קורס הלחנה ועיבוד

לימודים שנשמעים מעולה

קורס הלחנה ועיבוד
המוזיקה, עבור רבים מאתנו, היא כמו קסם – היא יכולה בשניות להשפיע על רגשותינו, לעורר את דמיוננו ו"לזרוק" אותנו לעולמות מופלאים. האנשים האחראים על יצירת המוסיקה הם המלחינים, העוסקים בחיבור המוסיקה (הלחן), והתאמתו לטקסט (במידה ויש), והמעבדים המוזיקליים, האחראים לתזמור, המקצב והסגנון. לחן אחד יכול להיות מבוצע בעיבוד מוזיקלי של מוזיקה אתנית, כמו גם בעיבוד של מוזיקה אלקטרונית, לדוגמא, ואף כי הלחן, כאמור יהיה זהה, התוצאה הסופית, אותה קובע העיבוד, תהא שונה לחלוטין.

יכולות ההלחנה והעיבוד אמנם דורשים כשרון טבעי רב, אולם, כמו כל תחום אחר בחיים, לימודים תורמים רבות לפיתוח הכישרון הטבעי. בואו לקרוא מידע על לימודי הלחנה ועיבוד, המוצעים לכם על ידי המכללות המובילות בתחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

המוסיקה היא השפה הבינלאומית מכולן, ואולי גם המרגשת שבכל השפות – לעיתים די בתווים אחדים על מנת להעלות דמעות בעינינו, ובביטים בודדים ומלודיה קצרה על מנת להפיח שמחה בלבבנו ולגרום לנו לרצות לרקוד.

אולם, בעוד כולנו מבינים את שפתה הקסומה של המוסיקה, לא רבים מאתנו התברכו בכישרון הדרוש על מנת ליצור ולהפיק אותה – שכן מלאכת ההלחנה (קומפוזיציה – חיבור המוסיקה) היא מלאכה מורכבת למדי, אשר דורשת מהעוסקים בה לא רק כשרון טבעי ויצירתיות, אלא גם שלל כלים ומיומנויות אותם ניתן ללמוד.

מלאכת העיבוד המוזיקלי, כמוה כמלאכת ההלחנה, דורשת שילוב של דמיון עז וכישורים טבעיים לצד שלל ידע, כלים ומיומנויות הנרכשים בלימודים.

בימינו הביקוש למלחינים מקצועיים ומעבדים מוזיקליים איכותיים הינו רב, שכן כמעט כל הפקה זקוקה לשירותיהם – החל מפרסומות, דרך עולם התיאטרון והטלוויזיה, וכלה בסרטים באורך מלא – בכולם אמון המלחין והמעבד על אחד החלקים החשובים ביצירה, החלק המעורר את רגשותינו ומושך אותנו כבחבלי קסם – המוסיקה.

אז אם גם אתם מעוניינים בלימודים מרתקים ומעשירים במיוחד, אשר יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למלחין והמעבד המקצועי – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא את כל הפרטים אודות הלימודים בקורס הלחנה ועיבוד.

קהל יעד

לימודי הלחנה ועיבוד מוזיקלי מיועדים למי שהמוזיקה זורמת בדמם וברצונם להתקדם ולהתפתח בתחום – בין אם לצורך העשרה אישית, ובין אם לצורך הכשרה מקצועית שתעזור להם להשתלב בעבודה בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס עיבוד מוזיקלי והלחנה, אולי תמצאו עניין גם בלימודי התואר הראשון במוסיקה, קורס DJ, קורס מוזיקה אלקטרונית, קורס מוזיקה אתנית, לימודי פיתוח קול וקורסים נוספים מתחומי היצירה המוזיקלית.

תנאי קבלה

לימודים בקורס הלחנה ועיבוד מוזיקלי מיועדים רק לבעלי שמיעה מוזיקלית. לעיתים מתקבלים ללימודים רק בעלי ניסיון מעשי בנגינה (או שירה), אשר עומדים במבחנים מעשיים שונים (מבחני נגינה, שירה, הלחנה וכד'), הבודקים את רמתם.

כמו כן, חלק מהקורסים דורשים מהמועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, ולעיתים אף נדרשים המועמדים לדעת לקרוא תווים. כמו כן, חלק ניכר מהמכללות בתחום מקיימות ראיונות קבלה, על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

משך לימודים

לימודי הלחנה ועיבוד הם לימודים מעמיקים ומקיפים למדיי, ועל כן הם נמשכים לא מעט זמן – בין שנה לשלוש שנות לימודים.

אם גם אתם מתעניינים בלימודים בקורס הלחנה ועיבוד מוזיקלי, אך חוששים כי לא תמצאו לכך זמן, עקב סדר יומכם המלא והעמוס – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע! חלק ניכר מהמכללות בתחום מציעות לימודים בשעות אחר הצהריים והערב, בנוסף ללימודי הבוקר, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בלימודים בשעות הנוחות להם ביותר, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

נושאי לימוד

לימודי הלחנה ועיבוד מוזיקלי כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים לצד שלל התנסויות מעשיות חווייתיות ותרגולים שוטפים.

בד"כ כוללים לימודי עיבוד והלחנה את הנושאים הבאים: פיתוח שמיעה, ניתוח וביצוע של מהלכים הרמוניים, קצב, משקלים לא סימטריים, הקצב של סגנונות מוזיקה שונים, תולדות המוזיקה המערבית – הקלאסית והפופולארית, מוזיקה אתנית ומוזיקה יהודית, קריאת תווים, מוזיקה לפרסומות ולסרטים, כתיבה יוצרת, טכניקות בקומפוזיציה, סגנונות בהלחנה, טכניקות בעיבוד, תזמור, ניתוח יצירות, הפקה מוסיקלית, מלודיה, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, אשר יקנו לכם כישורים רבים בתחומי ההלחנה והעיבוד המוזיקלי.

תעודה

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה 

בסיום לימודי הלחנה ועיבוד יוכלו הבוגרים לעסוק בהלחנה ועיבוד מוזיקלי ולעזור ולחנוך יוצרים בתחילת דרכם, להשתלב בעבודה באולפני הקלטות, לעבוד בהלחנה ועיבוד בחברות הפקה ויצירה לטלוויזיה, לקולנוע, לתיאטרון, לתעשיית הפרסום, האינטרנט ומשחקי המחשב וכיו"ב.

כן יוכלו הבוגרים להשתמש בלימודים לצורך קידומה של יצירתם האמנותית האישית, להלחין ולעבד מוזיקלית במקצועיות רבה את שיריהם ויצירותיהם.

סיכום

לסיכום, אם היצירה ממלאת את עולמכם והמוזיקה פועמת בלבבכם, אם אתם נוהגים ליצור להנאתכם לחנים פשוטים או מורכבים ואם אתם מחפשים לימודים איכותיים אשר יקנו לכם כלים מקצועיים בתחומי ההלחנה, העיבוד וההפקה המוסיקלית – הלימודים בקורס עיבוד והלחנה מיועדים בדיוק עבורכם. אז בואו ליהנות מלימודים שנשמעים מצוין – בואו ללמוד בקורס הלחנה ועיבוד.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הלחנה ועיבוד
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?