לימודי תעודת הוראה

לפתח קריירה בתחום החינוך

לימודי תעודת הוראה
אם סיימתם תואר אקדמי ואינכם מצליחים להשתלב בעבודה בתחום בו למדתם, אין זו סיבה להתייאש – אתם יכולים להשתלב בלימודים קצרים יחסית (בני שנה עד שנתיים) אשר יפתחו בפניכם אפשרות להשתלב בעבודה מרתקת ומאתגרת, בה תעזרו לחנך ולגדל את דור העתיד של המדינה – לימודים אלו הם, כמובן, לימודי הסבת אקדמאים להוראה.

גם אם אינכם בוגרי תואר אקדמאי אתם יכולים להשתלב בלימודים אלו – במקביל ללימודי התואר הראשון שלכם, כך שמיד בסיום הלימודים תוכלו להשתלב בעבודה כמורים. אחד היתרונות הברורים של לימודי הוראה הוא האפשרות להתמקצע בדיוק בתחום שמעניין אתכם – פסיכולוגיה, לשון עברית, היסטוריה, כימיה או כמעט כל תחום אחר – תוכלו להוציא תעודת הוראה בכל תחום בו חשקה נפשכם. בואו לקרוא עוד על לימודי תעודת הוראה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודי הסבה להוראה ולימודי תעודת הוראה מיועדים לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודה שהיא שליחות חברתית – ולהיות מורה בבתי הספר היסודיים או העל יסודיים. הלימודים מתאימים במיוחד לבוגרי תואר ראשון מכל התחומים, המעוניינים בהסבה מקצועית – שתפתח בפניהם עולם חדש של אפשרויות תעסוקה מרתקות.

כן מיועדים הלימודים למורים בפועל, המעוניינים להרחיב את תחום התמחותם ולהוציא תעודת הוראה במקצוע נוסף.

אם אתם מתעניינים בלימודי תעודת הוראה, אולי תגלו עניין גם בקורס הוראה מתקנת, קורס אבחון דידקטי, קורסי אימון לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, ומגוון קורסים נוספים מתחומי החינוך.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תעודת הוראה משתנים בין המסלולים השונים בתחום:

לימודי הסבת אקדמאים להוראה מיועדים, כמובן, לבוגרי תואר אקדמי בלבד, העומדים בהצלחה בריאיון קבלה.

לימודי תעודת הוראה לחסרי תואר דורשים מהבוגרים להיות בעלי תעודת מלאה, ציון פסיכומטרי תקף (לעיתים ניתן להתקבל על סמך הבגרות בלבד – באם ציוניה גבוהים דיים) ומעבר של ריאיון אישי/ קבוצתי.

משך לימודים

משך לימודי השלמה לתעודת הוראה תלוי ברמת הידע הקודם של הסטודנט: מורים בפועל, חסרי תעודת הוראה, ובוגרי תואר ראשון או שני יכולים להצטרף למסלול לימודים קצר יחסית, הנמשך בין שנה לשנתיים. חסרי תואר אקדמי צריכים ללמוד לתואר ראשון במקביל – ולימודיהם אורכים בין שלוש לארבע שנים.

מסלולי לימודים

לימודי תעודת הוראה מוצעים במגוון מסלולים: ראשית, קיימים לימודי תעודת הוראה המשולבים בלימודי תואר ראשון בחינוך, המיועדים למי שאינו בעל תואר אקדמאי. לצידם – קיימים לימודי השלה להוראה (הידועים כלימודי הסבת אקדמאים להוראה) ומיועדים לבעלי תואר ראשון או שני – בכל תחום ותחום.

כמו כן, על הנרשמים להחליט האם הם מעוניינים בתעודת הוראה לגיל הרך, לבית הספר היסודי, לבית הספר העל יסודי (חטיבת ביניים ותיכון), לחינוך המיוחד או תעודת הוראה משולבת ליסודי ולעל יסודי (מסלול זה קיים רק בחלק מהמקצועות).

לבסוף, יהיה עליכם להחליט באיזה תחום אתם מעוניינים להוציא תעודת הוראה – אנגלית, מתמטיקה, ספרות, היסטוריה, פסיכולוגיה, ערבית, ביולוגיה או כל תחום אחר. אם אתם נרשמים ללימודי הסבת אקדמאים להוראה, יהיה עליכם להתמחות בתחום אותו למדתם בתואר הראשון – או בתחום קרוב לו.
 

נושאי לימודים

לימודי הסבה להוראה דואגים להכשיר את המשתתפים בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למורה האיכותי, ועל כן הם משלבים בין הקנייה של ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק בתחום (יילמדו נושאים דוגמת מערכת החינוך בישראל, שיטות הוראה, פסיכולוגיה של החינוך, התפתחות הילד וכו'), לבין התנסות מעשית ענפה בעבודה חינוכית בבתי ספר, בליווי והדרכה צמודים של סגל ההוראה.

כמובן כי חלק מרכזי מהלימודים יוקדש ללימודי תחום ההתמקצעות הספציפי – אנגלית, מתמטיקה, מדעי הטבע, לשון, פסיכולוגיה, אזרחות – או כל תחום לימודי אחר בו תבחרו.

תעודה

בוגרי קורס תעודת הוראה, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת הוראה ליסודי/ על יסודי/ משולבת/ חינוך מיוחד ובהתמקצעות מסוימת (אנגלית, מתמטיקה, אזרחות וכו') בהתאם למסלול בו למדו. התעודה מוענקת מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ובאישור משרד החינוך.
איפה אפשר ללמוד לימודי תעודת הוראה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
לימודי תעודת הוראה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?