנה או בקורסים מתקדמים יותר בתחום – קורס תדמיתנות, קורס דיגום חופשי וכיו"ב.
 

אפשרויות תעסוקה

בסיום הקורס תאחזו בשלל כלים ומיומנויות תפירה מתקדמות יחסית, אשר באמצעותן תוכלו לתפור לכם בגדים ואביזרי אופנה להנאתכם, או אף להשתלב בעבודה במתפרות.

סיכום

לסיכום, אם אתם חיים ונושמים אופנה ותמיד חלמתם על קריירה בעולם הדינאמי והתוסס של עיצוב האופנה – קורס התפירה הוא הצעד הראשון שיהיה עליכם לעשות בדרך להגשמת החלום.

קורס זה, הנמשך, בדרך כלל, זמן קצר יחסית (כשלושה חודשים לערך), ידאג להכשירכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לתופר האיכותי, וכבוגריו תזכו ליתרון משמעותי עת ההרשמה לקורסים מתקדמים בתחומי עיצוב האופנה. אז בואו ליהנות מלימודים התפורים בדיוק לפי מידותיכם – בואו ללמוד בקורס עיצוב האופנה.
איפה אפשר ללמוד קורס תפירה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תפירה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?