קורס עריכת תוכן

להשתלב בתחום החם והמבוקש

קורס עריכת תוכן
השתלטותה של רשת האינטרנט על חיינו הביאה אל אוויר העולם מגוון תפקידים חדשים, כשאחד המרכזיים שבהם הוא תפקיד כתיבת תוכן ועריכתו – שכן, כמעט כל המידע שאנו קוראים באתרי האינטרנט הם פרי המקלדת של עורכי התוכן.

הכתיבה ועריכת התוכן לאתרי האינטרנט אמנם מזכירה את הכתיבה והעריכה למדיות האחרות (כעיתונאות, לדוגמא), אך היא גם נבדלת באי אלו מאפיינים, שכן התוכן באינטרנט נוטה להתעדכן יותר, הרגלי הקריאה עת הגלישה ברשת שונים מהרגלי הקריאה עת הקריאה בעיתון, ועורך התוכן צריך גם לדאוג שהתוכן אותו הוא כותב יהיה ברור לא רק לקוראים, אלא גם יענה על הדרישות השונות של מנועי החיפוש. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס עריכת תוכן.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

עריכת תוכן היא אחד המקצועות שפרצו לחיינו עם עלייתה של רשת האינטרנט, בדומה לתחומי עיסוק רבים אחרים, ואף שעריכת התוכן היא משלח יד צעיר וחדש יחסית – הוא כבר קנה לו מקום של כבוד בעולם הכתיבה.

עריכת התוכן כוללת, למעשה, כמעט את כל הטקסטים שאנו רואים באתרי האינטרנט השונים – החל מאתרי החדשות המובילים, דרך אתרי הורדת הסרטים והסדרות, וכלה באתר זה, והעמוד אותו קוראים כרגע.

עריכת התוכן נבדלת במעט מכתיבה למדיומים אחרים, שכן היא צריכה להתאים להרגלי הקריאה של גולשי הרשת, אך גם לדרישותיהם של מנועי החיפוש השונים, ולמעשה, על עורך התוכן להבין גם בנושאי קידום אתרים (SEO – Search Engine Optimization) ואין זה מספיק להיות כותב מחונן על מנת להצליח בתחום.

עורך התוכן אף צריך, לעיתים קרובות, לעמוד בלוחות זמנים צפופים במיוחד, שכן החומר באינטרנט מתעדכן בתדירות גבוהה, ולעיתים עליו להספיק לכתוב עשרות עמודים חדשים מידי יום. כמו כן, על עורך התוכן להיות סקרן ולגלות עניין בתחומים רבים, שכן, פעמים רבות, הוא נדרש לכתוב על תחומים אשר ידיעתו בהם אינה רבה, ובכל זאת עליו לכתוב עליהם בצורה ברורה, אשר תהא נגישה לקוראים.

אז אם גם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת, יצירתית ומגוונת בעולם הכתיבה – ייתכן כי הלימודים בקורס עריכת תוכן יתאימו לכם עד מאד.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכשרת עורכי תוכן מיועדים לאנשים יצירתיים, חובבי כתיבה, היכולים לעמוד במצבי לחץ והבקיאים בשפה העברית על בוריה.

הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בכתיבה יוצרת, לעיתונאים, לאנשי שיווק ופרסום, ובייחוד לקופירייטרים, לעורכים לשוניים ולעוסקים בתחום השיווק באינטרנט וקידום האתרים - SEO.

תנאי קבלה

לצד לימודי עריכת תוכן הפתוחים בפני הקהל הרחב, ואשר אינם מציבים כלל תנאי קבלה ללימודים, יש קורסי עריכת תוכן אחרים, הדורשים מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, לעבור מבחן כניסה ייעודי, הבודקת את כשרונם בכתיבת ועריכת תוכן, ולעבור ריאיון קבלה אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום.

ידיעת השפה העברית על בוריה וידיעה טובה של השפה האנגלית, יכולת עבודה מול מחשב והיכרות עם רשת האינטרנט ותוכנות עיבוד התמלילים השונות מהוות גם הן תנאי קבלה נפוצים ללימודי התחום.

משך לימודים

בדרך כלל נמשכים הקורסים להכשרת עורכי תוכן בין חודשיים לחצי שנה, והם נערכים במתכונת של מפגש אחד או שניים לשבוע.

אם אתם שוקלים להירשם לקורס עריכת תוכן, אך חוששים כי עובדת היותכם סטודנטים או היותכם עסוקים בעבודה במהלך רוב שעות היום, תפגע ביכולתכם ליהנות מלימודים אלו, יש לנו חדשות משמחות עבורכם! רבים ממוסדות הלימוד והמכללות בתחום מציעים קורסים בשעות הערב ואחר הצהריים, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים בקלות ובנוחות להצטרף ללימודים מרתקים אלו וליהנות מההכשרה האיכותית הניתנת בהם.

נושאי לימוד

קורס עריכת תוכן כולל מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, כמו גם שלל תרגולים, העוזרים לתלמידים לצבור ניסיון מעשי בעבודה מעשית בתחום.

לעיתים קרובות כוללים לימודי עריכת תוכן את הנושאים הבאים: מבוא ליסודות tcp/ip; עריכה ספרותית; SEO, מסחר אלקטרוני; עריכת דברי מדע; כלי עריכה לסביבת אינטרנט; עריכת תרגום; ניהול מסדי נתונים; ניהול תוכן; אבטחת מידע; פרטיות והיבטים משפטיים בניהול תוכן; סביבות ניהול התוכן ברמת מוצר, כלי הקוד הפתוח; עריכה עיתונאית; כתיבה שיווקית, חוקי זכויות יוצרים, עמידה בלוחות זמנים ודד ליינים, ועוד מגוון נושאי לימוד, המלווים בתרגולים שוטפים של כתיבה ועריכת תוכן.

תעודה

בוגרי הלימודים בקורס עריכת תוכן, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס עריכת תוכן יוכלו להשתלב בתפקידי עריכת, כתיבת וניהול תוכן באתרי האינטרנט השונים, כמו גם במערכות העיתונים. הבוגרים יכולים לעבוד בתחום כשכירים באחת החברות, או כפרילנסרים ועצמאיים, הכותבים ועורכים תכנים למקומות ומוסדות שונים לפי הזמנה.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים עבודה בה תוכלו להתפרנס בכבוד מכישרון הכתיבה והעריכה הלשונית והספרותית שלכם, עבודה בה תכירו עולמות תוכן חדשים רבים, ובה תתנו דרור לכוחות היצירתיים הטמונים בכם – לימודי עריכת תוכן מיועדים עבורכם.

לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לעורך תוכן ומנהל תוכן איכותי ומקצועי, כך שתוכלו להשתלב, בקלות יחסית, בשלל העבודות המרתקות בתחום זה, ההולך ומתפתח במהירות רבה.
איפה אפשר ללמוד קורס עריכת תוכן?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס עריכת תוכן
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?