קורס קולנוע

למי שרוצה לחיות בסרט

קורס קולנוע
הקולנוע הוא, ככל הנראה, האמנות הפופולארית ביותר, וזאת על אף שהיא האמנות החדשה מבין שבעת האומנויות הנכללות ברשימה (שכן הארכיטקטורה, המוסיקה, השירה, הפיסול, הציור והריקוד קדמו לקולנוע במאות, אם לא באלפי, שנים). מידי שנה רואים אור אלפי סרטים חדשים בכל רחבי העולם, ומיליונים רבים נוהרים לבתי הקולנוע (או מסתפקים בטלוויזיה שבביתם) על מנת לצפות ביצירות הקולנועיות החדשות.

הקסם הקולנועי אינו פשוט להגדרה, אולם ברור כי תחושת המציאות שהוא משרה על הצופים, מקלה מאד על החיבור הרגשי של הצופים לסרט, לעלילתו ולגיבוריו. אם אתם נמנים על המיליונים שהקולנוע מושך את ליבם – סביר להניח כי תיהנו מאד מלימודים בקורס קולנוע, קורס מרתק המקנה למשתתפיו היכרות מעמיקה עם אמנות זו.  בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי קולנוע במכללות המובילות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הקולנוע, המורכב מצירוף של המילים קול ותנועה, מושך את ליבם של רבים כבחבלי קסם, והפופולאריות של סרטי הקולנוע מרקיעה שחקים. כיום, כאשר (כמעט) כל אחד יכול לצפות בכל סרט בו חשקה נפשו במערכת הקולנוע הביתית המשוכללת, הועם מעט זוהרם של אולמות הקולנוע, אך תעשיית הסרטים ממשיכה להנפיק לנו להיטים רבים מידי חודש בחודשו, ולגלגל מיליארדים של דולרים בכל רחבי העולם.

אמנם אין צורך להיות קולנוען מומחה בכדי ליהנות מצפייה בסרט, אך, בדומה לאמנויות אחרות, הבנה ומומחיות מקנות רובד נוסף להנאה ואף מגבירות אותה, ועל כן, אם אתם חובבי קולנוע "אמיתיים" מומלץ מאד כי תירשמו ללימודים בקורס קולנוע – אשר יקנה לכם ידע, כלים ומיומנויות להבנה וניתוח של סרטים, ויהפוך את חוויית הצפייה שלכם למהנה ומעשירה יותר.

קהל יעד

הלימודים בקורס קולנוע מיועדים לכל חובבי האמנות השביעית (הלא היא הקולנוע) – לכל המעוניינים להכיר את ההיסטוריה וההתפתחות של הקולנוע מראשיתו ועד ימינו, למעוניינים בידע וכלים שיעזרו להם לנתח ולהבין יצירות קולנועיות, ולכל מי שחי ונושם קולנוע ונמשך כבחבלי קסם אחר אמנות זו.

אם אתם מתעניינים בלימודי קולנוע, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי התואר הראשון בקולנוע, קורס בימוי, קורס תסריטאות, קורס הפקה וקורס המשחק.

תנאי קבלה

בדרך כלל, אין כל תנאי קבלה לקורס קולנוע - הלימודים בו פתוחים בפני הקהל הרחב, וכל מי שמעוניין להצטרף ללימודים המרתקים – מוזמן. חלק מהמכללות, לעומת זאת, מקבלות אל שורותיהן רק בני 18 ומעלה, ולעיתים אף דורשים מוסדות הלימוד מהמועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד. כמו כן, לעיתים מקיימים המוסדות ראיונות קבלה, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים בקורס.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס קולנוע משתנה בהתאם לעומקם של הלימודים והיקפם. הקורסים הקצרים בתחום, אשר נועדו רק לפתוח צוהר אל עולמה המרתק של העשייה הקולנועית, כוללים, בדרך כלל, בין שלושה לחמישה מפגשים, ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים בתחום נמשכים כשנה, פחות או יותר. מרבית הקורסים בתחום, הפורשים בפני המשתתפים יריעה רחבה למדי ומקנים להם היכרות מקיפה עם התחום, נמשכים חודשים אחדים (בדרך כלל בין שלושה לשבעה חודשים).

אם אתם רוצים להירשם ללימודים מרתקים ומעשירים אלו, אך חושבים כי עקב סדר יומכם העמוס בעבודה ו/או לימודים לא תוכלו לעשות זאת, יש לנו חדשות משמחות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, ולעיתים אף קורסים המתקיימים בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים במשרה מלאה, או סטודנטים עסוקים, תוכלו למצוא את הזמן המתאים לכם ביותר וליהנות מלימודי הקולנוע המרתקים.

נושאי לימוד

לימודי קולנוע כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, ולעיתים אף כוללים הלימודים התנסות קלילה בעבודות היצירה השונות (צילום, בימוי) הכלולות בהליך הפקת הסרטים. כן כוללים הלימודים, בחלק מהמכללות בתחום, מפגשים עם יוצרי קולנוע מובילים.

לעיתים קרובות כוללים לימודי קולנוע את הנושאים הבאים: יסודות אומנות הקולנוע, מושגי יסוד בקולנוע, התפתחות אומנות הקולנוע, סגנונות קולנועיים, בחינת הקשר בין הקולנוע לאומנויות נוספות, קולנוע ופסיכולוגיה, קולנוע פמיניזם ומגדר, סקירת סרטים זרים ובחינת התרבויות הנדונות, קולנוע תיעודי, ההיסטוריה כסרט קולנוע- השפעת הקולנוע על המציאות, הקולנוע והמציאות הישראלית (מלחמה וכיבוש), קולנוע אהבה וזוגיות, קולנוע וצנזורה, יסודות הבימוי, יסודות הצילום הקולנועי, יסודות התסריטאות, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים ומעשירים.

תעודה

בוגרי קורס הקולנוע, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים ייהנו מהבנה מעמיקה של האמנות הקולנועית, אשר קרוב לוודאי תהפוך את חוויית הצפייה בסרטים למרנינה אף יותר מבעבר. יחד עם זאת, על מנת להשתלב בעבודות המרתקות בתחום, יהיה על התלמידים להירשם ללימודים מתקדמים ומקצועיים יותר – להשלים תואר ראשון בקולנוע, להשתתף בקורס בימוי, קורס תסריטאות, קורס הפקה לקולנוע וטלוויזיה, או באחד מהקורסים המרתקים האחרים בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אחד הבילויים החביבים עליכם הוא צפייה בקולנוע, ואם, כמו הזמרת המהוללת שרון ליפשיץ, גם אתם כל כך אוהבים "לשבת מול המסך הזה שבקולנוע", למה שלא תפנקו את עצמכם בקורס מעניין ומעשיר במיוחד?

הלימודים בקורס קולנוע יקנו לכם ידע רב בתחום, ויכשירו אתכם בשלל כלים לניתוח והבנה של סרטים מז'אנרים שונים, ויהפכו את חווית הצפייה שלכם לשלמה ומהנה יותר מאי פעם. אז בואו ליהנות מלימודים מהסרטים – בואו ללמוד בקורס קולנוע.
איפה אפשר ללמוד קורס קולנוע?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס קולנוע
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?