קורס צורפות

לימודי עיצוב תכשיטים

קורס צורפות
תכשיטים משכו את לב האדם מאז ומעולם, וכמעט כל התרבויות העתיקות עסקו בייצור ועיצוב תכשיטים. התנ"ך, כמו גם המיתולוגיות השונות, מלא באזכורים לתכשיטים שונים, וענידת התכשיטים, מעבר לערכה האסתטי, היוותה מאז ומעולם סמל לעושר ומעמד. במהלך אלפי השנים של התפתחות עבודת הצורפים, עודכנו, כמובן, שיטות העבודה, בהתאם לחידושים הטכנולוגים של כל תקופה ותקופה, אולם, בד בבד, נשמרו גם חלק ממסורות העבודה העתיקות.

אם גם אתם מעוניינים ללמוד את כל סודות ענף הצורפות והתכשיטנות, ולעסוק ביצירת ועיצוב תכשיטים להנאתכם, או כמשלח יד רווחי, תוכלו לפנות ללימודי צורפות, המוצעים לכם על ידי מיטב המכללות. בעמוד זה תוכלו למצוא פרטים רבים אודות לימודים אמנותיים ויצירתיים אלו – בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי תכשיטנות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

מזה כששת אלפים שנים, כך על פי חוקרים שונים, טורח האדם על הכנת תכשיטים, ורבים נוהגים להתקשט בהם. התכשיטים, העשויים, בדרך כלל, ממתכות יקרות, דוגמת זהב וכסף (או לכל הפחות, ממתכות הנראות יקרות), ומשובצים, לעיתים, באבני חן, אינם רק קישוט אסתטי יפה, אלא אף מסמלים מעמד חברתי, ויכולים לשמש כקמע.

תכשיטים שונים אף מסמלים מעמדות דתיים ונושאי תפקידים (כגון החושן של הכוהנים במקרא, או, להבדיל, הטבעות ששימשו מלכים לחתום על פקודותיהם).

עבודת הצורפות והתכשיטנות הינה עבודה מורכבת ומרתקת, המשלבת בין שיטות מסורתיות לטכנולוגיות מתקדמות, ומערבת יצירתיות רבה, ומהווה, למעשה, אמנות לכל דבר ועניין.

כיוון שהביקוש לתכשיטים יפים ואיכותיים הינו גבוה, וההיסטוריה מלמדת אותנו כי סביר להניח שהאדם לא יוותר על תכשיטיו במהרה, רבים מבקשים ללמוד תחום זה, המשלב ביטוי יצירתי, הנאה ואפשרות לפרנסה טובה.

בכדי להתמקצע בתחום, כל שעליכם לעשות הוא להירשם לקורס ללימודי תכשיטנות וצורפות, אשר יקנה לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס עיצוב תכשיטים.

קהל יעד

לימודי צורפות ותכשיטנות מיועדים לאנשים יצירתיים, המעוניינים בידע, כלים ומיומנויות בייצור ועיצוב תכשיטים – בין אם ברצונם בהעשרה אישית מרתקת ורכישת תחביב מהנה, ובין אם לצורך בהשתלבות בעבודה בתחום.

אם אתם מתעניינים בקורס עיצוב תכשיטים, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בקורסים נוספים בתחומי היצירה והעיצוב – קורס עיצוב בזכוכית, קורס פיסול וקרמיקה, קורס נפחות, קורס שיבוץ אבני חן ואחרים.   

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי עיצוב תכשיטים משתנים בהתאם לרמתו של הקורס ומטרתו. בדרך כלל הקורסים הבסיסיים בתחום אינם מציבים בפני הבוגרים כל תנאי קבלה, ואילו קורסים מתקדמים יותר נועדו רק לבעלי ניסיון מעשי או לבוגרי הקורסים הבסיסיים. לעיתים הקבלה לקורסים מתקדמים כרוכה בהצגת תיק עבודות. כמו כן, חלק מהמכללות מקבלות אל שורותיהן רק מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס צורפות ותכשיטנות משתנה בהתאם לעומק הלימודים והיקפם, רמת הלימודים (קורס בסיסי או מתקדם) וההכשרה הניתנת לבוגרים (הכשרה מקצועית או העשרה אישית בלבד).
 
חלק ניכר מהקורסים הבסיסיים בתחום, אשר נועדו בעיקר להעשרה אישית, כוללים כ-30 עד 50 שעות לימוד אקדמיות, וקורסים בסיסיים מקיפים יותר, המכינים את בוגריהם ללימודים מתקדמים, כוללים בסביבות ה-100 שעות לימוד אקדמיות.

קורסים מתקדמים בתחום, המיועדים רק לבעלי ניסיון או לבוגרי הקורסים הבסיסיים, כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל 150 שעות לימוד אקדמיות. הקורסים המקצועיים הבסיסיים, המזכים את בוגריהם בתעודה מטעם משרד התמ"ת, כוללים כ-300 שעות לימוד אקדמיות לערך.

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים יצירתיים ומרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם זאת, יש לנו חדשות מעולות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות לכם לבחור בין מסלולי לימוד בשעות הבוקר לבין מסלולי לימוד בשעות אחר הצהריים והערב, כך שתוכלו להשתלב בלימודים בקלות ונוחות וללא צורך לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

לימודי צורפות ותכשיטנות כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, ולצדם, כמובן, התנסות מעשית רבה בעבודת התכשיטנות על כל שלביה.

הלימודים בקורס תכשיטנות בסיסי כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: יסודות הצורפות, מונחים בסיסיים בתחום, הכרת כלי העבודה, הכרת המתכות השונות, טכניקות הלחמה, ניסור, פיצור, שימוש בפרייזר, תהליכי גימור ועוד.

בקורסים המתקדמים בתחום נלמדים, בדרך כלל, התכנים הבאים: בניית בתי אבן לשיבוץ אבנים, חיבורים קרים, יצירת טקסטורות, צריבת מתכות, תבליט, עיצובים מורכבים ומתקדמים, פיתוח היצירתיות האישית, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי לימודי תכשיטנות וצורפות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם, ובהתאם לרמת ההכשרה אותה קבלו (בסיסית או מתקדמת).

בוגרי הקורסים המקצועיים והמקיפים בתחום, יוכשרו כצורפים מקצועיים, ויהיו זכאים בסיום הלימודים לתעודה נוספת מטעם משרד התמ"ת (משרד הכלכלה).

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים בקורסים המקיפים והמעמיקים בנושא יוכלו להשתלב בעבודה בתחומי התכשיטנות והצורפות - כשכירים בבתי מלאכה וסטודיואים לייצור ועיצוב תכשיטים, או כעצמאיים בעלי עסק פרטי לעיצוב תכשיטים.

סיכום

לסיכום, אם אתם בעלי נטייה יצירתית, חובבי אופנה, אקססוריז ותכשיטים, ואתם מחפשים לימודים שיעשירו את עולמכם, ואף יפתחו בפניכם פתח להשתלבות בעבודה מרתקת ורווחית – לימודי צורפות ותכשיטנות מיועדים עבורכם.

בואו ללמוד את סודות יצירת התכשיטים ולהכיר מקרוב את העולם המופלא של הצורפות, המשלב מסורות עתיקות עם טכנולוגיות מתקדמות. אז בואו ליהנות מלימודים נוצצים – בואו ללמוד בקורס תכשיטנות.
איפה אפשר ללמוד קורס צורפות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס צורפות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?