קורס תסריטאות

לימודים יצירתיים ומרתקים במיוחד

קורס תסריטאות
התסריט, הלא הוא חומר הגלם בבסיסם של כל יצירה קולנועית וטלוויזיונית, הינו חוברת (או, אם תרצו – ספרון) הכוללת את כל ההתרחשויות אותן נראה על המסך, ועל כן – איכותו של התסריט היא בעלת חשיבות מכרעת לאיכותה (והצלחתה) של היצירה המופקת על פיו. לאור זאת, ברור מדוע עבודתו של התסריטאי היא חשובה לאין שיעור, ומדוע הוא מהווה, יחד עם הבמאי והמפיק, את "משולש הזהב" של בעלי התפקידים המרכזיים בהליך יצירת הסרט (או תכנית הטלוויזיה, הפרסומת וכי"וב).

אם גם אתם מעוניינים  להבין כיצד כותבים תסריטים, ואם ברצונכם להשתלב בעבודות מרתקות ומסעירות בתחום – מומלץ מאד להירשם ללימודים בקורס תסריטאות, המקנה את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים היצירתיים בקורס כתיבת תסריטים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

התסריט הוא השלב הראשוני (ואחד החשובים ביותר) בדרך להפקת יצירות לקולנוע ולטלוויזיה, ועל כן חשיבותו לאיכות היצירה הסופית היא גדולה במיוחד – שכן, אמנם ניתן "להרוס" תסריט טוב, אך קשה מאד (ואולי אף בלתי אפשרי) ליצור יצירה איכותית ומשמעותית עם תסריט רע.

על מנת לכתוב תסריט טוב, אין די ביצירתיות, שכן כתיבת התסריט כוללת גם אי אלו צדדים טכניים, אותם יש להכיר ובהם יש להשתמש, אם אתם לא רוצים כי התסריט בו השקעתם את נשמתכם ייזרק לפח עוד טרם קריאתו.

זאת ועוד – תסריט טוב עוקב, פעמים רבות, אחר תבניות מסוימות, אותן יש להכיר, ומודעות לשלבים השונים של כתיבת התסריט חשובה אף היא, על מנת להשתלב בעבודה בתחום.

אם גם אתם מעוניינים לקבל את מיטב הכלים, הידע, המיומנויות והטכניקות לכתיבה מקצועית ואיכותית של תסריטים, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תמצאו מידע רב אודות הלימודים בקורס הכשרת תסריטאים.

קהל יעד

הלימודים בקורס תסריטאות מיועדים לאנשים יצירתיים, בעלי כשרון כתיבה ויכולת ביטוי עזה, המעוניינים לתת לכשרונם דרור ולהשתלב בעבודה בתעשיית הקולנוע, הטלוויזיה והניו-מדיה.

הלימודים מתאימים במיוחד לבוגרי תואר ראשון בקולנוע, המעוניינים להתמחות ולהתמקצע בכתיבת תסריטים, כמו גם לעוסקים בתחומיה השונים של הכתיבה – קופירייטרים, עיתונאים, בוגרי קורס כתיבה יוצרת וכו', המעוניינים בהסבה מקצועית לכתיבה הקולנועית.

אם אתם מתעניינים בלימודי תסריטאות, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורס הבימוי, קורס הפקה או קורס המשחק.

תנאי קבלה

בעוד חלק מלימודי כתיבת תסריטים פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים כל תנאי קבלה, קורסים אחרים דורשים מהמועמדים להציג יצירות פרי עטם ולעבור ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

הקבלה לקורסים מתקדמים בכתיבת תסריטים כרוכה, כמובן, בהשלמת הקורסים הבסיסיים בתחום או ברקע וניסיון מעשי בעבודה בו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס כתיבת תסריטים משתנה בהתאם לעומקם של הלימודים ומטרתם – הכשרה בסיסית והעשרה אישית – או הכשרה מקצועית מעמיקה.

קורסים בסיסיים בתחום נמשכים, בדרך כלל, בין חודשיים לחצי שנה (כ-40 עד 120 שעות לימוד אקדמיות), ואילו קורסים מעמיקים במיוחד בתחום כוללים כשנתיים – שלוש של לימודים. כמו כן, ניתן ללמוד תסריטאות כלימודי התמחות כחלק מתכנית הלימודים לתואר ראשון בקולנוע.

אם אתם חולמים על הרשמה ללימודי תסריטאות, אך חוששים כי סדר יומכם המלא יקשה עליכם ליהנות מלימודים מעשירים אלו – יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ניכר מהמכללות בתחום מקיימות את הלימודים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם סטודנטים עמוסים ואנשים עובדים יכולים למצוא את הזמנים המתאימים להם ביותר, ולהצטרף ללימודים המהנים.

נושאי לימוד

לימודי תסריטאות הינם לימודים מרתקים במיוחד, הכוללים מגוון עשיר של נושאים עיוניים ותיאורטיים מרחיבי דעת, לצד שלל תרגולים והתנסויות מעשיות חווייתיות.

לעיתים קרובות כוללים הלימודים בקורס תסריטאות את הנושאים הבאים: מה זה תסריט ובמה הוא נבדל מסוגי כתיבה אחרים (כתיבה עיתונאית, לדוגמא), הגדרת תפקיד התסריטאי, סוגי תסריטים, מבנה התסריט הקלאסי, כותרת הסצנה, סוגי דיאלוגים, האירוע המחולל, סוגי קונפליקטים, מבנה שלוש המערכות, הדמויות ואפיונן, כתיבת סינופסיס, פיץ', ז'אנרים, עיבוד מספרות לקולנוע וטלוויזיה, הכתיבה לקולנוע מול הכתיבה לטלוויזיה, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, מלויים בתרגולים שוטפים של כתיבה ודיונים כיתתיים מעשירים.

תעודה

בוגרים לימודי כתיבת תסריטים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס (הכוללות, בדרך כלל, נוכחות בשיעורים, הגשת תרגילי כתיבה וביצוע פרויקט סיום), יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בסיום לימודי תסריטאות יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות בעולמות הקולנוע, הטלוויזיה והניו מדיה, וליהנות מעבודה דינאמית ותוססת במיוחד, ואולי אף לראות, בבוא היום, את פרי דמיונם כובש את המסכים במדינה (ואולי אף בכל רחבי העולם).

כמו כן, יכולים בוגרי הקורס לנסות את מזלם בכתיבה עצמאית של תסריטים והגשתם לחברות הפקה שונות, או אף לנצל את יתרונות המרשתת, בכדי להפיק, בעלות מינימלית, סרטונים, אשר יכולים, אם יתמזל מזלם, להפוך ויראליים ולכבוש את העולם.

סיכום

לסיכום, אם אתם יצירתיים, עזי מבע ובעלי דמיון עשיר, אם יכולות הכתיבה שלכם הן לעילא ועילא, ואם אומנויות המסך – הקולנוע והטלוויזיה – פועלות עליכם כקסם, וגם אתם חולמים להשתלב בעבודות מרתקות בתעשיות הקולנוע והטלוויזיה הזוהרות – ולראות יום אחד את פרי מכונת כתיבתכם כובש את המסכים – קורס כתיבת תסריטים מיועד עבורכם.

קורס זה יקנה לכם ידע רב, כמו גם שלל כלים, מיומנויות וטכניקות לכתיבת תסריטים בצורה מקצועית, ויכשיר אתכם לעבודות המרתקות בתחום.
איפה אפשר ללמוד קורס תסריטאות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תסריטאות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?