קורס נפחות

לימודי יצירה בברזל

קורס נפחות
הנפחות (חרשות ברזל) היא אמנות ואומנות המתכת, בה לוקח האומן מתכות שונות (בעיקר ברזל ופלדה) ובאמצעות חימום ובעזרת כלים ייעודיים (פטיש, סדן וכו'), מעצב את המתכת כאוות נפשו ויוצר שלל יצירות מופלאות – פסלים וחפצי נוי, רהיטים ושערים, כלי בישול ומאכל ועוד. ההיסטוריה של הנפחות היא בעלת שורשים עתיקים, וקשה לדמיין את התפתחות התרבות האנושית ללא עבודתם החשובה של הנפחים.

עבודת הנפחות הינה פיזית יותר מעבודות אמנות אחרות, כגון פיסול או ציור, והיא דורשת, מלבד יצירתיות, תפיסה אסתטית ויכולת אמנותית גם יכולת טכנית טובה, ועל כן מזכירה במעט את עבודת הנגרות. אם גם אתם מתעניינים בלימודי יצירה בברזל – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא אודות מידע נוסף אודות לימודי נפחות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

קורס נפחות מקנה את כל הידע המעשי והעיוני הנדרש על מנת ליצור מחתיכות מתכת גולמיות - כלים שימושיים או יצירות אומנות יפהפיות.

לימודי נפחות מפגישים אותנו עם חומרי הברזל והפלדה, מציגים בפנינו את תהליך העבודה עימם (חימום, כיפוף, חישול וכו') ואת כלי העבודה המשרתים אותנו בתהליך (פטיש, אזמל ועוד). לאחר למידת טכניקת העבודה הבסיסית, ניתן להתחיל ולצור חפצי נוי, כלי עבודה ואף רהיטים, וליהנות מהליך יצירתי ייחודי.

קהל יעד

הלימודים בקורס נפחות, יצירה, עיצוב ופיסול בברזל מיועדים לאנשים יצירתיים, בעלי יכולת טכנית ומשיכה לאמנות ועיצוב, המעוניינים להכיר מקרוב או להתמחות בתחום אמנותי מרתק וייחודי זה, וללמוד ליצור שלל יצירות אמנות, חפצי נוי וכלים שימושיים.

בין אם אתם מעוניינים בהעשרה אישית מרתקת ורכישת תחביב מענג, ובין אם אתם מעוניינים בהכשרה מקצועית איכותית ומעמיקה שתעזור לכם ליצור יצירות מקצועיות בברזל ומתכות נוספות – תוכלו למצוא קורס נפחות העונה על צרכיכם.

חשוב לדעת כי עבודת הנפחות אמנם אינה מצריכה מכם כוח רב ושרירים, אך היא בהחלט מלווה בחום לוהט וברעש, ועל כן אין הלימודים מתאימים לסובלים מרגישות מוגברת לחום או רעש.

אם אתם מתעניינים בלימודי נפחות, ייתכן כי תמצאו עניין גם בקורס רתכות, קורס פיסול, קורס נגרות וקורסים נוספים מתחומי האמנות והיצירה.

תנאי קבלה

חלק מהקורסים ללימודי נפחות מיועדים לקהל הרחב ולבני כל הגילאים ואין הם מציבים כל תנאי קבלה, ואילו חלק אחר מהקורסים בתחום מגבילים את גיל המשתתפים (בדרך כלל החל מגיל 16 או 18), ולעיתים אף נדרשים המועמדים לעבור ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים.

הקבלה לקורסי נפחות מתקדמים מיועדת, כמובן, רק לבעלי ניסיון מעשי בתחום או לבוגרי הקורסים הבסיסיים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס יצירה בברזל משתנה בהתאם למטרת הלימודים: סדנאות הנפחות, המיועדות לפתוח צוהר אל עולם יצירתי מרתק זה, כוללות בדרך כלל שעות לימוד ספורות בלבד, ולעיתים ניתן ליהנות מלימודים מרתקים הנמשכים רק יום אחד.

קורסים מעמיקים יותר, המכשירים את המשתתפים בכלים הבסיסיים בתחום, כוללים בין 30 ל- 60 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים בין חודשיים לארבעה חודשים. קורסים מתקדמים בתחום, המיועדים לבוגרי הקורסים הבסיסיים, נמשכים גם הם, בדרך כלל, כ-50 שעות לימוד אקדמיות פחות או יותר. מסלולי הכשרה מקצועיים, מקיפים ומעמיקים במיוחד בתחום כוללים לימודים בני שנה ואף יותר.

אם גם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מרתקים ומלאי חדוות יצירה אלו, אך חוששים כי לא תמצאו פנאי לכך, עקב סדר יומכם העמוס – יש לנו חדשות מעולות עבורכם! חלק מהמכללות מציעות קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים ליהנות מהלימודים המעשירים בזמן המתאים להם ביותר.

יתירה מכך – לעיתים ניתן לתאם את שעות הלימודים ומועדיהם ישירות מול המכללה, כך שלא תצטרכו לוותר ולו על יום עבודה או לימודים אחד.

נושאי לימוד
לימודי נפחות ויצירה בברזל כוללים שלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, אך הדגש המרכזי בלימודים אלו הוא, כמובן, ההתנסות המעשית החווייתית והעבודה היצירתית בה משתתפים התלמידים.


 
בד"כ כוללים לימודי יצירה בברזל את התכנים הבאים: יסודות הנפחות, עבודת חרש הברזל, טכניקות עבודה בסיסיות ומתקדמות, הכרת התנור והאש, כלי הנפחות המרכזיים – פטיש, סדן, מלקחיים ואזמל, כללי זהירות ובטיחות והכרת ציוד הבטיחות – משקפי מגן, אטמי אוזניים, סינר עור, יסודות הריתוך, הלחמות, חוזק חומרים, חיסום, מטרולוגיה, פיצול וחיתוך, כיפוף, ניקוב חורים,  יצירת חפצי נוי ופסלים, יצירת רהיטים, ועוד מגוון נושאי לימוד, המלווים בתרגולים שוטפים ובהדרכה צמודה של טובי המדריכים והיוצרים בתחום.

תעודה
בוגרי קורס נפחות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.


 

אפשרויות תעסוקה
בוגרי הקורסים המעמיקים והמקצועיים בתחום יוכלו להשתלב בעבודה בסדנאות ליצירה בברזל או לעבוד באופן עצמאי ולמכור את יצירותיהם השונות.


 

סיכום
לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים מלאי יצירתיות, בהם תזכו לצור צורות במתכות שונות, וליצור חפצי נוי, פסלים וחפצים שימושיים – רהיטים, כלי אוכל ועוד – לימודי נפחות יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי להט יצירה – בואו ללמוד בקורס נפחות והיצירה בברזל.


איפה אפשר ללמוד קורס נפחות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס נפחות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?