קורס יוונית

לימודי שפה מלאת חיים

קורס יוונית
השפה היוונית היא שפה קדומה למדי, אשר מקורותיה העתיקים נטועים הרחק באלף הראשון לפני הספירה. השפעתה של השפה והתרבות היוונית על התרבות המערבית היא עצומה, ועל כן ידועה יוון כערש התרבות המערבית: הפילוסופים הגדולים הראשונים היו יוונים, הולדת הטרגדיה (והתיאטרון בכללותו) נזקפת אף היא לזכות המחזאים היוונים הדגולים, האפוסים המכוננים של הומרוס (האיליאדה והאודיסיאה) נכתבו אף הם יוונית, ואירועי הספורט הגדולים, כגון האולימפיאדה, נטועים אף הם במסורת היוונית העתיקה.

למעשה, אפילו את צורת השלטון שלנו – הדמוקרטיה – הגו לראשונה היוונים. התרבות היוונית המודרנית משאירה אף היא את חותמה על החיים בישראל, והמוסיקה היוונית זוכה במחוזותינו לפופולאריות הולכת וגוברת. כן מהווה יוון את אחת מהידידות הקרובות ביותר של ישראל באגן הים התיכון. אז בואו ללמוד שפה עשירה וקולחת - בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי יוונית.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודי יוונית מיועדים לכל המעוניינים בהעשרה אישית מרתקת, אשר תלמד אותם את השפה של אחת התרבויות החשובות והמרכזיות ביותר בהשפעתן על התפתחות תרבות המערב בכללה, ועל התרבות באזור הים התיכון בפרט.  

כן מתאימים הלימודים ללומדים תארים אקדמיים בהיסטוריה, פילוסופיה ומקצועות אחרים במדעי הרוח, בהן ידיעת השפה היוונית מהווה יתרון ניכר, למעוניינים להשתלב בעסקים עם עמיתים דוברי יוונית, למתכננים טיול בנופיה המרהיבים של יוון,
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס יוונית מתחילים אינם קיימים – וכל המעוניין להשתלב בלימודים מרתקים אלו מוזמן, אולם בכדי להתקבל לקורסים מתקדמים יותר, יהיה עליכם להיות בעלי היכרות מסוימת עם השפה.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד המציעים קורסים לרמת מתקדמים ביוונית עורכים מבחני מיון טרם תחילת הלימודים, במטרה לחלק את התלמידים לקבוצות לימודים על פי מידת שליטתם בשפה.

משך לימודים

אורכם של הלימודים בקורס יוונית משתנה לרמתו, עומקו ומטרתו של הקורס. בדרך כלל נמשכים הלימודים בקורסים אלו בין שלושה חודשים לחצי שנה, אולם קיימים גם קורסים מעמיקים, מקיפים וארוכים יותר.

ניתן, כמובן, להשתלב בלימודים בקורס המתחילים, ומיד בסיומו להמשיך בלימודים בקורס המתקדמים, וכך, תוך שנה (או שנה וקצת) להשיג רמה מתקדמת למדי בשפה עשירה זו.

כמו כן, ודאי תשמחו לדעת כי רבים ממוסדות הלימוד והמכללות בתחום מציעים מגוון מסלולי לימוד נוחים במיוחד, בשעות אחר הצהריים והערב ובימי שישי בבוקר, במטרה להקל על סטודנטים ואנשים עובדים להשתלב בלימודים מרתקים אלו.

קורסים לרמות שונות

כאמור, קורסים ללימוד יוונית נחלקים למספר רמות:

קורס יוונית מתחילים (קורס יוונית בסיסי): מיועד לאנשים ללא ידע קודם ביוונית. קורס יוונית כולל לימוד של אוצר מילים וביטויים בסיסיים בשפה, בעיקר למצבים פשוטים ומוכרים, יסודות המבנה הדקדוקי והיכרות עם סימני הכתב.

קורס יוונית מתקדמים: מיועד לדוברי יוונית אשר מעוניינים לצבור אוצר מילים רחב יותר, להרחיב את הידע הדקדוקי ולפתח מיומנויות קריאה וכתיבה.

כמו כן, קיימים קורסים ברמות הביניים, כמו גם קורסים ללימוד יוונית עתיקה, אשר הינה נבדלת למדיי מהיוונית המודרנית.

תעודה

בוגרי קורס יוונית, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר, המעידה על סיום לימודיהם בקורס, מטעם המוסד המלמד.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם ללמוד שפה עשירה, מתגלגלת ומלאת חיים, אשר דובריה וכתביה השפיעו רבות על התפתחות התרבות המערבית לאורך ההיסטוריה, ואשר מרכזיותה במזרח התיכון של ימינו עודה רבה למדי – לימודי יוונית מיועדים עבורכם.

לימודי יוונית מתאימים במיוחד לאלו מכם אשר לומדים לתארים מתקדמים בהיסטוריה, פילוסופיה ושאר מקצועות מדעי הרוח (כמו גם לאלו אשר "סתם" מתעניינים בתחומי דעת מרתקים אלו), והם יקלו עליכם את לימודי היוונית העתיקה שאולי תבחרו ללמוד בעתיד (שכן, חשוב לדעת, כי קורס יוונית מודרנית לא יקנה לכם את היכולת לקראת את אפלטון או הומרוס בשפת המקור).

אז בואו ללמוד את האלפא-ביתא של תרבות המערב – בואו ללמוד בקורס יוונית.
איפה אפשר ללמוד קורס יוונית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס יוונית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?