קורס עריכה לשונית

להשתלב בשלל עבודות מרתקות

קורס עריכה לשונית
אם אתם אוהבים לבלות את זמנכם הפנוי בקריאה והתברכתם ביכולות ביטוי גבוהות בעברית, אם אתם מאורגנים ומסודרים ומעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת, בה תעסקו בנושאים רבים ושונים (ולעיתים אף משונים), ותיהנו מעבודה מגוונת בעולם ההוצאה לאור, העיתונות והתקשורת – לימודי עריכה לשונית יכולים להתאים לכם עד מאד.

עריכה לשונית היא אחד השלבים האחרונים, אך החשובים ביותר, של הפקה והוצאה לאור של יצירות כתובות – ספרים, עיתונים וכיו"ב, שכן העורך הלשוני אחראי על "השיפוצים" האחרונים של הטקסט – על בהירותו של הטקסט, על היותו קריא וללא שגיאות כתיב והגהה וכו'. על כן, נדרשים העורכים הלשוניים לידע מעמיק בתחום ולשלל כלים ומיומנויות – אותם הם יכולים ללמוד בקורס עריכה לשונית. בואו לקרוא עוד על לימודים מרתקים אלו.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל היעד

הלימודים בקורס עריכה לשונית מיועדים לאנשים רחבי אופקים, חובבי קריאה וכתיבה, מסודרים ובעלי שליטה טובה בשפה העברית, המעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת, בה הם ייקחו חלק מרכזי בהוצאתם לאור של ספרים, עיתונים, כתבות אינטרנט וכו'.

אם אתם מתעניינים בלימודי עריכה לשונית, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מהתחום – קורס עריכת תוכן, קורס הוצאה לאור, קורס תרגום, קורס כתיבה טכנית וכיו"ב.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס עריכה לשונית כוללים, כמובן, דרישה לשליטה טובה בשפה העברית, ובחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום אף נערכים מבחני מיון וראיונות אישיים, הבודקים את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

כמו כן, חלק קטן יחסית מהקורסים בתחום מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי תואר ראשון רלוונטי – כתואר ראשון בספרות או תואר ראשון בבלשנות, לדוגמא.
 

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכשרת עורכים לשוניים משתנה בהתאם לעומק והיקף הלימודים (ועומק והיקף הלימודים נגזר מהכשרתם הקודמת של הנרשמים בלשון, בלשנות וספרות).

קורסים המיועדים לבוגרי תואר ראשון רלוונטי הם, כמובן, קצרים יחסית, ומונים בין 30 ל-70 שעות לימוד אקדמיות, ואילו קורסים אשר נועדו להכשיר עורכים לשוניים חסרי רקע וניסיון בתחום – הם ארוכים יותר וכוללים, לעיתים קרובות, מעל ל-100 שעות לימוד אקדמיות.

כמו כן, קיימים מסלולים לתואר שני בעריכה לשונית, הנמשכים כשנתיים, והמכשירים את בוגריהם כעורכים לשוניים מומחים.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו, אך לא בטוחים כי תמצאו די זמן פנוי להקדיש להם – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות לימודים בשעות הערב ואחר הצהריים, ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים, סטודנטים וכל מי שעסוק במהלך היום, יכול להשתלב בלימודים בנוחות – מבלי לפגום יותר מידי בסדרי יומו.
 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס עריכה לשונית כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים – כך שהכשרת הבוגרים היא מן המעלה הראשונה. כמו כן, בחלק מהמכללות בתחום, כוללים הלימודים מפגשים מרתקים עם עורכים לשוניים בכירים, מו"לים ואנשי מקצוע נוספים מהתחום – כך שהבוגרים זוכים לחוויית לימודים מפתחת ומעשירה במיוחד.

בדרך כלל כוללים לימודי עריכה לשונית את התכנים הבאים: עקרונות הכתיבה הנכונה, הדקדוק העברי הכתוב, הכרת סגנונות כתיבה בעברית, טיפוח סגנון אישי, מורפולוגיה, תחביר, תיקוני שגיאות בכתיבה ובהגייה, אוצר מילים, סלנג, תרגום לעברית, משלבים בשפה, הערות שוליים, טעויות לשון וכתיבה נפוצות, כללי התעתיק לעברית, הפניות ביבליוגרפיות, עריכה לשונית לז'אנרים שונים ועוד.

תעודה

בוגרי קורס עריכה לשונית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר (עורך לשוני/ יועץ לשוני) מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל העבודות בתחום: במשרדי הוצאה לאור, במערכות עיתונים, באתרי אינטרנט וכו'. כן יוכלו הבוגרים לעבוד כפרילנסרים – ולהשכיר שירותיהם הטובים לכל המרבה במחיר.
איפה אפשר ללמוד קורס עריכה לשונית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עריכה לשונית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?