קורס יפנית

שפה ייחודית ותרבות מרתקת

קורס יפנית
השפה היפנית היא שפה ייחודית למדיי, אשר לא ניתן לשייכה לאף אחת ממשפחות הלשונות העיקריות בעולם. הדיבור בשפה היפנית דורש גם היכרות עם תרבותם הייחודית, שכן כללי הנימוס עת השיחה ביפנית הם חשובים במיוחד – לדוגמא, אף כי קיימת ביפנית מילה ל-"לא" (איאה), מאד לא נהוג להשתמש בה, שכן הדבר נתפס כחוסר נימוס.

על כן, אם אתם מתכוונים ללמוד יפנית, חשוב מאד לעשות זאת במקום בו יכירו לכם את כללי השיחה והנימוס החשובים. לימודי היפנית יפתחו בפניכם את השער להיכרות עם תרבות מופלאה ושונה ועל כן הם מתאימים במיוחד לאנשים סקרנים, המעוניינים להכיר תרבויות אחרות. כן מתאימים הלימודים ליזמים ואנשי עסקים, המעוניינים להשתלב בעסקים עם עמיתים יפנים, ולנצל את ההזדמנויות העסקיות הרבות במעצמה כלכלית מפותחת זו. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי יפנית.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס יפנית מיועדים לכל המעוניינים להכיר תרבות עתיקה, מיוחדת וחשובה זו מקרוב – בין אם הם נושאים היכרות קלה (או מעמיקה) עם השפה, ובין אם מעולם לא שמעו ולו מילה אחת ביפנית.

הלימודים מתאימים במיוחד למתכננים נסיעה ליפן – בין אם לטיול, ובין אם למטרות לימודים (כלימודי רפואה יפנית, לדוגמא) או עסקים.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל, קורסי יפנית בסיסיים (קורסים ברמת מתחילים), אינם מציבים בפני המועמדים כל תנאי קבלה, ואילו קורסי יפנית מתקדמים יותר דורשים מהמועמדים ידע בשפה ייחודית זו.

ברבים מהקורסים המתקדמים ללימוד יפנית נערכים, טרם תחילת הלימודים, מבחני מיון, אשר נועדו לשבץ את התלמידים לכיתות לימוד לפי רמת ידיעתם בשפה.

חשוב לציין, כי בניגוד לשפות רבות אחרות, היפנית אינה מזכירה או דומה כלל וכלל לא לעברית ולא לאנגלית (או לשפות אירופאיות נוספות), והלימודים בקורסים דורשים השקעה רבה למדיי, ואינם פשוטים כלל וכלל.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס יפנית משתנה בהתאם לרמת הלימודים. לעיתים אף נתון משך הלימודים בקורס לקצב התקדמות הכיתה.

בחלק ניכר ממוסדות הלימוד והמכללות הלימודים בקורס יפנית נמשכים בין ארבעה חודשים לשנה, אולם, קיימים גם קורסים ממוקדים וקצרים יותר, כמו גם קורסים מעמיקים וארוכים יותר.

אם אתם מתעניינים בלימודי יפנית, ודאי תשמחו לדעת כי רוב המכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים מגוון מסלולי לימוד נוחים, המתאימים במיוחד לסטודנטים ואנשים עובדים, והכוללים לימודים בשעות אחר הצהריים והערב, או בימי שישי בבוקר.

קורסים לרמות שונות

כאמור, קורסים ללימוד יפנית נחלקים למספר רמות:

קורס יפנית למתחילים (קורס יפנית בסיסי): מיועד לאנשים ללא ידע קודם יפנית. קורס יפנית בסיסי כולל לימוד של אוצר מילים וביטויים בסיסיים בשפה, בעיקר למצבים פשוטים ומוכרים, יסודות המבנה הדקדוקי והיכרות עם סימני הכתב.

קורס יפנית למתקדמים: מיועד לדוברי יפנית אשר מעוניינים לצבור אוצר מילים רחב יותר, להרחיב את הידע הדקדוקי ולפתח מיומנויות קריאה וכתיבה.

קורס יפנית לאנשי עסקים (קורס יפנית עסקית): מקנה מיומנויות שיחה, קריאה וכתיבה בדגש על עולם העסקים. בנוסף, מקנה קורס זה ידע אודות התרבות היפנית ומאפשר לגשר על ההבדלים בין התרבות המערבית ליפנית. הבנת התרבות הינה תנאי ראשון במעלה לעסקים מוצלחים.

כן מתקיימים קורסים ללימוד יפנית ייחודיים לילדים ובני נוער, קורסים המתרכזים, לצד לימודי השפה, גם בתרבות וההיסטוריה היפנית, ועוד.

תעודה

בוגרי קורס יפנית, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד, המעידה על סיום לימודיהם בקורס בהצלחה.

סיכום

לסיכום, אם אתם רוצים להכיר מקרוב תרבות שונה ומרתקת, או אם ברצונכם ללמוד שפה שונה לחלוטין מכל מה שאתם מכירים – לימודי יפנית יכולים להתאים לכם מאד.

לימודים אלו, המתאימים בייחוד למתכננים נסיעה ליפן – למטרות תיירות, לימודים או עסקים, כמו גם לחובבי התרבות היפנית רבת ההשפעה, יקנו לכם, תוך חודשים ספורים, יכולת לתקשורת חיונית ובסיסית בשפה ייחודית זו.
איפה אפשר ללמוד קורס יפנית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס יפנית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?