קורס שפת סימנים

ללמוד לדבר בלי קול

קורס שפת סימנים
שפת הסימנים היא שפה ייחודית, הנעזרת בשפת הגוף של הדובר, במקום במסרים מילוליים- שמיעתיים, לצורך תקשורת והעברת מסרים. שפה זו משמשת אילמים, חרשים, בעלי לקויות דיבור וקשיי דיבור לתקשר בינם לבין עצמם, ולתקשר גם עם הסביבה השומעת.

שפות הסימנים עושות שימוש בתנועות ידיים, מחוות הגוף והבעות הפנים כדיי להעביר מסרים, כאשר כל מילה כוללת שלושה מרכיבים– צורת כף היד, תנועת כף היד, ומיקום היד ביחס לגוף, כך שכל שינוי קטן בתנועה או במיקום, יוצר משמעות אחרת. האינטונציה נשלטת על ידי הבעות הפנים, המחוות למקבל המסר האם מדובר בשאלה, קריאה וכיו"ב. אם גם אתם מעוניינים ללמוד את שפת הסימנים, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס שפת הסימנים. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

בניגוד לדעה הרווחת, שפות הסימנים, ממש כמו השפות הרגילות, הן שפות מקומיות, וכל מדינה ואזור משתמשות בשפת סימנים ייחודית, אשר אינן מובנות ל"דוברי" שפת סימנים אחרת. כך, לדוגמא, שפת הסימנים הישראלית אינה מובנת למי שמשתמש בשפת הסימנים האמריקאית (למעשה, אף השפה בבריטניה ובארצות הברית היא זהה – אנגלית – שפות הסימנים שלהן שונות לחלוטין).  

שפת הסימנים הישראלית (שס"י – ILS), מזכירה את שפת הסימנים הגרמנית, שכן מקורותיה בבית הספר היהודי לחירשים בגרמניה, שנפתח בשלהי המאה ה-19. שפה זו התפתחה לאורך השנים, וכיום היא אמצעי התקשורת הנפוץ ביותר בקרב אוכלוסיית כבדי השמיעה והחירשים בארץ.

בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי שפת הסימנים, המוצעים לכם על ידי מכללות מובילות ברחבי הארץ.

קהל יעד

קורס שפת סימנים מיועד לקהל הרחב, לאלו המבקשים ללמוד לתקשר בעזרת השפה עם בעלי לקות בתחום השמיעה או הדיבור, אם כצורך אישי (כדוגמת התקשרות עם בן משפחה) ואם כחלק ממקצועם (עובדי שיקום, אנשי חינוך, עובדים סוציאליים, קלינאי תקשורת ועוד).

בנוסף מיועד הקורס לאנשים המעוניינים לעסוק בתרגום שפת הסימנים כמקצוע ועליהם ללמוד את השפה והדקדוק על בוריים.

קהל יעד

בדרך כלל אין כל תנאי קבלה למעוניינים להתחיל את לימודיהם בקורס שפת הסימנים, וכל המעוניין בלימודים – מוזמן.

תכנית הלימודים

תכניות הלימודים במסגרת קורסי שפת סימנים הינן תכניות רב תחומיות המשלבות תיאוריה, פרקטיקה והתנסות מעשית.

מרבית הקורסים אינם מתמקדים אך ורק בלמידה הטכנית של שפת הסימנים, אלא מרחיבים את נושאי הלימוד וכוללים בהם את הגדרת תפקיד המתורגמן וגבולותיו, תקשורת עם אנשים בעלי מוגבלויות ובעיות תקשורת, קהילה, תרבות, היכרות עם עולמם של לקויי השמיעה והחרשים בישראל, מערכת החינוך, בלשנות, לשון ועוד.

בנוסף עוסקים לימודי שפת הסימנים בהכרת קהילת החירשים בישראל, למידה אודות מאפייניה הייחודיים והשימוש בשפות הסימנים העברית, האנגלית והבינלאומית.

את השיעורים בקורס מעבירים מורים מקצועיים, לעיתים קרובות חירשים או כבדי שמיעה, אשר שפת הסימנים הינה שפת האם שלהם. המורים עוברים הכשרה מקצועית והשתלמויות בהוראת שפת סימנים והם מיומנים בהקניית השפה לקהל השומעים.

תעודה

בוגרי לימודי שפת הסימנים, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם בלימודים חשובים ומרתקים, אשר באמצעותם תוכלו לתרום לרווחתם וקידומם של שלל בעלי לקויות בתחומי הדיבור והשמיעה, ולהשתלב במגוון משרות מרתקות, הזקוקות לעובדים מוכשרים ואיכותיים – קורס שפת הסימנים מיועד עבורכם.

הפתיחות ההולכת וגוברת בארץ ובעולם לבעלי מוגבלויות וצורכיהם המיוחדים הביאה לשיפור ניכר במדד הסובלנות והשירות לאוכלוסייה בעלת לקויות השמיעה. בשנים האחרונות אנו נחשפים יותר ויותר לתרגום בשפת הסימנים בזמן החדשות, להוספת כתוביות לכל תכנית אפשרית ואף לפתיחת אפיק תקשורת ייעודי לבעלי לקויות שמיעה.

בעקבות עליית המודעות ומגמת השיפור ביחס החברה, עולה גם הדרישה לשירותיהם של מומחים לשפת הסימנים שיוכלו להוות אנשי קשר ומתרגמים במגוון תפקידים בהם תרגום בטלוויזיה, בתיאטרון, בקולנוע, בבתי מלון, בהרצאות, בקניונים, ברשתות שיווק ועוד.

בארץ שוק זה עודנו בפיתוח אולם כבר עכשיו ניתן לצפות במגמת העלייה בשירות ובהתחשבות. אז בואו להוביל ולקדם את הפתיחות כלפי לקויי השמיעה, ולתרום להשתלבותם המיטבית בחברה – בואו ללמוד בקורס שפת הסימנים.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס שפת סימנים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?