קורס מוזיקה אלקטרונית

כל המידע על הלימודים

קורס מוזיקה אלקטרונית
המוזיקה האלקטרונית, אשר כשמה כן היא – יצירת מוסיקה באמצעות כלים אלקטרוניים, עברה דרך ארוכה מאז הגיחה לאוויר העולם, ונחשבה כאוונגרדית ואקספרימנטלית, ועד ימינו אנו, בהם היא שולטת במצעדי הפזמונים ונחשבת מיין-סטרימית לחלוטין. יצירה והפקה של מוזיקה אלקטרונית דורשת ידע נרחב ושלל כלים ומיומנויות, שכן על האומן היוצר להיות מומחה סאונד, וכן עליו להיות בקיא בעולמות ההלחנה והעיבוד.

למעשה, מורכבות המוזיקה האלקטרונית כה גדולה, עד כי רבים רואים בה את ממשיכתה של המוזיקה הקלאסית (חלוצי המוזיקה האלקטרונית היו אומנים קלאסיים מובהקים – שטוקהאוזן, לדוגמא). אז אם גם אתם מעוניינים להכיר מקרוב את עולמה המרתק של המוזיקה האלקטרונית, ואף להתחיל להפיק וליצור שירים וטראקים  - תוכלו להירשם לקורס מוזיקה אלקטרונית, אשר יקנו לכם את מיטב הידע והכלים בתחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

כמעט כל מוזיקה הנוצרת בימינו כוללת אלמנטים אלקטרוניים מסוימים, שכן, אין ספק – המוזיקה האלקטרונית השתלטה על לב המיין-סטרים. אולם, אף על פי כי ההגדרה הרחבה של המוזיקה האלקטרונית כוללת כל שיר ויצירה המשתמשת בכלים אלקטרוניים (ומכאן שגם חלק ניכר מהפופ, הרוק והמוזיקה המזרחית נמנים על המוזיקה האלקטרונית), נהוג לכנות מוזיקה אלקטרונית רק סגנונות וז'אנרים מסוימים – טכנו, דאבסטפ, דראם נ' בייס, מינימל, האוס ואחרים.

אם גם אתם מעוניינים ללמוד תחום מרתק זה, ואף להשתלב בעבודה בו – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הקורסים השונים להכשרת יוצרים ומפיקים של מוזיקה אלקטרונית.

קהל יעד

הלימודים בקורס מוסיקה אלקטרונית מיועדים לאנשים יצירתיים אשר המוזיקה זורמת בדמם – ולחובבי המוסיקה האלקטרונית על סוגיה השונים בפרט.

בין אם אתם מעוניינים בלימודים מרתקים ומהנים אשר יעשירו את עולמכם ולעסוק בתחום כתחביב, ובין אם אתם מעוניינים בקורס מקצועי ואיכותי אשר יכשיר אתכם ליצירה והפקה של יצירות מוזיקה אלקטרונית – הלימודים בקורס מוזיקה אלקטרונית מיועדים עבורכם.

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס מוזיקה אלקטרונית, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי הלחנה ועיבוד, לימודי מוזיקה אתנית, לימודי סאונד, לימודי מיקס ומאסטרינג, לימודי תואר ראשון במוסיקה, או לימודים אחרים מהתחום.

תנאי קבלה

חלק קטן מהקורסים למוסיקה אלקטרונית פתוח בפני הקהל הרחב, ואין הם מציבים בפני המועמדים כל תנאי קבלה, אולם, מרבית הקורסים בתחום מקבלים אל שורותיהם רק מועמדים העונים על תנאים מסוימים: לעיתים נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, ולעמוד בהצלחה במבחנים ייעודיים שונים – מבחני יכולת מוסיקלית, מבחני ידע מוזיקלי ותיאוריות מוזיקליות, מבחני שימוש במחשב ותוכנותיו וכיו"ב.

כמו כן, לעיתים קרובות נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו.

במידה ויש למועמד תיק עבודות, המעיד על יכולותיו ביצירה והפקה, מומלץ להביאו ליום הראיונות והמבחנים – וכמעט ודאי כי הדבר יסייע לקבלתו ללימודים.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מוזיקה אלקטרונית משתנה בהתאם לעומק הקורס והיקפו, ורמת ההכשרה לה זוכים הבוגרים.

מרבית הקורסים בתחום הם מקיפים ומעמיקים במיוחד, והלימודים בהם כוללים בין 300 ל-500 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים בין שנה לשלוש שנים (בהתאם למתכונת הלימודים – מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש). קיימים גם קורסים קצרים וממוקדים יותר בתחום, המקנים לתלמידים ידע וכלים בסיסיים בלבד, הנמשכים חודשים אחדים בלבד, וכוללים בסביבות ה-40 שעות לימוד אקדמיות.

אם גם אתם משתוקקים להירשם ללימודים מעשירים ומרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע! חלק ניכר מהמכללות מציעות מסלולי לימוד בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עמוסים יכולים להירשם ללימודים בזמנים והשעות המתאימות להם ביותר, וליהנות מהלימודים היצירתיים.

נושאי לימוד

קורס מוזיקה אלקטרונית כולל מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל תרגולים והתנסויות מעשיות חווייתיות ביצירה והפקה. חלק מהמכללות בתחום אף מקיימות סדנאות אומן ומפגשים מרתקים עם היוצרים והמפיקים המובילים בסצינת המוזיקה האלקטרונית הישראלית, כך שהבוגרים נהנים מהכשרה איכותית, מעמיקה ומרתקת למדי.

לימודי מוזיקה אלקטרונית כוללים, בד"כ, את הנושאים הבאים: תורת המוזיקה, תורת הצליל, יסודות בהרמוניה והלחנה, סינתזה, קיובייס, סגנונות מוזיקליים – האוס, טראנס, טכנו, מינימל, דראם אנד בייס, היפ הופ, דאבסטפ, אסיד ועוד, סמפלרים, מיקסרים וקונסולות, מיומנויות נגינה, הקלטות, מיומנויות הופעה, שילוב כלים אנאלוגיים, תוכנות מחשב, אפקטים, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרי קורס מוזיקה אלקטרונית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להתחיל ליצור ולהפיק מוזיקה אלקטרונית במגוון סגנונות, ולהשתלב בעבודה באולפני הקלטות, חברות יצירה והפקה לטלוויזיה ולקולנוע וכיו"ב. כן יוכלו הבוגרים להתחיל ליצור ולהפיק באופן עצמאי, ואולי אף לכבוש את לב הקהל ולזכות לפרסום ותהילה.

סיכום

לסיכום, אם אתם חיים ונושמים מוזיקה, אם אתם מכירים בעל פה את כל הטראקים המובילים של השנים האחרונות, ואם ברצונכם בידע, כלים ומיומנויות אשר יעזרו לכם ליצור ולהפיק מוזיקה אלקטרונית איכותית – מכל סגנון וז'אנר – לימודי מוזיקה אלקטרונית תפורים עליכם.

לימודים מרתקים אלו יעניקו לכם חוויה אותה לא תשכחו במהרה, וידאגו להכשירכם כמוסיקאים מהשורה הראשונה. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי יצירתיות, קצב וקסם – בואו ללמוד בקורס מוזיקה אלקטרונית.
איפה אפשר ללמוד קורס מוזיקה אלקטרונית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מוזיקה אלקטרונית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?