ייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני

הכשרת אנשי מקצוע מעולים

ייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני
הפנסיה, כפי שיודעים רבים, יכולה להיות תקופה של אור, פריחה ושימחה, בה ניתן להקדיש את הזמן לתחביבים, הנאה ומשפחה. אולם, על מנת להגיע לתקופה זו עם היכולת ליהנות ממנה, ולא, חלילה, להגיע למצב בו הקושי להתקיים רב הוא, צריך להתחיל להתכונן ולדאוג לתקופה זו כבר מגיל צעיר. חשיבותה של הבנת התחום הינה גדולה, וחשיבות הבחירה ביועץ פנסיוני איכותי רבה אף היא.

לאור נתונים ותחזיות אלו, נהנים יועצים ומשווקים פנסיונים הן מיוקרה מקצועית והן מביקוש הולך וגובר לידיעותיהם המקצועיות. אז אם אתם מעוניינים ללמוד את אחד הנושאים החשובים ביותר לעתידו של כל אחד ואחד מאתנו ייתכן כי לימודי ייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני הם בדיוק מה שאתם צריכים. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי ייעוץ ושיווק פנסיוני.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני הם שני מקצועות שונים ומופרדים, הנושאים בסיס משותף. למעשה, עד רפורמת בכר ב-2005 הגדרתם והפרדתם של התחומים לא הייתה ברורה דייה, אולם כיום – ההפרדה הינה ברורה למדיי: היועץ הפנסיוני נותן ייעוץ בנוגע לכדאיות החיסכון באמצעות מוצר פנסיוני שאין לו (ליועץ) זיקה אליו, ואילו המשווק הפנסיוני נותן ייעוץ לכדאיות החיסכון באמצעות מוצר פנסיוני שיש לו זיקה אליו.

על כן, על אף ההבדלים החשובים במטרות ובאופי התפקיד, ברור מדוע מתכונת הלימודים עצמם להכשרה למקצועות הינה זהה. אם גם אתם מעוניינים להשתלב באחד מתפקידים יוקרתיים אלו – יהיה עליכם תחילה להירשם ללימודי ייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני, אשר יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת להשתלב בהצלחה בעבודה בתחום- לאחר שתצליחו להוציא את רישיון העיסוק בו.

קהל יעד

הלימודים בקורס ייעוץ ושיווק פנסיוני מתאימים במיוחד למי שמעוניינים לקבל רישיון לעסוק בשיווק פנסיוני ובייעוץ פנסיוני, כמו גם לקהל הרחב, המעוניין בהרחבת ידיעותיו בתחום – בין אם לצרכיו האישיים או המקצועיים – כמנהלים ומנהלי כוח אדם, לדוגמא, המעוניינים לקבל את מיטב הידע בתחום, על מנת לתרום לתפקוד ארגונם.
 

דרישות קבלה

על מנת להתקבל ללימודים בקורס שיווק וייעוץ פנסיוני נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה וללא עבר פלילי. בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום אף מתקיימים ראיונות קבלה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס ייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני משתנה בהתאם להיקפו של הקורס והתכנים הנכללים בו: לימודים במסלול המלא נמשכים, בדרך כלל, בין שנה וחצי לשנתיים, ואילו לימודים במסלול לבעלי פטורים (בדרך כלל בוגרי תואר בכלכלה, חשבונאות, ביטוח בנקאות וכדומה, כמו גם רואי חשבון) נמשכים, לרוב, כשנה. כן קיימים בתחום קורסים המתמקדים בהכנה לבחינה בלבד, ואלו נמשכים חודשים ספורים בלבד.

רבים ממוסדות הלימוד והמכללות בתחום מציעים מסלולי לימוד גמישים ונוחים, בהם הלימודים מתקיימים בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי, ועל כן גם אם אתם אנשים עובדים תוכלו להשתלב בקלות ובנוחות בלימודי התחום.

נושאי לימוד

לימודי ייעוץ ושיווק פנסיוני כוללים, בדרך כלל, את הנושאים והתכנים הבאים: יסודות הביטוח, חשבונאות, סטטיסטיקה, כלכלה, מימון, עקרונות הביטוח, תכנון פיננסי, דיני ביטוח, מוסדות ביטוח, קופות גמל, קרנות השתלמות, תכנון פיננסי, חיתום, מכשירי השקעה בשוק ההון, חוק הגנות השכר, תעריף סיכון וחישוב ביטוח, סוגי ביטוח חיים, חוק הגנת השכר, מושגי חקיקה אזרחית, הכרת שוק ההון, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

תעודה

בוגרים העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים זכאים לתעודה מטעם מוסד הלימודים בו למדו, אולם – על מנת לקבל את הרישיון לעסוק בתחום נדרשים הבוגרים לעמוד בבחינות החיצוניות של הרשות לני"ע ומשרד האוצר (מבחן מקצועית א', מקצועית ב' ועוד), וכן להשלים תקופת התמחות בת שישה חודשים.

סיכום

לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בעבודה בתחום מבוקש, חשוב ורווחי, בו תוכלו לעזור לרבים מהציבור לדאוג לעתידם הפיננסי ולהבטיח כי תקופת הפנסיה שלהם תהא נעימה ומהנה ככל האפשר – לימודים בקורס ייעוץ ושיווק פנסיוני יכולים להתאים לכם עד מאד!
איפה אפשר ללמוד ייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
ייעוץ ושיווק ביטוח פנסיוני
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?