קורס טיפול באמנות

לימודי תרפיה באומנות

קורס טיפול באמנות
אם אתם מתלבטים בין לימודי טיפול לבין לימודי אמנות ויצירה – כנראה שלימודי תרפיה באמנות מיועדים עבורכם! לימודי טיפול באמנות, הזוכים לפופולאריות הולכת וגוברת בשנים האחרונות, יכשירו אתכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למטפל באומנות מקצועי ואיכותי, היכול לעזור, לקדם ולסייע למטופליו להתמודד ולהתגבר על שלל קשיים, בעיות והפרעות באמצעות כלים הלקוחים מעולם האמנות – ציור, פיסול וכדומה.

טיפול באמנות מאפשר גם לאנשים שביטוי מילולי אינו הצד החזק שלהם – לבטא עצמם בטיפול, ועל כן הוא מתאים במיוחד לילדים. אולם, גם אנשים בעלי יכולות גבוהות לביטוי מילולי יכולים להרוויח מטיפול ייחודי זה, המעודד ומעורר את הכוחות היצירתיים שבאדם, ועוזר לנו להתחבר ולבטא תכנים לא מודעים. בואו לקרוא מידע נוסף על קורס תרפיה באמנות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודי תרפיה באומנות מיועדים לכל מי שמעוניין בהכשרה איכותית בתחום ייחודי זה, המשלב בין עולם הטיפול לעולם האמנות והיצירה. אז אם אתם מעוניינים לסייע לאנשים רבים להתמודד ולהתגבר על מגוון בעיות, קשיים והפרעות רגשיות, חברתיות ואחרות – לימודים אלו מיועדים עבורכם.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים במקצועות הטיפול (פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית קלינית וכו'), כמו גם למורים (ובייחוד מורים לחינוך מיוחד), יוצרים ואמנים, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בשלל כלים יעילים חדשים.

אם אתם מתעניינים בלימודי תרפיה באמנות, אולי תגלו עניין גם בקורס דרמה תרפיה, קורס ביבליותרפיה, קורס פסיכודרמה וקורסים נוספים מתחומי הטיפול.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס תרפיה באומנות כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: סיום תואר ראשון רלוונטי (עדיפות לבוגרי תואר בפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, אמנות יצירה וכו'), השלמת שעות לימוד בתחומי האמנות וניסיון באמנות ויצירה ומעבר של ראיון אישי הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום טיפולי.

משך לימודים

הלימודים בקורס תרפיה באמנות הם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד, המכשירים את בוגריהם לעבודה טיפולית רבת אחריות – ועל כן אין לימודי התחום קצרים כלל וכלל – ובדרך כלל הם נמשכים שלוש שנים. לימודי תואר שני בטיפול באמנות נמשכים אף הם כשלוש שנים.

קורסים קצרים בתחום, אשר נועדו להקנות לחמורים ומטפלים שלל כלים מעולם הטיפול באומנות שיסייעו להם בעבודתם, נמשכים חודשים אחדים בלבד. אולם קורסים אלו אינם מכשירים את בוגריהם כמטפלים באומנות, אלא רק מספקים להם היכרות עם התחום וחלק מהכלים הנפוצים בו.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מפתחים ומעשירים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בלימודים – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודי יום ללימודי ערב (לעיתים אף ניתן להשתלב בלימודים בימי שישי בבוקר), כך שגם אם אתם עובדים (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס טיפול באמנות היא עשירה ומרתקת, והסטודנטים בקורס נהנים הן מרכישת ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק, והן מהשתתפות בשלל התנסויות מעשיות מעשירות – סדנאות יצירה, דינמיקה בקבוצה וכיו"ב. כן נהנים התלמידים מהכשרה מקצועית מעשית, הכוללת השתתפות בפרקטיקום – עבודה עם מטופלים במסגרות שונות (בתי חולים, בתי ספר, הוסטלים וכיו"ב).

בדרך כלל כוללים לימודי טיפול באומנות את התכנים הבאים: יצירת קשר עם המטופל, בניית יחסי אמון, יצירתיות, מטרות פעילות יוצרת, הערכה ושיפוט של אומנות, אסתטיקה, ביקורת, ביטוי ועיבוד רגשי באמצעות הכלים האמנותיים השונים, הציור ככלי מרפא, האומנות הפלסטית ככלי לטיפול, הנחיית קבוצות, מבוא ועקרונות הטיפול באמנות, חומרים בטיפול באמנות, דינמיקה קבוצתית, התפתחות ציורי ילדים, טכניקות התערבות בטיפול באמנות, טיפול באמנות עם מתבגרים, הדרכת הורים, תיאורי מקרה בטיפול באמנות ועוד.

תעודה

בוגרי קורס טיפול באומנות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת מטפל באומנות מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס טיפול באמנות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס טיפול באמנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?