קורס כתיבה עיתונאית

לימודים מרתקים והכשרה איכותית

קורס כתיבה עיתונאית
כתב העיתונות, הנמצא בחזית עולם התקשורת, הינו איש המקצוע העוסק באיסוף ידיעות חדשותיות, כתיבתן ,עריכתן והגשתם לפרסום בכלי התקשורת השונים. עבודתו של הכתב היא מרתקת במיוחד, שכן, פעמים רבות, אין הוא רק ספון במשרד ועוסק בניסוח הכתבה (ניסוח הכולל, לעיתים, אלמנטים מתחומי הכתיבה היוצרת), אלא אף יוצא לשטח, נפגש עם מקורות ועוסק בביצוע תחקירים שונים.

חשיבותם של העיתונאים לתפקוד המערכת הדמוקרטית רבה היא במיוחד, ועל כן הם זכו לכינוי "כלב השמירה של הדמוקרטיה", ואחד המדדים המעידים על מידת התקדמותה של מדינה הוא מידת החופש הניתנת לעיתונאים במדינה. אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בתפקידי המפתח בעולם העיתונות – תפקידי הכתבים – מומלץ כי תירשמו לקורס כתיבה עיתונאית. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי כתיבה עיתונאית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הכתיבה העיתונאית היא עולם ומלואו, בו כל כתב יכול לעסוק בתחומים הקרובים אל ליבו ופורטים על נימי נפשו – אם אתם מעוניינים בעבודה רבת סיכונים ואדרנלין – תוכלו להיות כתבי שטח ולסקר אזורי מלחמה, אם מסדרונות השלטון ומשחקי הפוליטיקאים מעניינים אתכם – תוכלו לשמש ככתבים מדיניים ופרלמנטריים, אם עולמות התרבות והאומנות מושכים את לבבכם – תוכלו לתפקד ככתבים תרבות, ואם סלבס "עושים לכם את זה" – תוכלו להיות כתבי רכילות.

כל אחד ואחת, אם כן, יכולים להתרכז בכתיבתם העיתונאית בדיוק במה שמעניין אותם, וליהנות מעבודה מרתקת ומרגשת, מלאת אתגר וסיפוק. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות מסלולי הלימוד השונים בקורסים להכשרת כתבי עיתונות.

קהל יעד

לימודי כתיבה עיתונאית מיועדים לאנשים כישרוניים ובעלי יכולת ביטוי מילולית גבוהה, המעוניינים להשתלב בעבודה בעולם העיתונות – המודפסת, המשודרת או האלקטרונית, או למעוניינים בהעשרה אישית בתחום מרתק זה, אשר תתרום רבות ליכולות ההבעה והכתיבה שלהם.

הלימודים מתאימים במיוחד למי שכבר עוסקים באחד ממקצועות הכתיבה – קופירייטרים, עורכי תוכן, פרסומאים, בוגרי קורס כתיבה יוצרת וכיו"ב, כמו גם לבוגרי תואר ראשון בתקשורת, המעוניינים להתמחות ולהתמקצע גם בסוג כתיבה זה.

כן מיועדים הלימודים לכתבי עיתונות מתחילים, המעוניינים לשפר את כישוריהם בתחום, כמו גם לעובדים נוספים ממערכת העיתון, המעוניינים להעמיק היכרותם עם עולם הכתיבה העיתונאית.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהקורסים לכתיבה עיתונאית פתוחים בפני הקהל הרחב ואין הם מציבים כל תנאי קבלה, קורסים אחרים מיועדים רק לבוגרי 12 שנות לימוד, ותואר ראשון מהווה יתרון משמעותי בקבלה. כמו כן, קורסים רבים דורשים מהמועמדים להציג תרגילי כתיבה, על פיהם נשפטת הקבלה ללימודים, ולעיתים אף נערכים ראיונות אישיים, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

משך לימודי כתיבה עיתונאית משתנה בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס: לצד קורסים קצרים יחסית, הכוללים בסביבות ה-50 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים כחודשיים-שלושה, וקורסים מעמיקים ומקיפים יותר, הכוללים בין 100 ל-300 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים כשלושה חודשים עד שנה, קיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, הכוללים לימודים של שנתיים – שלוש.

אם אתם רוצים להירשם ללימודים מרתקים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת – יש לנו חדשות מעולות עבורכם! רוב רובם של המכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים תוכלו למצוא את הזמן ליהנות מלימודים מעשירים אלו, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

קורס הכשרת כתבי עיתונות כולל מגוון עשיר של נושאי לימוד תיאורטיים ועיוניים מרתקים לצד שלל תרגולים בכתיבה והתנסויות מעשיות חווייתיות.

לימודי הכשרת עיתונאים כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: ההיסטוריה של העיתונאות, הידיעה העיתונאית - יסודות הכתיבה העיתונאית; כתיבת חדשות וידיעות ועריכתן; מלאכת נתינת הכותרות; סקירה היסטורית; שפת העיתונות כמוטיב חי ודינמי; ניתוח ביקורתי של עיתונים יומיים; התקשורת לסוגיה השונים בארץ ובעולם; שיקול הדעת של העורך; סייגי התקשורת: צנזורה, צנעת הפרט, דובר צה"ל ותקדימים; מקורות המידע העיתונאיים; יחסי ציבור ומניפולציה של מקורות מידע; ועוד.

תעודה

בסיום הקורס יהיו זכאים הבוגרים, אשרי יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס כתיבה עיתונאית יוכלו להשתלב במגוון משרות מרתקות ככתבים ותחקירנים במערכות העיתונים השונות, בתחנות הרדיו ובאתרי האינטרנט.

סיכום

לסיכום, אם אתם סקרניים מטבעכם, מחפשים תמיד אחר האמת, בעלי יכולת ביטוי מרשימה ורוצים להשתלב בעבודה מרתקת, מאתגרת ומלאת סיפוק, אשר רבים מהעוסקים בה רואים אותה כשליחות – לימודי כתיבה עיתונאית מיועדים עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לעיתונאי המקצועי והאיכותי, כך שמיד בסיומם תוכלו להשתלב בשלל העבודות המרתקות בתחום. אז אם אתם רוצים כי גם עליכם עוד יקראו בעיתון – בואו ליהנות מהלימודים בקורס כתיבה עיתונאית.
איפה אפשר ללמוד קורס כתיבה עיתונאית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס כתיבה עיתונאית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?