קורס עיצוב בנייר

לימודי יצירה בעיסת נייר

קורס עיצוב בנייר

עיסת הנייר (Paper Mache) היא חומר רך, נעים, גמיש ונוח לשימוש, המאפשר לנו ליצור, בקלות ופשטות, שלל יצירות אמנות נאות וכלים שימושיים שונים. עיסת הנייר היא אמנם אחד החומרים המרכזיים בעבודות היצירה והפיסול בעבודות בגני ילדים, אך גם מבוגרים רבים, וביניהם גם אמנים מפורסמים, משתמשים בחומר נפלא זה ליצירה ופיסול.

בדומה למרבית תחומי האמנות – הציור, האיור וכו', נדרש כשרון על מנת ליצור, אך בשונה מהרבה תחומי אמנות אחרים – הפיסול בנייר הוא קל במיוחד, וכל אחד יכול להוציא תחת ידיו יצירות נאות במיוחד. הפיסול בנייר אף מהווה דרך יצירתית במיוחד למחזור ניירות ותורם לאיכות הסביבה. בואו לקרוא פרטים נוספים אודות הלימודים בקורס פיסול בעיסת נייר.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מתכון להכנת עיסת נייר

קיימות שיטות רבות להכנתה של עיסת הנייר, ואת כל השיטות הנפוצות תלמדו בקורסים בתחום, אולם, אם אתם לא יכולים להתאפק, להלן נספק לכם כאן "מתכון" קטן להכנה של עיסת הנייר.

ראשית, יהיה עליכם להכין את הציוד הנדרש – נייר (ניתן להשתמש בנייר עיתון או דפי טיוטה – כדאי להשתמש בנייר אותו מעוניינים למחזר, ולא, חלילה, בנייר חדש ונקי), מים, מספריים, כוס קמח ומעט מלח.

לאחר שהשגנו את הציוד, ניתן להתחיל במלאכת ההכנה: נרתיח בסיר כליטר מים ובינתיים, עד שהמים רותחים, נערבב את המלח והקמח עם חצי ליטר מים פושרים. לכשנסיים לערבב, והמים בסיר ירתחו אף הם, נוסיף את התערובת שיצרנו למים הרותחים, נעביר לאש קטנה, ו"נבשל" את התערובת במשך ארבע דקות – עד לקבלת תערובת אחידה וחלקה.

נכבה את האש ונניח לתערובת להתקרר מעט, ובינתיים נגזור (או נקרע) את הנייר. ניקח את גזרי הנייר, נטבול אותם בתערובת ונדביק איפה שאנחנו רוצים. נדאג להדביק שתי שכבות לאורך כל היצירה עליה אנו עובדים, ניתן לה להתייבש – וזהו! הצלחנו ליצור פסל מעיסת נייר!

קהל יעד

הלימודים בקורס פיסול בעיסת נייר מיועדים לכל המחפשים אפיק חדש, מהנה ופשוט יחסית לביטוי אמנותי ויצירתי. הלימודים מתאימים לבני כל הגילאים – לילדים, נוער ומבוגרים, ולכל המעוניינים להעשיר את עולמם האישי ולמלא את שעות הפנאי שלהם בתחביב יצירתי ומלא קסם.

הלימודים מתאימים במיוחד למורים וגננות, המעוניינים להשתמש בכלי יצירתית נפלא זה במהלך עבודתם.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס פיסול בעיסת נייר, אולי תמצאו עניין גם בקורס פיסול, קורס ציור ורישום, קורס נגרות, קורס סידור פרחים וקורסים נוספים מתחום האמנות, העיצוב והיצירה.

תנאי קבלה

לימודי עיצוב בנייר אינם מציבים, בדרך כלל, כל תנאי קבלה, והם פתוחים לקהל הרחב – כל החפץ בלימודים מהנים, חווייתיים ומעשירים בתחומי האמנות, העיצוב והיצירה– מוזמן לבוא וללמוד.

ודאי תשמחו לדעת כי הקורסים השונים בתחום מתחלקים לפי קבוצות הגיל, ולצד קורסים לילדים ונוער, תמצאו גם קורס פיסול בעיסת נייר המיועד למבוגרים בלבד.

קורסים מתקדמים לעיצוב ופיסול בנייר מיועדים, כמובן, לבוגרי הקורסים הבסיסיים או לבעלי ניסיון מעשי בתחום.

משך לימודים

לימודי עיצוב ופיסול בעיסת נייר אינם נחשים ללימודים ארוכים במיוחד ולרוב הם כוללים בין 10 ל-40 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני כשניים עד שניים עשר מפגשים. לרב מתנהלים הקורסים בתחום במתכונת של פגישה אחת לשבוע, אולם יש גם קורסים הכוללים שניים או שלושה מפגשים בשבוע.

אם גם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מהנים ומלאי חדוות יצירה אלו, אך חוששים כי לא תמצאו זמן פנוי לכך – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: חלק גדול מהמכללות בתחום מציעים קורסים המתנהלים בשעות אחר הצהריים והערב, לצד הקורסים "הרגילים" של שעות הבוקר, כך שכל אחד – גם אנשים עובדים, סטודנטים עסוקים והורים טרודים, יכולים למצוא זמן בו הם יוכלו ליהנות מלימודים מרתקים אלו.

מתכונת לימודים

הלימודים בקורס פיסול בעיסת נייר מתקיימים, בדרך כלל, בקבוצות קטנות של עד עשרה משתתפים (ולעיתים קרובות הרבה פחות) כך שכל משתתף ומשתתפת זוכים לליווי והדרכה אישיים מצד מדריכי הקורס, ויכולים להתקדם בקצב האישי שלהם.

נושאי לימוד

לימודי עיצוב בנייר יכשירו אתכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת לפסל וליצור חפצי נוי שונים וכלים שימושיים רבים מעיסת הנייר. כמובן כי חלקו המרכזי של הקורס מוקדש לעבודה יצירתית מעשית, אולם לצידה יזכו התלמידים לקבל גם רקע עיוני לעבודת הפיסול בנייר (בחלק מהמכללות).

בין הנושאים והתכנים הנלמדים בחלק גדול מהקורסים לפיסול בעיסת נייר: טכניקות שונות להכנת עיסות נייר, פיסול על ידי עבודה בשכבות, פיתוח חשיבה יצירתית, טכניקות צביעה ועיטור, יצירת כלים שימושיים, יצירת פסלים וחפצי נוי, הוספה של פריטים ואביזרים מחומרים נוספים, חשיבות המחזור, ועוד מגוון נושאים, אשר יהפכו גם אתכם ל"מומחים" בפיסול בעיסת נייר.

תעודה

בוגרי לימודי פיסול בנייר יקבלו תעודת השתתפות בקורס מטעם מוסד הלימודים, אולם, חשוב מכך – הם יזכו לקבל את כל היצירות אותם יצרו במהלך הקורס.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים אפיק חדש לביטוי אמנותי אישי, אם אתם מעוניינים להתחיל ליצור בקלות ופשטות מחומרים המצויים בביתו של כל אחד, אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד ליצור שלל יצירות אמנות מרהיבות וכלים שימושיים רבים, וכל זאת תוך תרומה לשמירה על איכות הסביבה – לימודי פיסול ועיצוב בעיסת נייר מיועדים בדיוק עבורכם!

בואו ליהנות מלימודים מלאי כיף וקסם, ולהתחבר הן לאמן היוצר והן לילד השוכן עמוק בתוככם – בואו ללמוד בקורס פיסול בנייר.
איפה אפשר ללמוד קורס עיצוב בנייר?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עיצוב בנייר
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?