קורס ערבית

אחלה לימודים!

קורס ערבית
הערבית היא אחת מחמשת השפות הנפוצות בעולם- היא שפה רשמית ברוב מוחלט של מדינות המזרח התיכון, לרבות ישראל, ועל כן נודעת חשיבות רבה להיכרות עם שפה עשירה זו, לישראלים המבקשים להכיר ולהבין טוב יותר את האזור בו אנו חיים. הערבית, כמו העברית, היא שפה שמית, והשפעותיהן ההדדיות זו על זו הן רבות: מילים רבות הנפוצות בשימוש יומיומי בעברית, הן, למעשה מילים ערביות: אחלה, סבבה, אינשאללה, דוגרי, יעני, נאחס, סחבק, ורבות נוספות.

ידיעת הערבית אינה רק העשרה אישית מרתקת, העוזרת לנו להבין, להכיר ולהתחבר עם שכנינו, אלא אף יכולה לתרום רבות להתקדמות המקצועית – שכן כוח הקנייה של הציבור הערבי בישראל רב הוא, ועבודות רבות – החל משירות לקוחות וכלה בתפקידים פוליטיים וביטחוניים בכירים – רואות בידיעת הערבית יתרון משמעותי. בואו לקרוא פרטים נוספים אודות לימודי ערבית. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים בקורס ערבית מיועדים לכל אחד ואחת המעוניין להכיר (או להעמיק את היכרותו) עם שפה זו, אשר הינה אחת השפות הנפוצות בעולם ככלל, ובישראל בפרט, אשר הערבית היא שפת האם של כחמישית מתושביה.

לימודי הערבית מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית מרתקת, והן למעוניינים ללמוד את השפה לצורך מטרות קונקרטיות, כגון הכנה ללימודים אקדמיים בתחום (המזרח התיכון, היסטוריה, שפה וספרות ערבית, הוראת ערבית וכו'), או לצורך מטרות עסקיות ותעסוקתיות, שכן ידיעת ערבית יכולה לתרום לכל בעל עסק ויזם, וודאי לכל המעוניינים להשתלב בעבודה בארגונים ביטחוניים וממשלתיים שונים.

ככלל – לימודי הערבית מתאימים, חשובים ויכולים לתרום הרבה לכל אחד ואחת במדינה, שכן זו השפה המרכזית באזור בה אנו חיים, ושפתם של רבים מאזרחי המדינה.

תנאי קבלה

הקבלה לקורס ערבית ברמת מתחילים הינה קלה ופשוטה, שכן אין כל תנאי קבלה ללימודים. הקבלה לקורס ערבית ברמה מתקדמת יותר, מותנית בהיכרות עם השפה. בדרך כלל נערכים מבחני מיון טרם תחילת הלימודים בקורסים המתקדמים, במטרה לחלק את הנרשמים לכיתות לימוד בעלות רמה אחידה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ערבית משתנה בהתאם לעומקו, מטרתו והיקפו של הקורס, ובהתאם לקצב ההתקדמות של התלמידים בכיתה.

בדרך כלל נמשכים הקורסים בתחום בין שלושה לשבעה חודשים, אולם קיימים קורסים קצרים וממוקדים יותר, כמו גם קורסים מקיפים, מעמיקים וארוכים הרבה יותר.

אם אתם מתעניינים בלימודי ערבית, ודאי תשמחו לדעת כי חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציע מסלולי לימוד מגוונים ונוחים במיוחד – בבוקר ובערב, בימי חול ובימי שישי בבוקר, ואפילו קורסים און – ליין, כך שגם אנשים עובדים, סטודנטים, ואנשים עסוקים אחרים יכולים להשתלב בלימודים בנוחות.

קורסים לרמות שונות

כאמור, קיים מגוון נרחב של קורסים ללימוד ערבית, המתאים לרמות שונות ולמטרות שונות:

קורס ערבית (מדוברת או ספרותית) למתחילים: מיועד לאנשים ללא ידע קודם בערבית. קורס המתחילים כולל לימוד של אוצר מילים וביטויים, יסודות המבנה הדקדוקי ופיתוח יכולת קריאה בסיסית.

קורס ערבית (מדוברת או ספרותית)- ביניים: מיועד לבעלי ידע בסיסי בערבית המסוגלים לנהל שיחה. בקורס שמים דגש על שטף השפה ועל הדיוק בדיבור, הרחבת אוצר המילים, קריאת טקסטים פשוטים.

קורס ערבית (מדוברת או ספרותית) למתקדמים: מיועד לדוברי ערבית אשר מעוניינים "ללטש" את השפה. קורס זה כולל שיחות ברמה גבוהה.

כן מתקיימים קורסים ייחודיים המשלבים בין לימודי השפה ללימודי התרבות וההיסטוריה הערבית, קורס הכנה לבגרות בערבית, קורס ערבית עסקית, קורס ערבית לילדים ובני נוער, ועוד.

תעודה

בוגרי קורס ערבית, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד.

סיכום

לסיכום, לימודי ערבית הינם חשובים לכל אזרח ישראלי, השואף להבין טוב יותר את האזור בו אנו חיים, ולהכיר את השפה העשירה והתרבות המפוארת של תושבי ישראל הערבים, ושל העמים המקיפים אותנו. שכן, כידוע, אין כמו היכרות כדי לקרב לבבות, לבנות גשרים ולקדם הבנות.

לימודי ערבית אף יפתחו בפניכם שער להקדמות מקצועית ולהשתלבות בשלל עבודות ותפקידים: בין אם אתם עצמאיים (כוח הקנייה של חמישית מאוכלוסיית ישראל הוא דובר ערבית), ובין אם כשכירים (אם ברצונכם לעבוד בתפקידי מפתח בארגונים ממשלתיים, ביטחוניים וצבאיים, ידיעת הערבית היא קלף מנצח).

אז בואו ליהנות מאחלה לימודים – בואו ללמוד בקורס ערבית.
איפה אפשר ללמוד קורס ערבית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ערבית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?