קורס עיצוב בזכוכית

לימודי אמנות הויטראז'

קורס עיצוב בזכוכית
הזכוכית משמשת את בני האדם עוד מימי קדם – כבר באלף הרביעי לפני ספירת הנוצרים החלו תרבויות שונות באזורנו (בסוריה, מצרים ומסופוטמיה) לייצר זכוכית. במהלך אלפי שנים שחלפו מאז השתמש האדם בזכוכית ליצירת מגוון מוצרים (תכשיטים, בקבוקים, כלי אוכל, חלונות, יצירות אמנות ועוד) וניכר כי חשיבותה לתרבות האנושית רבה היא.

לימודי העיצוב בזכוכית, בדומה ללימודי עיצוב בחומרים נוספים (עיצוב בניירנפחות ועוד) הופכים פופולאריים יותר ויותר, שכן רבים מחפשים אפיקים שונים בהם הם יוכלו להביא לידי ביטוי את נטיותיהם האמנותיות והיצירתיות. אם גם אתם מתעניינים בלימודי עיצוב בזכוכית, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות הקורסים השונים בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי אמנות הזכוכית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הזכוכית, אשר, על פי האמונה הרווחת, זכתה לשמה עקב זכותה הטהורה, הינה חומר הנמצא בשימוש רב בתרבויות שונות, וכבר אלפי שנים מהווה הזכוכית חלק בלתי נפרד מהתרבות האנושית. חוקרים מסוימים אף מאמינים כי אברהם אבינו היה אומן זכוכית, ובתי הכנסת, כמו גם בתי הכנסייה, מעוטרים בהמוניהם ביצירות זכוכית מרהיבות עין, המציגות, פעמים רבות, דמויות מהתנ"ך ומהברית החדשה.

הזכוכית אף משמשת ליצירת חלונות, והחל מהמאה ה-20 משמשת הזכוכית אף למעטפת הבניינים (חשבו על גורדי השחקים הניו יורקים, או התל אביבים, העשויים זכוכית לכל גובהם, לדוגמא).

שימושיה הרבים של הזכוכית – הן לצרכים פרקטיים והן ליצירת אמנות, הקנו לה מקום של כבוד בתרבות האנושית, ולמעשה, קשה לדמיין את חיינו בעולם זה ללא קסמיה של הזכוכית.

אמנות הזכוכית הולכת וקונה לה מעריצים רבים בקרב הקהל הרחב (אפשר להיזכר בנהירה ההמונית לתערוכותיו של צ'יהולי, אמן הזכוכית האגדי, שהציג מיצירותיו בארץ לפני שנים אחדות) ורבים מבקשים ללמוד בעצמם את סודות היצירה בזכוכית.

ודאי תשמחו לשמוע כי יצירת אמנות בזכוכית אינה כה קשה כפי שניתן לחשוב, וכי תוך שבועות אחדים של לימודים בקורס עיצוב בזכוכית, תוכלו גם אתם ליצור יצירות זכוכית יפהפיות . להלן תמצאו שלל פרטים אודות אפשרויות הלימוד השונות בתחומי עיצוב הזכוכית.  

קהל יעד

הלימודים בקורס עיצוב בזכוכית מיועדים לאנשים יצירתיים, המעוניינים לקבל הכשרה איכותית בתחום יצירתי ייחודי ומרתק זה – בין אם לצורך פיתוח תחביב שיעשיר את עולמם, ובין אם לצורך התפתחות מקצועית בתחום ויצירת יצירות זכוכית אמנות לממכר.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומי העיצוב והיצירה השונים – פיסול, עיצוב בנייר, נפחות, נגרות וכדומה, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי והיצירתי שלהם.

תנאי קבלה

בדרך כלל, פתוחים הקורסים הבסיסיים ללימודי עיצוב בזכוכי בפני הציבור הרחב, ואין הם כוללים כל תנאי קבלה -  נטייה אמנותית, יצירתיות ותפיסה אסתטית הם כל שאתם זקוקים לו על מנת להירשם ללימודים.

קורסים מתקדמים בתחום מיועדים, כמובן, רק לבוגרי קורסים הבסיסיים, או לבעלי רקע וניסיון מעשי ביצירה בזכוכית.

משך לימודים

משך לימודי אמנות הזכוכית משתנה בהתאם לנושא הקורס ומטרתו. יחד עם זאת, ברוב רובם של הקורסים בתחום כוללים הלימודים בין 6 ל- 12 מפגשים (20 עד 50 שעות לימוד אקדמיות), הנערכים, בדרך כלל, במתכונת של מפגש אחד לשבוע.

אם אתם מעוניינים להירשם לאחד מהקורסים המרתקים בתחום, אך חוששים כי עקב סדר יומכם המלא והעמוס לא תוכלו לעשות זאת, יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע – חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים לכם בחירה בין קורסים בשעות הבוקר, בשעות אחר הצהריים או בשעות הערב, כך שכל אחד, לרבות אנשים עובדים וסטודנטים, יכול לבחור בזמנים הנוחים לו ביותר, וליהנות מלימודים יצירתיים אלו, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס עיצוב זכוכית כוללים, לצד הקניית הידע התיאורטי, שלל תרגולים והתנסויות מעשיות, אשר יכשירו אתכם בכל הכלים והמיומנויות ליצירת אמנות זכוכית מרהיבה. נושאי הלימוד משתנים בין קורס למשנהו, בהתאם לנושא הקורס. בין הקורסים הנפוצים בתחום:

קורס ויטראז' אמנותי – קורס שילמד אתכם את כל טכניקות הויטראז' (חיבור זכוכיות צבעוניות), ויכשיר אתכם ליצירת אהילים, עבודות תלת מימד ועוד.

קורס פיוזינג זכוכית חמה – בו תלמדו טכניקות להתכת זכוכית ויצירת קערות, תמונות ויצירות נוספות.

קורס ציור על זכוכית – שיכשירכם, כראוי לשמו, בטכניקות שונות לציור על זכוכית.

קורס פסיפס זכוכית – הכולל לימודי יצירת עבודות פסיפס על זכוכית, ובחל ממוסדות הלימוד, על משטחים נוספים (עץ, קרמיקה וכיו"ב).

קורס תכשיטי פיוזינג'– בו תלמדו ליצור תכשיטים ייחודיים ומרהיבים.

קורס חרוזי זכוכית וקורס עיצוב בזכוכית כללי.

תעודה

בוגרי לימודי עיצוב בזכוכית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד המלמד.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה בבתי יצירה ומפעלים לעיצוב יצירות זכוכית, או לצאת לדרך עצמאית ולנסות מזלם בייצור ליין עיצובי זכוכית משל עצמם.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים אשר יוציאו לאור את הנטיות האמנותיות שלכם, ואשר יכשירו אתכם בזמן קצר (בדרך כלל לא יותר משלושה חודשים) בכל הכלים והמיומנויות ליצירת יצירות אמנות מרהיבות עין מזכוכית – כל שעליכם לעשות הוא רק לבחור את תחום ההתמחות המושך אתכם ביותר (פסיפס זכוכית, תכשיטי זכוכית, ויטראז' אמנותי וכו') וליהנות מהכשרה מקיפה ומעמיקה בתחום. אז בואו ליהנות מלימודים עם סגנון – בואו ללמוד בקורס אומנות הזכוכית.
איפה אפשר ללמוד קורס עיצוב בזכוכית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיצוב בזכוכית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?