קורס בישול וטבחות

לימודים לכל טעם

קורס בישול וטבחות
אמנות הבישול (קולינריה, בלעז) הולכת וצוברת פופולאריות רבה בישראל: מסעדות יוקרתיות צצות כפטריות אחרי הגשם, תכניות בישול ממלאות את המסך הקטן וזוכות לרייטינג גבוה במיוחד, הרשתות החברתיות מתמלאות בתמונות מעוררות תיאבון, ושפים הופכים לסלבריטאים. אם גם אתם נמנים על חובבי הבישול, ומעוניינים להעמיק את היכרותכם עם התחום, לקבל שלל כלים ורעיונות, ואף להתמחות ולהתמקצע בו – כיום הדבר פשוט במיוחד:

מכללות רבות מציעות מגוון עצום של מסלולי לימוד בתחומי הטבחות, הבישול, המזון והשתייה, העונים על כל מטרה, עניין ותפריט בתחום: בין אם ברצונכם להשתתף בסדנת בישול איטלקי קצרה וממוקדת, או בהכשרה מעמיקה ומקיפה כטבחים מקצועיים – תמצאו קורס העונה על דרישותיכם. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי בישול, טבחות והכשרת שפים הגעתם למקום הנכון –בואו לקרוא מידע נוסף אודות קורס בישול וטבחות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודי טבחות ובישול מיועדים לכל חובבי אמנות הבישול באשר הם – בין אם ברצונם בהכשרה מקצועית יסודית אשר תכשיר אותם להשתלב במקצוע מבוקש זה, ובין אם ברצונם בהעשרה אישית מהנה, אשר תעמיק את ידיעותיהם בתחום ותקנה להם שלל כלים ומיומנויות להכנת מגוון מטעמים.

אם אתם מתעניינים בקורס בישול, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי המזון – קורס הכנת גבינות, קורס הכנת בירה, קורס שוקולטיירים, קורס אפייה וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס טבחות ובישול משתנים בהתאם לאופי הקורס ומטרתו – הסדנאות והקורסים הבסיסיים בתחום אינם כוללים, בדרך כלל, כל תנאי קבלה, ואילו הקורסים המקצועיים והמתקדמים (כקורס טבחות 05 להכשרת שפים, לדוגמא) מיועד רק לבוגרי קורסים בסיסיים בתחום, אשר צברו ניסיון בעבודה בתחום.

כמו כן, חלק מהמכללות אף דורשות מהמועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, ולעיתים אף נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס טבחות ובישול משתנה, כמובן, בהתאם לאופיו של הקורס, מטרותיו ורמתו: מגוון הקורסים בתחום הוא עצום, ועל כן קשה לתת הערכה מדויקת על אורכם של הקורסים השונים.

סדנאות בתחום כוללות, בדרך כלל, מפגשים אחדים בלבד, ואילו קורסים מעמיקים יותר נמשכים בין חצי לשנה.

על מנת לקבל הכשרה כשף, נדרש לעבור מסלול ארוך במיוחד, להשלים ארבעה קורסים בסיסיים, ולצבור ניסיון של 9 שנים בתחום.

כיוון שרבים מהנרשמים ללימודי בישול וטבחות הם אנשים עובדים, חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות מסלולי לימוד בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, במטרה להקל על המעוניינים להשתלב בלימודים.  

נושאי לימוד

נושאי הלימוד בקורס בישול וטבחות משתנים אף הם בהתאם לרמת הקורס, אופיו ומטרותיו, אך יסוד משותף לכל הקורסים בתחום הוא ההתנסות המעשית הנרחבת, הכוללת חגיגה לכל החושים – ולחוש הטעם בפרט.

בקורסים המקצועיים אף משתלבים התלמידים, בדרך כלל, בסטאז' (התמחות) במסעדות שונות, מטבחים של בתי מלון וכיו"ב.

בין הנושאים הנלמדים בחלק ניכר מהקורסים בתחום: מבוא לאמנות הבישול, הכרת כלי המטבח, בטיחות בעבודה, תברואה, תורת החומרים, שיטות בישול, מנות קלאסיות, עבודה עם סכינים, עיצוב מנות ודרכי הגשה, ועוד שלל נושאים בהתאם לאופיו ומטרתו של הקורס הספציפי.

תעודה

בוגרי קורס בישול, העומדים בהצלחה בדרישות הלימודים, זכאים לתעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו הם למדו. חלק מהקורסים בתחום אף מזכים את בוגריהם בתעודות בינלאומיות יוקרתיות ובתעודות המוכרות ע"י התאחדות השפים והקונדיטורים הישראלית.

קורסים להכשרה מקצועית בתחום (קורס טבחות) מזכים את בוגריהם בתעודת טבחות סוג 1 עד סוג 5 (שף), בהתאם לרמת הקורס. תעודות הסיווג המקצועי מוכרות ע"י משרד התמ"ת, והאוחזים בהן יכולים להשתלב בקלות יחסית בשלל העבודות הנדרשות בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אתם מוצאים את עצמכם מבלים זמן רב מול תכניות הבישול בטלוויזיה, ואתם נהנים לבלות במטבח ברקיחה והכנה של מנות חדשות (או ישנות ומוצלחות) – כנראה שהשתתפות בקורס בישול או סדנא בתחום הבישול היא בדיוק מה שאתם צריכים! קורסים אלו יקנו לכם שלל כלים ומיומנויות בתחום, ויעשירו אתכם בידע, מתכונים ורעיונות חדשים.

אז בין אם אתם מעוניינים להתמחות בבישול בריא, בהכנת מנות אסייתיות, איטלקיות, טבעוניות, מאפים או קינוחים (או כל תחום אחר באמנות הבישול) סביר להניח כי תמצאו קורס המתאים בדיוק למבוקשכם.

גם אם ברצונכם להשתלב בעבודה בתחום, ולכהן כטבחים במסעדות המובילות, או לפתוח קונדיטוריה עצמאית – תמצאו קורס אשר כמו "נתפר" במיוחד עבורכם. אז בואו ללמוד באחד מהקורסים בתחום – ולא תפסיקו ללקק את האצבעות.
איפה אפשר ללמוד קורס בישול וטבחות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס בישול וטבחות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?