קורס פיסול וקרמיקה

ליצור אמנות בהנאה

קורס פיסול וקרמיקה
הפיסול הוא אחת מהאמנויות העתיקות ביותר, וכבר בימי קדם תרבויות רבות (יוון, מצרים, הודו ועוד רבות אחרות) הנציחו את אליליהם וגיבוריהם בפסלים ופסלונים, אשר חלקם נשמרו עד ימינו אנו. הפיסול נמנה על האמנויות הפלסטיות (ביחד עם הציור והרישום, לדוגמא) וחומרים רבים יכולים לשמש כחומר הגלם של הפסל – החל מאבן וברזל, דרך בבקבוקים ממוחזרים וכלה בפיסול בסוכר.

עבודת הפיסול קוראת דרור לנפשו של האומן ונדרשת יצירתיות רבה, כמו גם שליטה בטכניקות השונות, על מנת ליצור פסלים מוצלחים. על כן, אם ברצונכם להתחיל לעסוק באמנות מופלאה זו ולהכיר את כל סודותיה, מומלץ כי תירשמו לאחד מהקורסים המעולים בתחום, אשר יכירו לכם את החומרים הנפוצים ויכשירו אתכם במיטב הידע והכלים. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס פיסול.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הפיסול, המלווה את האדם משחר ההיסטוריה, הינו אחד מסוגי האמנויות החשובים והנפוצים ביותר. אמנות חושנית זו, המאפשרת לאמן לקחת חומר גלם גס וחסר צורה וליצור ממנו מראות מלהיבים ויצירי דמיון משלהבים, אינה פשוטה כלל וכלל לביצוע, שכן על האומן להכיר היטב את החומר אתו הוא בחר לעבוד, כמו גם את כל הכלים המשמשים בהליך היצירה.

כמו כן טעות אחת יכולה להרוס עבודה בה הושקעו זמן רב ועמל גדול, ועל כן נדרשת עדינות וזהירות רבה עת עבודת הפיסול.

אם גם אתם מעוניינים ללמוד את כל סודות אמנות הפיסול תוכלו להירשם לאחד מהקורסים בתחום. חלק מהקורסים יכשירו אתכם לעבודה עם חומר אחד (כגון קורס פיסול בנייר) ואחרים יכשירו אתכם לעבודה עם רבים מהחומרים הנפוצים בתחום, כך שכל אחד יכול למצוא קורס העונה בצורה אופטימלית על רצונותיו ומטרותיו.

קהל יעד

לימודי פיסול מיועדים לאנשים יצירתיים וחובבי אמנות, המעוניינים להתחיל ליצור ולהתמקצע באחת האמנויות העתיקות ביותר, אשר על אף מקורותיה הקדומים צועדת עם הזמן, מתפתחת, מתעדכנת ומשתנה מידי תקופה. הקורסים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית מרתקת, מפתחת ומעשירה, והן למעוניינים להכשרה מקצועית מעמיקה ואיכותית, אשר תאפשר להם ליצור פסלים למכירה, ולהשתלב בעבודה בבתי חרושת ובתי מלאכה בתחום.

אם אתם מתעניינים בקורס פיסול, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בקורס ציור ורישום, קורס איור, קורס פיסול בנייר, לימודי תואר ראשון באמנות, ועוד מגוון קורסים נרחב מתחומי האמנות, העיצוב והיצירה. כמו כן, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורס טיפול באמנות ואולי אף בלימודי אדריכלות.

תנאי קבלה

בעוד חלק מלימודי הפיסול פתוחים בפני הקהל הרחב, ואין הם מציבים כל תנאי קבלה בפני המעוניינים להירשם ללימודים, קורסי פיסול אחרים עורכים מבחני קבלה ייעודיים, דורשים מהמועמדים להציג תיק עבודות, ומקיימים ראיונות קבלה אישיים, הבאים לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים.

קורסים מתקדמים בפיסול מיועדים, כמובן, רק לבעלי רקע וניסיון מעשי בתחום, או לבוגרי הקורסים הבסיסיים.

משך לימודים

משך לימודי פיסול משתנה בהתאם לעומק הקורס, היקפו ומטרתו: קורסים בסיסיים בתחום, המיועדים לפתוח צוהר אל עולם הפיסול המרתק ולהקנות לבוגרים כלים בסיסיים בלבד בתחום, נמשכים חודשים אחדים (ולעיתים אף מתקיימות סדנאות יצירה בנות שבועות ספורים), ואילו קורסים מעמיקים ומקיפים במיוחד בתחום יכולים להימשך כארבע שנים. בין שני קצוות אלו מתקיימים קורסים רבים, הכוללים כ-100 עד 300 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין חצי שנה לשנתיים.

אם אתם מתעניינים בלימודי פיסול ורוצים להירשם לקורס בתחום, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת – יש לנו חדשות טובות בשבילכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות קורסים בשעות אחר הצהריים והערב או בימי שישי בבוקר (לעיתים בנוסף ולעיתים במקום קורסי הבוקר "הרגילים"), כך שגם אתם סטודנטים או אנשים עובדים תוכלו להשתלב בקלות יחסית בלימודים מהנים, מעשירים ויצירתיים אלו.

נושאי לימוד

לימודי פיסול כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל התנסויות מעשיות מעשירות בעבודה עם חומרים שונים. לעיתים אף כוללים הלימודים סיורים מקצועיים מרתקים למוזיאונים ובתי יצירה שונים, ופגישה עם יוצרים מובילים מהתחום.

בדרך כלל כוללים הלימודים בקורס פיסול את הנושאים הבאים: מהו פיסול? ההיסטוריה של הפיסול, תבליט, שיטות ותהליכי עבודה עם חומרים שונים – חימר, קרמיקה, שעווה, גבס, חוטי ברזל, עיסת נייר ועוד, פיתוח חשיבה יצירתית, שימוש בצבעים, היכרות עם הציוד המשמש פסלים, עבודה עם הידיים, גימור ועיטור, פסיכולוגיה של האמנות, מסקיצה לפסל, התאמת החומר לפסל, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, מלווים בתרגולים שוטפים וסדנאות יצירה מעשירות.

תעודה

בוגרי לימודי פיסול, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיהם, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים (של הקורסים המעמיקים והמתקדמים בתחום) להשתלב בעבודה בבתי מלאכה ויצירה בתחום, לשמש כשוליות של פסלים מובילים, או ליצור במו ידיהם פסלים, להציג בגלריות ובתערוכות, ולמכור את יצירותיהם לכל המרבה במחיר.

סיכום

לסיכום, אם התברכתם בחוש אמנותי, וידיכם מעקצצות ברצון ליצור – למה שלא תשתלבו בלימודי פיסול – האמנות מרהיבת העין, המשלבת ישן עם חדש, רוח וחומר, ומאפשר לכם להפיח חיים ולתת צורה ממשית ליצירי הדמיון. תחום הפיסול מציע לכם מגוון עשיר במיוחד של קורסים שונים, המתאימים לכל רמה ולכל מטרה, כך שכל אחד יכול למצוא את הקורס העונה על צרכיו.

אז בואו ליהנות מלימודים יצירתיים, לימודים שאפשר למשש – בואו ללמוד בקורס פיסול.
איפה אפשר ללמוד קורס פיסול וקרמיקה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פיסול וקרמיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?