קורס יחסי ציבור ודוברות

לימודים מרתקים לקריירה רווחית

קורס יחסי ציבור ודוברות
תחומי הדוברות ויחסי הציבור (יח"צ) הם שני תחומים שונים אמנם, אך בעלי קווים משותפים רבים, שכן שניהם אחראים על תיווך בין האדם (או הארגון) המיוצג, לבין אמצעי התקשורת והקהל, אשר על דעתו מעוניינים להשפיע.

תחומי עיסוק דינאמיים, מרתקים ומאתגרים אלו הופכים למבוקשים במיוחד, שכן, המידע באמצעי התקשורת הופך זמין ומידי, ויכולתם לעצב את דעת הקהל רבה – ויש חשיבות גדולה לעיצוב תדמית חיובית ולניהול יחסים מקצועי ואיכותי עם גורמי התקשורת, על מנת שהאדם המיוצג (או הארגון) ישיג את מטרותיו. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, וברצונכם להשתלב בעבודה בעולם דינאמי ומרגש זה, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס דוברות ויחסי ציבור.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

יכולת התקשורת להשפיע ולעצב את דעת הקהל רבה היא, ובעידן האינטרנט, בו המידע הפך מידי וזמין יותר מאי פעם בעבר, ובו פיסת מידע יכולה להתפשט במהירות כאש בשדה קוצים, נודעת חשיבות רבה לקשר שמקיימים ארגונים שונים, כמו גם אנשים פרטיים בעלי תפקידים ציבוריים (או בעלי תדמית ציבורית), עם אמצעי התקשורת השונים - בעיתונות, בטלוויזיה, באתרי האינטרנט וכיו"ב.

אמצעי התקשורת הם אלו אשר דרכם יכולים האנשים והארגונים להעביר את המסרים אותם הם מעוניינים שישמע הקהל הרחב, והם אלו אשר דרכם ניתן להשפיע על דעת הקהל ולעצב אותה.

הדובר ואיש יחסי הציבור (יחצ"ן) הם אנשי המקצוע האחראים על תחומים אלו: הדובר אחראי על ייצוג הלקוח בפני כלי התקשורת, והיחצ"ן הוא זה אשר פועל (בדרך כלל באמצעות כלי התקשורת) על מנת להשפיע על דעת הקהל ולעצב אותה בצורה אשר תתאים למטרות הלקוח.

בימינו אנו, בהם לא רק ארגונים גדולים ופוליטיקאים מתהדרים בסוללת דוברים ויחצ"נים, אלא אף כמעט כל בוגר תכנית ריאליטי נעזר בשירותיהם הטובים, קיימת דרישה הולכת וגדלה לעובדים מיומנים בתחום, ועל כן מציעות מספר מכללות מובילות קורסים מעמיקים ומקיפים להכשרת דוברים ויחצ"נים איכותיים. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות לימודי תחום מרתק ודינאמי זה.

קהל יעד

הלימודים בקורס דוברות ויחסי ציבור מיועדים לכל המעוניינים להשתלב בתפקידים מרתקים אלו, בין אם ברשותם ניסיון בעבודה בתחום והם מעוניינים להתעדכן בחידושים האחרונים בו ולרכוש מיומנויות חדשות, ובין אם הם חסרי כל ניסיון מעשי בתחום.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי התקשורת ולבוגרי תואר ראשון בתקשורת, ללוביסטים, לעיתונאים, לפרסומאים ולמנהלים ובעלי עסקים פרטיים המעוניינים בכלים אלו על מנת לקדם את עסקיהם.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס יחסי ציבור ודוברות כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה, ובעלי תואר ראשון (או סטודנטים לתואר) זוכים, לעיתים קרובות, ליתרון משמעותי בקבלה. כמו כן, חלק ניכר מהמכללות בתחום מקיימות ראיונות קבלה, על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס יחסי ציבור ודוברות משתנה בהתאם לעומקם של הלימודים, היקפם ורמת ההכשרה לה זוכים הבוגרים. בדרך כלל כוללים לימודי דוברות ויחסי ציבור בין 90 ל- 150 שעות לימוד, והם נמשכים בין ארבעה חודשים לתשעה חודשים, לרב במתכונת של מפגש לימודים אחד בשבוע.

אם אתם מעוניינים ללמוד תחום מרתק זה, אך חוששים כי עבודתכם או לימודיכם, התופסים את מרבית שעות היום, ימנעו מכם את התענוג – יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק גדול מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים הנערכים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בקלות ובנוחות בלימודים המרתקים, בשעות והזמנים המתאימים להם ביותר.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס דוברות ויחסי הציבור כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאים מרתקים, ולעיתים קרובות גם השתתפות בפרויקט גמר (בהנחייתם של מרצים בכירים), המזכה את התלמידים בטעימה מהעבודה המעשית בתחום.

בד"כ כוללים לימודי דוברות ויח"צ את הנושאים הבאים: בניית תכנית יחסי הציבור, ניהול משברי תקשורת, בניית מסרים, הוצאת הודעות לעיתונות וקשר עם אנשי התקשורת, בניית תדמית, כלים מעשיים לתכנון וביצוע עבודת יחסי הציבור והדוברות, הכרת עולם התקשורת בישראל ובעולם, יחסי ציבור ודוברות בעולם הפוליטי, שיווק ופרסום ביחסי ציבור, פעילות בזירה המקוונת וברשתות החברתיות, לובינג, הופעה בפני קהל, בעיות אתיות הקשורים לעבודת הדובר ואיש היח"צ, תכנון וניהול מסיבות עיתונאים, ועוד.

תעודה

בוגרי קורס יח"צ ודוברות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, לרבות סיום מוצלח של פרויקט הגמר, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. לעיתים תעודת הגמר המוענקת לבוגרים הינה בשיתוף עם משרדי יחסי הציבור המובילים בארץ.

אפשרויות תעסוקה

אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני בוגרי קורס דוברות ויחסי ציבור כוללות מגוון נרחב של תפקידים מרתקים ומאתגרים: הבוגרים יכולים להשתלב בעבודות דוברות ויח"צ בעולם הפוליטי, הציבורי או הפרטי, ללוות אנשים פרטיים או מוסדות, ולבחור האם ברצונם לעבוד כשכירים באחד מהמשרדים הגדולים (או הקטנים) בתחום, או אם ברצונם לצאת לדרך עצמאית ולהתחיל לפעול כעצמאיים בתחום מרתק זה.

סיכום

לסיכום, אם תחום התקשורת שובה את לבבכם, וברצונכם בקורס מתקדם מעולם התקשורת, בו תלמדו כיצד לשלוט על התדמית התקשורתית של ארגונים ואנשים פרטיים, וכיצד ניתן לתרום לקידום, פרסום והוצאת שם טוב של לקוחותיכם –  קורס יחסי ציבור ודוברות מיועד עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם את מיטב הידע העדכני ביותר בתחום, כמו גם את שלל הכלים והמיומנויות הדרושים לאיש המקצוע האיכותי בעולם מרתק זה.
איפה אפשר ללמוד קורס יחסי ציבור ודוברות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס יחסי ציבור ודוברות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?