קורס הולנדית

מידע על לימודי השפה

קורס הולנדית
השפה ההולנדית אינה שפתם של תושבי הולנד בלבד, אלא גם של חלקים נרחבים בשכנתה בלגיה (שם מכונה השפה ההולנדית – פלמית), ושל תושבי המושבות ההולנדיות לשעבר – דורינם, ארובה ואחרות. ההולנדית נחשבת לאחת השפות הקרובות ביותר לאנגלית, בעיקר מבחינת אוצר המילים. עם זאת, מבנה המשפט בשפה ההולנדית, כמו גם ההיגוי הנפוץ בה, מזכיר יותר את השפה הגרמנית.  

אם אתם מעוניינים להכיר את התרבות ההולנדית המופלאה מקרוב, הדרך הטובה ביותר להתחיל בכך היא בלימוד שפתם של תושבי הולנד החביבים. ידיעת השפה תעזור לכם הן לטייל להנאתכם בהולנד ובלגיה, הן ללמוד באוניברסיטאותיה האיכותיות, והן להשתלב בעסקים משותפים עם דוברי השפה. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי הולנדית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס הולנדית מיועדים לכל המעוניינים ללמוד שפה נעימה זו, בין אם הם אינם נושאים כל היכרות עם השפה, ובין אם הם יודעים את בסיס השפה, אך מעוניינים להעמיק ידיעותיהם בה.

הלימודים בקורס מתאימים למעוניינים בהעשרה אישית, כמו גם עבור אלו המתעתדים להירשם ללימודים גבוהים באחת מהאוניברסיטאות ההולנדיות המשובחות (לימודי מוסיקה בהולנד פופולאריים במיוחד בקרב הישראלים), או עבור המעוניינים להשתלב בעסקים במדינות דוברות הולנדית ועם עמיתים הולנדים.

כמו כן, הלימודים מתאימים במיוחד עבור המתכננים טיול להולנד, ומעוניינים לתקשר בצורה הטובה ביותר עם התושבים המקומיים האדיבים.
 

תנאי קבלה

קורס הולנדית בסיסי אינו מציב כלל תנאי בפני המועמדים, ואילו קורסים לרמות מתקדמות יותר מיועדים אך ורק למי שנושאים היכרות מסוימת עם השפה, ולעיתים הקבלה אליהם מותנית במבחן קבלה, המשבץ את התלמידים לרמות לימוד לפי הישגיהם בו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הולנדית משתנה לרמתו של הקורס. בדרך כלל נמשכים הלימודים בקורסי הולנדית בין שלושה חודשים לחצי שנה, אולם קיימים גם קורסים ארוכים ומקיפים יותר.

כמו כן – ניתן להתחיל את הלימודים בקורס הבסיסי (קורס המתחילים), ולהמשיך מיד בסיומו לקורסים המתקדמים, וכך, תוך שנה (או שנה וקצת) לקנות שליטה כמעט מלאה בשפה.

אם אתם מתעניינים בלימודי הולנדית, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים מסלולי לימוד נוחים במיוחד בשעות הערב ובימי שישי בבוקר (בנוסף לקורסים "הרגילים" של שעות הבוקר), כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים בנוחות להשתלב בלימודים.

קורסים לרמות שונות

כאמור, קורסים ללימוד הולנדית נחלקים למספר רמות:

קורס הולנדית למתחילים (קורס הולנדית בסיסי): מיועד לאנשים ללא ידע קודם בהולנדית. הקורס כולל לימוד של אוצר מילים וביטויים בסיסיים בשפה, בעיקר למצבים פשוטים ומוכרים, יסודות המבנה הדקדוקי והיכרות עם סימני הכתב.

קורס הולנדית למתקדמים: מיועד לדוברי הולנדית בסיסית אשר מעוניינים לצבור אוצר מילים רחב יותר, להרחיב את הידע הדקדוקי ולפתח מיומנויות קריאה וכתיבה.

כמו כן קיימים קורסים לרמות הביניים וקורסים לקהלי יעד ספציפיים (קורס הולנדית עסקית, קורס הולנדית לנוער וכו').

תעודה

בוגרי קורס הולנדית, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר המעידה על סיום לימודיהם בקורס, מטעם המוסד המלמד.

סיכום

לסיכום, אם אתם מתכננים טיול תיירותי להולנד (או למדינה דוברת הולנדית אחרת), אם אתם מתכוונים להירשם ללימודים באחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה עתירי המוניטין של הולנד, אם אתם מעוניינים להשתלב בעסקים עם עמיתים דוברי הולנדית, או אם אתם פשוט מעוניינים בהעשרה אישית מרתקת וללמוד שפה זרה עשירה – לימודי הולנדית מתאימים בדיוק עבורכם.

תוכלו להשתלב בקורס המתאים בדיוק לרמת ידיעותיכם בשפה, ליהנות מלימודים איכותיים בקבוצות קטנות, ולזכות לליווי אישי ומטפח מצד המורים, אשר ידאגו כי בסיום הקורס תוכלו גם אתם להבין ולהתבטא בשפה ההולנדית.
איפה אפשר ללמוד קורס הולנדית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הולנדית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?