קורס איור

לימודים יצירתיים לקריירה מוצלחת

קורס איור
האיור הוא יצירה ויזואלית המלווה טקסטים, ומיועדת להסביר את כוונתם, להקל על הבנתם ולהרחיב את משמעותם. האיור הוא מרכיב מהותי בספרי ילדים והמרכיב המרכזי בספרי הקומיקס, והוא אף נפוץ למדי בעולמות עיצוב האופנה והפרסום והשיווק – הן בעיצוב הלוגואים של החברות, הן בעיצוב מודעות ופרסומות. האיור אף משמש לפיתוח משחקי מחשב.

האיור, אשר לאורך ההיסטוריה התבצע, כמובן, באמצעים ידניים, שומר אמנם אמונים לעט והעיפרון, אך מנצל גם את הטכנולוגיות החדישות ואת התוכנות המתקדמות ביותר, על מנת ליצור את המיטב. בדומה ללימודי הציור והרישום, מיועדים לימודי איור לאנשים יצירתיים וכישרוניים, המלאים להט ותשוקה ליצור. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות אפשרויות הלימוד השונות ללימודי איור.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

האיור הוא אמצעי אמנותי אשר נועד, בעיקרו, ללוות טקסטים (מילוליים ובלתי מילוליים כאחד), אולם, פעמים רבות הוא תופס את מרכז הבמה – בספרי הקומיקס, לדוגמא, הוא נמצא בחזית, ואף קשה לדמיין את ספרי הילדים האהובים ללא האיורים המתבלים אותם בטעמים וצבעים כה רבים.

אפילו את ספרי העיון האוניברסיטאיים שאנו קוראים היינו מתקשים להבין ללא האיורים האינפורמטיביים המלווים אותם פעמים רבות, ובציור פשוט מסבירים ומבהירים לנו מידע מילולי רב. עולם הפרסום תלוי אף הוא בעבודתם הטובה של המאיירים, ואין כמו לוגו מוצלח בכדי לחרוט מוצר בזיכרון הלקוחות. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים המרתקים ומלאי היצירתיות בקורס איור.
 

קהל יעד

הלימודים בקורס איור מיועדים לאנשים יצירתיים וכישרוניים, המעוניינים בהעשרה אישית מרתקת או בהכשרה מקצועית איכותית, אשר תעזור להם להשתלב בעבודה בתחום.

קיים מגוון עשיר של קורסים בתחום האיור – קורסים המדגישים את האיור הידני ואת האיור בעזרת תוכנות ממוחשבות (איור דיגיטלי), קורסים המתמקדים באיור לעולם הפרסום וקורסים המתמקדים באיור קומיקס ואיור ספרים, קורסים למתחילים וקורסים למתקדמים, קורסים קצרים וארוכים – כך שאם תחום האיור מדבר אל ליבכם, ואחת היא מה היא מטרתכם, תוכלו למצוא את הקורס העונה בדיוק על מטרותיכם.

אם אתם מתעניינים בלימודי איור, אולי תמצאו עניין גם בקורס ציור ורישום, קורס רישום אקדמי, קורס תקשורת חזותית או לימודי תואר ראשון באמנות.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים בקורס איור משתנים בהתאם למטרת של הקורס, רמתו, והחלטת המכללות עצמן: חלק גדול מהקורסים בתחום פתוח בפני הקהל הרחב, וכל מי שחש משיכה לתחום – מוזמן לבוא וללמוד. קורסים אחרים, לעומת זאת, דורשים מהמועמדים להיות בעלי רקע וניסיון באיור, רישום או ציור, ולעיתים אף נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות.

כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד מקיימים ראיונות אישיים ומבחני קבלה מעשיים, על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

קורסי איור מתקדמים מיועדים, כמובן, רק לבעלי ניסיון מעשי בתחום (או בתחומים קרובים אחרים) או לבוגרי הקורסים הבסיסיים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס איור השונים משתנה בהתאם לעומקו של הקורס, היקפו ומטרתו (העשרה אישית או הכשרה מקצועית וגו').

רבים מהקורסים הבסיסיים בתחום כוללים בין 30 ל-60 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בהם נמשכים בין חודשיים לארבעה חודשים, ואילו הקורסים המעמיקים והמקיפים יותר כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים בין חצי לשנה.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודי איור, אך חוששים כי עקב סדר יומכם העמוס לא תוכלו לעשות כן, יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות קורסים המתנהלים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בלימודים המרתקים והמפתחים בשעות הנוחות להם ביותר, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

לימודי איור משלבים, בדרך כלל, בין מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לבין תרגולים שוטפים בשיטות איור שונות.

מובן כי נושאי הלימוד המדויקים משתנים בהתאם לאופי המדויק של הקורס, ואין דין הנושאים הנלמדים בקורס איור קומיקס לנושאים בקורס איור לפרסום, אך פעמים רבות כוללים לימודי איור את הנושאים והתכנים הבאים: תולדות האיור, הקשר בין האיור לטקסט, איור בעיפרון, איור בצבעי מים, בניית דמויות, בניית קומפוזיציה, איור קומיקס, איור ספרים, איור דיגיטלי – אילוסטרייטור ופוטושופ, איור פרסומי, זיבראש, תורת הצבע, טיפוגרפיה, איור לוגואים, איור לעיתונות, איור נטורליסטי, אינפוגרפיקה ועוד.

תעודה

בוגרי קורס איור, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו להשתלב הבוגרים כמאיירים מקצועיים במגוון מקומות עבודה – במערכות העיתונים ובאתרי האינטרנט, במשרדי פרסום, בסטודיואים לעיצוב ואיור וכיו"ב. כן יוכלו הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח סטודיו איור משל עצמם.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם מאמינים כי אין כמו ציור קטן וגירוי ויזואלי מעורר על מנת להבהיר (ולהרחיב) את משמעותו וכוונתו של טקסט, או על מנת להיחרט בזיכרון, אם התברכתם בכישרון, במחשבה יצירתית ובדמיון, ואם אתם מחפשים עבודה מרתקת בה יבואו מעלות אלו שלכם אלו לידי ביטוי – לימודי איור מיועדים עבורכם!

לימודים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למאייר המקצועי והאיכותי, ויתרמו רבות להעשרת עולמכם. אז בואו ליהנות מלימודים שתופסים את העין – בואו ללמוד בקורס איור.
איפה אפשר ללמוד קורס איור?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס איור
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?