קורס בימוי

ביימו לעצמכם עתיד מוצלח

קורס בימוי
הבמאי הינו אחד מבעלי התפקידים החשובים ביותר בהפקת יצירות קולנועיות, טלוויזיוניות ותיאטרוניות, ויש שיגידו כי הבמאי הוא נושא התפקיד החשוב ביותר. תפקידו של הבמאי הוא להפוך את הטקסט הגולמי ליצירה אומנותית הראויה לעלות על המסך (או הבמה), ותחומי אחריותו רבים מספור.

כיוון שעבודת הבמאי הינה מורכבת וחשובה עד בלי די, על מנת להתמחות בתחום רצוי להירשם ללימודים, אשר יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בו. על אף כי אין במאים מחויבים ללמוד את תחומם, ולכאורה ניתן לעסוק במקצוע באופן עצמאי, ללא כל הכשרה, רוב רובם של הבמאים הישראלים בימינו הם בוגרי לימודי קולנוע, תיאטרון או קורסי בימוי. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס בימוי.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

לבמאי חשיבות  גדולה מאד בהצלחתה של יצירה מומחזת, הן במדיום הקולנועי והטלוויזיוני והן בתיאטרון. הבמאי הינו המופקד הבלעדי על הפיכתו של טקסט לכדי תוצר אומנותי באומנות הבמה, והוא אחראי על תחומים רבים כגון צילום, עריכה, עמידה על במה, תאורה ועיצוב אומנותי.

עבודת הבימוי, כפי שנלמדת בקורס בימוי, הינה עבודה קשה הנעה על הגבול שבין חלום ומציאות: מחד לבמאי חזון אודות הדרך בה צריכה היצירה להראות ומאידך הוא נתקל בקשיים רבים כגון קשיי תקציב והתמודדות עם אנשי מקצוע בעלי רצונות עצמאיים.

לימודי בימוי מפגישים את חניכיהם עם טכניקות עבודה שונות ומגוונות אשר ייקלו עליהם את ההתמודדות עם קשיי המציאות ויאפשרו להם לביים מחזות, סרטים ויצירות נוספות באופן היצירתי והמקצועי ביותר שניתן.

אז אם גם אתם רוצים להשתלב בעולם המסעיר של היצירה הקולנועית והתיאטרונית – לימודיהבימוי מיועדים עבורכם. בואו לקרוא על אפשרויות הלימוד בתחום, אשר יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, ויפתחו בפניכם את האפשרות להשתלב בעולמות תעסוקה מרתקים ומאתגרים אלו.

קהל יעד

לימודי בימוי מיועדים לאנשים יצירתיים, בעלי חוש אסתטי מפותח, חובבי תרבות ואומנות, המעוניינים להשתלב בעולם המרתק של העשייה הקולנועית, התיאטרונית או הטלוויזיונית, או בתעשיית הסרטונים והסרטים האינטרנטית.

אם אתם מתעניינים בקורס בימוי, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בקורס הפקה, קורס קולנוע, קורס משחק, או בקורסים אחרים מתחומי האומנות והיצירה.

תנאי קבלה

בעוד חלק מהקורסים ללימודי בימוי אינם מציבים בפני המועמדים כל תנאי קבלה, קורסים אחרים מקבלים לשורותיהם רק בוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים יש דרישה לתעודת בגרות מלאה) אשר יעמדו בהצלחה בריאיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

כמו כן, בחלק מהמכללות (בעיקר בקורסים בתחום הבימוי התיאטרוני), דורשים מהמועמדים להיות בעלי היכרות ורקע עם עולם היצירה התיאטרונית.

משך לימודים

משך לימודי בימוי משתנה בהתאם לעומקם, היקפם ומטרתם של הלימודים: קיימות סדנאות בימוי קצרצרות, הכוללות כשלושה עד שבעה מפגשים, ונמשכות בין חודש לחודשיים, ומקנות לבוגריהם היכרות בסיסית עם תחום מרתק זה. קורסים מקיפים ומעמיקים יותר בתחום, המציידים את בוגריהם בידע רב ובשלל כלים ומיומנויות בתחום, נמשכים בסביבות השנה, ולעיתים אף יותר.

אם גם קורסים מעמיקים אלו אינם מניחים את דעתכם, ואתם מחפשים לימודים מעמיקים ומקיפים במיוחד, ייתכן כי מה שמתאים לכם ללמוד זה תואר ראשון בקולנוע.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים בקורס בימוי, אך חוששים כי עקב לוח הזמנים הצפוף שלכם, המלא בעבודה ולימודים, לא תוכלו לעשות זאת – יש לנו חדשות משמחות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות מסלולי לימוד נוחים במיוחד, הכוללים מפגש אחד בשבוע בלבד, בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בקלות בלימודים, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס בימוי כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, כמו גם שלל התנסויות מעשיות חווייתיות ומפתחות, דוגמת השתתפות בסדנאות אומן, שלל סדנאות מעשיות מעשירות וכיו"ב.

נושאי הלימוד בקורס בימוי תלויים, כמובן, גם בהכשרה הספציפית הניתנת בקורס (אין דין לימודי הקולנועי כדין לימודי הבימוי התיאטרוני, לדוגמא).

בין הנושאים הנלמדים, בד"כ, בקורס בימוי: בחירת הסיפור, תולדות הקולנוע, קריאה וניתוח תסריטים, תחקיר,  ניהול השיחה במחזה, דמויות, שליטה בחלל ובזמן, ליהוק שחקנים, עבודה עם צוות, יסודות הצילום, מעברים בין שוטים, זוויות צילום עבודה עם צלם, תאורה, סאונד, עלויות, עבודה עם מפיק, משחק מול מצלמה, עיצוב חזותי של סט, ניהול זמן, עריכה, עיצוב תלבושות, פיתוח חשיבה יצירתית, ועוד מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד מרתקים ותרגולים מעשיים מפתחים.

תעודה

בוגרי קורס בימוי, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל עבודות מרתקות בתעשיות הקולנוע והטלוויזיה, בחברות הפקה, ובעולם התיאטרון. בימינו, בהם האינטרנט מציע שלל אפשרויות לפרסם את יצירותיכם במינימום השקעה כספית, עומדות בפני הבוגרים האופציות לדרך עצמאית, ולבימוי והפקה של סרטון משל עצמם, שאולי יהיה הלהיט הוויראלי הבא.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים לימודים יצירתיים במיוחד, אשר יקנו לכם אפשרות להשתלב בעולמות התעסוקה המרתקים, הדינאמיים והסוערים של הקולנוע, הטלוויזיה והתיאטרון – לימודי בימוי מיועדים עבורכם. בואו ליהנות מלימודים שיעוררו את כוחותיכם היצירתיים, ושיכשירו אתכם בידע, כלים ומיומנויות לבמאי המתחיל – בואו ללמוד בקורס בימוי.
איפה אפשר ללמוד קורס בימוי?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס בימוי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?