קורס מיקס ומאסטרינג

לימודים שנשמעים טוב

קורס מיקס ומאסטרינג
אם אתם יוצרים מוזיקה – ואין זה משנה אם אתם יוצרים מוזיקה אלקטרונית, רוק, מוזיקה קלאסית או מוסיקה אתנית – בכדי שיצירותיכם יישמעו מקצועיות ובעלות סאונד איכותי – עליכם יהיה להשקיע בשלבי המיקס והמאסטרינג – השלבים הסופיים בהפקה מוזיקלית, ההופכים את היצירה המוקלטת למוגמרת. אם ברצונכם, למשל, להגיש את שירכם לחברת תקליטים או לתחנת רדיו או להעלות אותו ליו טיוב – כדאי מאד שתשקיעו בשלבים אלו – כדי שהסאונד יהיה איכותי, וכדי שתזכו לביקורת חיובית.

אתם יכולים להגיש את היצירה למפיק מוזיקלי, או לטכנאי סאונד ומיקס ומאסטרינג, או שאתם יכולים לבצע שלבים אלו בעצמכם באולפן הביתי – בעזרת לימודים בקורס מיקס ומאסטרינג, אשר יקנה לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. בואו לקרוא עוד על לימודי מיקס ומאסטרינג במכללות המובילות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

מיקס ומאסטרינג הם השלבים האחרונים בהפקה של יצירה מוזיקלית – והם מהווים, למעשה, את שלב הפוסט פרודקשן. המיקס הוא השלב בו משלבים את כל הערוצים, התפקידים וההקלטות בפרויקט לרצועה אחת,והמאסטרינג הוא תהליך העיבוד הסופי של הסאונד, שבו עוברת המוזיקה קימפרוס, איזון (איקווליזציה), הפחתת רעשים, הפחתת והדגשת תדרים והגבלת עוצמה.

תהליך המאסטרינג הוא שמעניק לדיסק גוון אחיד וייחודי. תהליך המאסטרינג הוא שגורם לכל שירי האלבום להיות מאוזנים מבחינת עוצמה וכיוון תדרים, כך שניתן יהיה לשמוע את האלבום כולו מבלי להנמיך או להגביר את עוצמת השמע בין השירים.
  

קהל יעד

הלימודים בקורס מיקס ומאסטרינג מיועדים למוזיקאים המעוניינים לקבל כלים שיהפכו את יצירותיהם למלוטשות יותר – ולהפוך את הסאונד של המוזיקה שהם יוצרים לאיכותי ומקצועי יותר – בין אם הם יוצרים מוסיקה באולפן הביתי או באולפן מקצועי.

אם אתם מתעניינים בלימודי מיקס ומאסטרינג אולי תגלו עניין גם בלימודי הנדסאי סאונד, קורס סאונד, קורס פרו טולס, קורס הלחנה ועיבוד, קורס די ג'יי, וקורסים מוזיקליים נוספים.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס מיקס ומאסטרינג כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: שמיעה מוזיקלית מפותחת והבנה בתחום (לעיתים קרובות נערכים מבחנים טרם הקבלה ללימודים), ידע טכני בסיסי בתחום, ועמידה בריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים.

חלק מהמכללות אף מקבלות ללימודים רק בעלי ניסיון קל בהפקה מוזיקלית והיכרות עם התוכנות הנפוצות בתחום (כפרו טולס, לדוגמא).
 

משך לימודים

הלימודים בקורס מיקס ומאסטרינג אינם ארוכים במיוחד – וברב המכללות בתחום כוללים הלימודים בין 20 ל-70 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים חודשים אחדים (בין חודשיים לחצי שנה).

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים אלו, אך לא בטוחים שסדר יומכם העמוס יאפשר לכם להשתלב בהם – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות מציעות לימודי מיקס ומאסטרינג בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בלימודים בזמנם הפנוי, מבלי לפגוע ולוותר על עיסוקיהם היומיומיים.
 

נושאי לימוד

הלימודים בקורס מיקס ומאסטרינג דואגים להכשיר את בוגריהם בכל הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. בעזרת שילוב של לימודים עיוניים ותיאורטיים מרתקים, ושלל תרגולים והתנסויות מעשיות באולפנים עתירי ציוד – זוכים התלמידים להכשרה מן המעלה הראשונה.

חלק מהמכללות אף כוללות מפגשים עם מפיקים מוסיקליים מובילים, כחלק מתכנית הלימודים.

בד"כ כוללים לימודי מיקס ומאסטרינג את התכנים הבאים: מבוא למיקס ומאסטרינג, ניקוי ערוצים, יישום  כללי אצבע, סביבת האולפן הדיגיטלי, עריכה והכנה למיקס, BASIC DIGITAL – ממירים ורזולוציות עבודה, פסיכו אקוסטיקה, עריכה והכנה למיקס, השוואת טכניקות מיקס פופולאריות בתעשייה, מעבדים דינאמיים וגייטים, פנורמה, מיקום, EQ ופילטרים, ריוורבים, דיליים, סייד צ'יין , מודוליישן, אוטומציות במיקס , BOUNCE, מבנה, אסטטיקה ומעברים, PROGRAMING, HOOK & HIGH, Advanced Mastering Technics ועוד.
 

תעודה

בוגרי קורס מיקס ומאסטרינג, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד קורס מיקס ומאסטרינג?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מיקס ומאסטרינג
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?