קורס עברית

ללמוד את שפת הקודש

קורס עברית
השפה העברית היא שפה ייחודית, אשר עברה גלגולים רבים במהלך אלפי שנות קיומה  – משפה חיה ומדוברת, ששימשה לכתיבת רוב ספרי התנ"ך, לשפה "מתה", אשר כמעט ולא שימשה לתקשורת יומיומית-  אלא לטקסים בלבד. לאחר מאות שנים חזרה העברית לחיים והפכה לשפה מתעוררת, פורחת ומתחדשת, עת חידש העם היהודי את ימיו כקדם בישראל (או, ליתר דיוק, עם התעוררות תנועת ההשכלה היהודית באירופה, והתעוררות התנועה הציונית ותחילת העלייה לפלשתינה).

העברית נחשבת לשפה קשה יחסית, שכן האלפבית הנהוג בה הינו ייחודי (ומשמש לכתיבה, חוץ מבעברית, רק באידיש ובארמית, שאינן שפות נפוצות ומוכרות), ואף חוקי הדקדוק שונים בתכלית מחוקי הדקדוק והתחביר ברוב לשונות המערב. על כן, לימוד העברית דורש השקעה רבה, ורצוי ללמוד את השפה מאנשי מקצוע עתירי ניסיון וידע, ולא באופן אוטו דידקטי. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס עברית. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס עברית מיועדים לכל מי שמעוניין לשפר ולהעמיק את ידיעותיו בשפה – עולים חדשים וותיקים, המרגישים כי ברצונם להכיר את השפה מלפני ומלפנים, תיירים ומטיילים מארצות זרות, השוהים בישראל לתקופה ממושכת יחסית ומעוניינים ללמוד את שפת בני המקום, ויזמים ואנשי עסקים זרים הפועלים בישראל (או מול עמיתים ישראליים) ומעוניינים ללמוד את השפה.

כן מתאימים הלימודים ליהודים מארצות זרות המעוניינים לשלב את ביקורם בארץ יחד עם למידת השפה, לכל מי שמעוניין בלימודים אקדמיים בישראל – הנערכים רובם בשפה העברית ולכל מי שזקוק ללימודי עברית למטרות אחרות.
 

תנאי קבלה

קורס עברית למתחילים אינו מציב כל תנאי קבלה עבור המעוניינים ללמוד אותו, אולם קורסים מתקדמים יותר דורשים היכרות מסוימת עם השפה.

בדרך כלל נערכים מבחני מיון טרם תחילת הלימודים בקורסים המתקדמים, על מנת לשבץ את התלמידים לקבוצות לימודים התואמות את מידת ידיעותיהם את השפה.

משך לימודים

משך לימודי עברית משתנה בהתאם למטרתו, עומקו והיקפו של הקורס, ולעיתים אף בהתאם לקצב ההתקדמות של התלמידים בכיתה. בדרך כלל נמשכים הלימודים בקורס כארבעה עד שישה חודשים, אולם קיימים גם קורסים ממוקדים וקצרים יותר, כמו גם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, הנמשכים זמן רב יותר.

אם אתם מתעניינים בלימודי עברית, ודאי תשמחו לדעת כי מרבית מוסדות הלימוד והמכללות בתחום מציעים מגוון מסלולי לימוד נוחים במיוחד – בשעות הבוקר, אחר הצהריים הערב, בימי חול או בימי שישי בבוקר, ואפילו קורסים המותאמים ללוח הזמנים של התלמידים וקורסים הנערכים און ליין (דרך המחשב), כך שגם אנשים עובדים ועסוקים במיוחד יכולים להשתלב בלימודים בקלות ונוחות.

קורסים לרמות שונות

כאמור, קורסים ללימוד עברית נחלקים למספר רמות:

קורס עברית למתחילים (אולפן עברית): מיועד לאנשים ללא ידע קודם בעברית. קורס עברית למתחילים כולל לימוד של הא' ב' העברי, אוצר מילים וביטויים בעברית, יסודות המבנה הדקדוקי ופיתוח יכולת קריאה בסיסית. בסיום קורס עברית למתחילים אפשר לנהל שיחה קולחת יחסית בעברית.

קורס עברית - ביניים: מיועד לבעלי ידע בסיסי בעברית המסוגלים לנהל שיחה. במהלך קורס זה שמים דגש על שטף השפה ועל הדיוק בדיבור, הרחבת אוצר המילים, קריאת טקסטים פשוטים וכד'.
 
קורס עברית למתקדמים: מיועד לדוברי עברית אשר מעוניינים "ללטש" את השפה. קורס עברית למתקדמים כולל שיחות ברמה גבוהה, הכרת ביטויים, קריאת עיתונים וטקסטים מתקדמים וכיו"ב.

כדאי לדעת כילימודי עברית נערכים, בדרך כלל, בשפה זרה - רוסית, אנגלית, צרפתית, ערבית ועוד - כך ש(כמעט) כל אחד יכול להשתלב בלימודים הנערכים בשפת אימו. 

תעודה

בוגרי קורס עברית, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר, המעידה על סיום מוצלח של הלימודים בקורס, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

סיכום

לסיכום, אם צלחתם את קריאת עמוד מתחילתו עד סופו, ואף עשיתם זאת במהירות וללא להיתקל בקשיים מיוחדים – כנראה שקורס עברית, לפחות ברמותיו הבסיסיות, אינו מיועד עבורכם.

אולם, אם מצאתם את עצמכם נתקלים בקשיים רבים עת קריאת העמוד, או אם התעכבתם זמן רב על קריאתו – לימודי עברית מיועדים עבורכם. לימודים אלו יקנו לכם, תוך חודשים ספורים בלבד, יכולת לנהל שיחה שוטפת וקולחת בעברית, וקורסים מתקדמים בתחום אף יכשירו אתכם לקריאה וכתיבה ברמה גבוהה בשפה ייחודית זו.
איפה אפשר ללמוד קורס עברית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עברית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?